Pomysł na biznes - zaproszenie do rozmowy

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

hub

Posty

2

Rejestracja

19 gru 2016, o 11:18

Pomysł na biznes - zaproszenie do rozmowy

Postautor: hub » 19 gru 2016, o 11:19

Witam wszystkich,

mam pomysł na narzędzie analityczne automatyzujące pewne procesy w firmie. Jednak zanim zdradzę szczegóły na temat jego działania i zastosowania chciałbym porozmawiać z kilkoma osobami, które prowadzą już działalność i dla których internet jest przynajmniej jednym z miejsc wykorzystywanych w swojej działalności.

Chciałbym zaprosić do rozmowy osoby, których firmy posiadają strony internetowe, może to być firma ze stroną-wizytówką, jak i firmy, których cała działalność oparta jest na internecie - jak sklepy czy platformy internetowe.

Mam pewien pomysł i wydaje mi się, że wiem, kto mógłby być zainteresowany moim rozwiązaniem. Jednak najpierw (zgodnie z metodologią Lean Startup) chciałbym zweryfikować, czy problem o którym myślę faktycznie istnieje i czy mój pomysł na jego rozwiązanie spotka się z zainteresowaniem.

Proszę o kontakt osoby, które prowadzą już działalność gospodarczą i posiadają stronę internetową. Nie ma dla mnie aktualnie znaczenia, jak długi staż ma firma i jak ważny jest internet w jej działalności - to pierwsze moje tego typu "badanie rynku", dlatego z przyjemnością porozmawiam z każdym możliwym odbiorcą mojego pomysłu. W zamian, na koniec rozmowy opowiem o swoim pomyśle a w niedalekiej przyszłości, może będę mógł też służyć pomocą gotowym rozwiązaniem :)
Dlaczego na koniec rozmowy? Bo chciałbym, żeby moi rozmówcy opowiedzieli mi o swoich problemach w sposób maksymalnie obiektywny a nie ukierunkowany już moją historią :)

Zainteresowanych proszę o wiadomość prywatną tu na forum lub posta w tym temacie.

Wszystkim użytkownikom forum obiecuję też, że po przeprowadzeniu rozmów i podsumowaniu ich "wyników" opiszę tu, jaki mam pomysł, czego chciałem się dowiedzieć z rozmów i co z nich wynikło - tzn. czy pomysł jest dobry, czy nie.
no avatar
User

fangot

Posty

194

Rejestracja

7 wrz 2017, o 21:09

Re: Pomysł na biznes - zaproszenie do rozmowy

Postautor: fangot » 27 wrz 2018, o 16:06

Sam pomysł to nie wszystko. Często konkurencja, że nie da Ci dojść do nowych klientów. Trzeba wtedy zainwestować mocno w reklamę, jak tak właśnie zrobiłem i do tego wybrałem agencje interaktywną https://solv.pl która zajęła się wszystkimi etapami promocji.
no avatar
User

arabika

Posty

1277

Rejestracja

24 paź 2018, o 18:27

Re: Pomysł na biznes - zaproszenie do rozmowy

Postautor: arabika » 10 wrz 2021, o 10:05

Jeśli chodzi o dobre porady oraz pomysły to ja zachęcam do zajrzenia na stronę https://instore.com.pl/biznes-finanse/n ... ja-wykryc/ gdzie bardzo fajnie opisano czyny nieuczciwej konkurencji. Moim zdaniem niezwykle ważną kwestią jest to, abyśmy potrafi je wykryć.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.073s | 13 Queries | GZIP : Off ]