księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

atama

Posty

247

Rejestracja

15 maja 2017, o 11:19

księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: atama » 25 maja 2018, o 07:11

Witajcie. Jak się rozliczacie ? Prowadzę firme od 3 lat i do tej pory wszystko ogarniałam sama. Teraz jednak ilości faktur się znacznie zwiększyły a ja planuję zatrudnić kilku pracowników i nie wiem czy sama dam sobie ze wszystkim radę. Jestem ze Śląska, możecie możecie tu kogoś sprawdzonego polecić ?
no avatar
User

jojcik

Posty

99

Rejestracja

5 wrz 2017, o 12:17

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: jojcik » 25 maja 2018, o 07:37

Wiesz co z doświadczenia wiem, że jak zatrudniasz pracowników a ilość wystawianych faktur co miesiąc jest większa niż 15 to warto poszukać faktycznie pomocy w profesjonalnym biurze rachunkowym. Ja akurat jestem z Warszawy i tu ewentualnie mógłbym Ci kogoś polecić ale to chyba za daleko od Ciebie :) Może odezwie się ktoś ze Śląska :)
no avatar
User

evelajna

Posty

128

Rejestracja

8 paź 2017, o 10:54

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: evelajna » 28 maja 2018, o 12:29

zgadzam się z kolegą wyżej :) Ja mieszkam w Gliwicach i tu od kilku dobrych lat współpracuję z biurem doradztwa podatkowego Kasprzyk i Niziołek. To firma rodzinna, prowadzona przez ojca i córkę. Działają w branży już ponad 20 lat, mają duże doświadczenie i wiedzę. Ja śpię spokojnie i mogę się skupić na innych kwestiach związanych z rozwijaniem i funkcjonowaniem firmy.
no avatar
User

Kaja88

Posty

30

Rejestracja

8 mar 2018, o 10:15

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: Kaja88 » 29 maja 2018, o 15:44

Ja mogę polecić biura rachunkowe online. Sama korzystam z takiego rozwiązania już od roku i jestem bardzo zadowolona. najbardziej przekonały mnie chyba 2 rzeczy. Po pierwsze, wszystko mogę załatwić przez Internet. A po drugie, takie firmy oferują bardzo dużo nowoczesnych rozwiązań i programów, np. do wystawiania faktur czy systemów CRM.
Rozpoczęcie działalności gospodarczej nie jest takie proste. To tylko mit, sprawdź jak zrobić to w kilku krokach.
no avatar
User

werni

Posty

7

Rejestracja

31 maja 2018, o 17:07

Lokalizacja

Łódź

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: werni » 31 maja 2018, o 17:47

Ja bym nigdy w życiu nie podjął takiego ryzyka, jakim jest prowadzenie samodzielnie księgowości. To jest zbyt skomplikowane, złożone i czasochłonne, by polegać na jednym tylko programie komputerowym i liczyć na to, że się nigdy nie myli i nie robi błędów. Poza tym, jako właściciel firmy, nie miałbym w ciągu dnia czasu na to, by siadać do tabelek i papierów i jeszcze weryfikować poprawność wprowadzenia danych. A koszty zlecania zadań biurowi rachunkowemu nie są takie duże, a jednocześnie zapewniamy sobie i przedsiębiorstwu bezpieczeństwo, że nie będziemy zalegać z opłatami, wszystkie zobowiązania będą spłacane na czas, a pracownicy otrzymają wynagrodzenia w terminie.
no avatar
User

atama

Posty

247

Rejestracja

15 maja 2017, o 11:19

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: atama » 4 cze 2018, o 17:11

dzięki za wszystkie odpowiedzi. Ta firma z Gliwic jak najbardziej mi odpowiada, sprawdziłam już ich pełną ofertę na stronie internetowej i faktycznie oferują wszystko, czego szukam :) Poza tym do Gliwic mam około 5 km także też bardzo ok :) Na pewno się z nimi skontaktuję, dzięki evelajna za namiar :)
no avatar
User

kostello

Posty

7

Rejestracja

7 cze 2018, o 13:34

Lokalizacja

Łódź

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: kostello » 8 cze 2018, o 12:03

Samodzielnie - odradzam, z biurem rachunkowym - może być, zależy, na kogo się trafi. U mnie największe zaufanie wzbudza osoba zatrudniona na stanowisku księgowego w firmie, bo ma się z nią najwięcej kontaktu i trudno jest przeoczyć jakieś błędy czy nie zauważyć, gdy robota jest źle wykonywana.
no avatar
User

dona3

Posty

568

Rejestracja

30 sty 2018, o 10:55

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: dona3 » 8 cze 2018, o 16:55

Oczywiście, że z biurem rachunkowym! Księgowość jest czasami wprost nie do ogarnięcia, dlatego pomoc specjalistów jest tutaj wskazana. Wszelkie sprawy związane z księgami rachunkowymi, rozliczeniowymi i ZUSem załatwiają dla mnie Akro z Warszawy. www.akro.waw.pl Świadczą niezmiernie porządne usługi.
no avatar
User

wario

Posty

7

Rejestracja

14 cze 2018, o 12:06

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: wario » 14 cze 2018, o 13:00

Do zajmowania się bieżącymi sprawami księgowymi brałbym biuro rachunkowe, a jeśli bardzo chciałbym zgłębić wiedzę o rachunkowości, by móc samodzielnie wypełniać dokumenty i wiedzieć, że robię to dobrze, wybrałbym się jako przedsiębiorca na kurs rachunkowości albo rozgryzał programy księgowe samodzielnie po godzinach. W ciągu dnia właściciel firmy nie ma zbytnio czasu, by zajmować się rozliczeniami, transakcjami i operacjami księgowymi, więc dobrze by było zdjąć ten ciężar z barków i przekazać go komuś innemu, komu będziemy za to płacić, by prowadzić nam wszystkie sprawy księgowe.
no avatar
User

Hydrografika.biz.pl

Posty

13

Rejestracja

19 cze 2018, o 10:55

Re: księgowość - samodzielnie czy z biurem rachunkowym ?

Postautor: Hydrografika.biz.pl » 19 cze 2018, o 11:15

Moim zdaniem warto pomyśleć o współpracy z dobrym biurem rachunkowym bo to zaoszczędzi nam sporo czasu oraz nerwów, w porównaniu do tego jeżeli chcemy sami prowadzić księgowość. Czasami można się w tym pogubić.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.134s | 13 Queries | GZIP : Off ]