Chciałem ściągać towary z Chin i sprzedawać na Allegro

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

zurek121

Posty

2

Rejestracja

4 lip 2011, o 08:01

Chciałem ściągać towary z Chin i sprzedawać na Allegro

Postautor: zurek121 » 4 lip 2011, o 08:04

Witam , chciałem ściągać towary z Chin i sprzedawać na serwisach internetowych. I jeżeli chodzi o cło to wszystkie towary są oclone, czy jest może jakaś wartość której przesyłka nie może przekraczać i wtedy towar nie jest oclony, czy też to zależy od rodzaju towaru ? I jeszcze chciałem spytać jak to jest z towarami o wątpliwej oryginalności ( celnicy sprawdzają oryginalność towaru, ten towar powinien mieć jakiś certyfikat albo coś, chodzi o produkty znanych marek ? ) . I znalazłem stronę gdzie sprzedawcy oferują darmową dostawę do Polski , nawet przy zakupie jednej sztuki , czy jest to możliwe czy jest to jakiś haczyk ? Byłbym wdzięczny za odpowiedzi na powyższe pytania. I czy mógłby mi ktoś polecić jakieś ciekawe lektury na ten temat.
no avatar
User

Japaneczek

Posty

17

Rejestracja

27 lip 2011, o 17:22

Re: Chciałem ściągać towary z Chin i sprzedawać na Allegro

Postautor: Japaneczek » 27 lip 2011, o 18:19

Cło i vat zawsze płacisz jeżeli KUPUJESZ coś za granicą i sprowadzasz to do polski. Oryginalnych towarów w Chinach nie kupisz ;p (bynajmniej stawiam flaszkę, że w oryginalny nie trafisz :) )
no avatar
User

eta087

Posty

2

Rejestracja

31 lip 2011, o 14:13

Re: Chciałem ściągać towary z Chin i sprzedawać na Allegro

Postautor: eta087 » 31 lip 2011, o 15:17

Hmm, pomysł może nie jest najgorszy, bo na allegro ludzie chcą kupować tanio. Sprowadzając towary z Chin może Pan zaoferować niższe ceny. W każdym razie jeśli myśli Pan o tym poważnie, to polecam dwie publikacje na ten temat:

Import pieniędzy - autor opisuję w tej publikacji jak bezpiecznie sprowadzać towary z Chin oraz z Unii Europejskiej.
Allegrowy-super-sprzedawca - tę publikację powinny przeczytać osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Allegro.

Link do publikacji pozwoliłam sobie zamieścić w stopce.

Pozdrawiam,
Edyta
no avatar
User

dagmaro

Posty

46

Rejestracja

4 lip 2011, o 13:54

Re: Chciałem ściągać towary z Chin i sprzedawać na Allegro

Postautor: dagmaro » 2 sie 2011, o 06:41

Zainspirował mnie Pana pomysł i postanowiłam poszukać czegoś na necie. Najlepsze rady dają osoby, które miały już z tym jakiś kontakt i trafiłam na stronę: http://www.import.prawnik-online.eu/
no avatar
User

wojtek234

Posty

18

Rejestracja

14 wrz 2012, o 07:14

Re: Chciałem ściągać towary z Chin i sprzedawać na Allegro

Postautor: wojtek234 » 12 paź 2012, o 06:46

Z tego co się orientuję to każdy towar musi być oclony.
no avatar
User

filip22

Posty

10

Rejestracja

21 cze 2012, o 21:10

Re: Chciałem ściągać towary z Chin i sprzedawać na Allegro

Postautor: filip22 » 12 paź 2012, o 08:57

Jeżeli masz zamiar importować markowe towary z chin radzę Ci się im przyjrzeć czy aby nie są to podróbki... Chińczycy często mówią, że towar markowy a jak co do czego to ma się problemy na granicy
Ubezpieczenie motocykla
Kochane Wnętrza - świat aranżacji wnętrz
Wędkarstwo podlodowe - Najlepszy portal wędkarski
no avatar
User

reklamasuwalki

Posty

6

Rejestracja

16 paź 2012, o 10:01

Re: Chciałem ściągać towary z Chin i sprzedawać na Allegro

Postautor: reklamasuwalki » 16 paź 2012, o 10:03

pomysł na biznes nie jest zly trzeba go zrealizować
______________________________________________
Zobacz tutaj: http://www.elk.info.pl oraz http://www.augustow.info.pl praca suwałki http://www.s-ki.pl/praca
no avatar
User

zdzisiu13

Posty

10

Rejestracja

20 wrz 2012, o 09:31

Re: Chciałem ściągać towary z Chin i sprzedawać na Allegro

Postautor: zdzisiu13 » 17 paź 2012, o 10:13

Cło i akcyzę zawsze płacisz. Nawet kupując w sklepach bezakcyzowych fiskus po kilku latach może Cię ścignąć, i zmusi to zapłaty akcyzy.
no avatar
User

Adam_Smo

Posty

87

Rejestracja

21 wrz 2012, o 11:36

Re: Chciałem ściągać towary z Chin i sprzedawać na Allegro

Postautor: Adam_Smo » 18 paź 2012, o 20:07

nie ma możliwości uniknięcia zapłaty cła i akcyzy, takie już są wszelkiego rodzaju przepisy ;)
no avatar
User

Wojtek J

Posty

173

Rejestracja

29 mar 2015, o 08:59

Re: Chciałem ściągać towary z Chin i sprzedawać na Allegro

Postautor: Wojtek J » 13 paź 2015, o 13:35

Pomysł świetny :) Też o nim myślałem i zastanawiałem sie jak rozwiązac problem z cłem itp. Znalazłem coś interesującego dla mnie http://www.celtex.pl/oferta.html i zastanawiam sie czy nie skorzytać z ich usług. Działając z ich pomocą jako zarejestrowany odbiorca bedę byc może miał jakieś odroczenia w płatnościach ? Musze się dokładnie dowiedzieć jak to jest
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.136s | 15 Queries | GZIP : Off ]
cron