Proszę o opinie/pomoc.

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

pomysły

Posty

1

Rejestracja

23 paź 2015, o 07:07

Proszę o opinie/pomoc.

Postautor: pomysły » 23 paź 2015, o 07:37

Dzień dobry wszystkim :)

Troszkę o mnie:
Jestem młodym przedsiębiorcą ze śląska. Od roku prowadzę działalność, która idzie bardzo dobrze.
Jestem jednak świadomy, że trzeba postawić "drugą nogę", bo co jeśli dotychczasowy biznes się skończy?

Wynajmuję mieszkanie w jednym w większych miast aglomeracji. Wczoraj zawitał do mnie znajomy właściciela aby wymienić grzejnik. Okazało się, że gość pracuje od 20 lat w spółdzielni mieszkaniowej i po pracy świadczy drobne usługi
remontowo - budowlane mieszkańcom. Dzięki temu wszyscy go znają.

Gdy tylko opowiedział mi swoją historię zakotłowało mi się w głowie. Skoro gość zna wielu mieszkańców, którzy dzwonią do niego z prośbą o pomoc (wymiana zamka, naprawa muszli toaletowej, pomalowanie pokoju, malowanie balkonu itd.), to dlaczego nie założyć takiej firmy?

Dla mnie nie ma żadnego ryzyka bo cóż potrzeba do takiej pracy? wiertarka, wkrętarka, klucze, młotki, jakaś szlifierka - koszt niewielki. Wyobrażam sobie to tak, ja kupuje potrzebny sprzęt, mam jeden stary samochód, który mógłbym przeznaczyć do takiej działalności. Prowadzę jednoosobową działalność, a więc na początek zatrudniam gościa na zlecu - koszty żadne bo ja i tak ZUS muszę płacić. Robimy stronę internetową, facebooka, drukujemy ulotki i ruszamy na miasto poinformować mieszkańców, że założyliśmy taką działalność (nie chodzi tu o roznoszenie miliona ulotek, ale o rozmowę z ludźmi, których on zna, coś w stylu: słuchaj założyliśmy taką działalność, tu masz 5 ulotek, przekaż sąsiadom - jakbyś coś potrzebował to przyjeżdżamy w ciągu 24h. Gdy tylko biznes się trochę rozwinie założymy spółkę, w której ten chłopak będzie miał 49% udziałów.

Jak dla mnie ryzyko jest żadne. Musiał bym wydać kilka tys. na potrzebny sprzęt i poświęcić trochę czasu na reklamę, odbieranie telefonów no i na fizyczną pracę na pewno też. Jedyne ryzyko jest takie, że ten chłop musiał by zaryzykować i zwolnić się ze spółdzielni. Ma żonę i dziecko, żona pracuje za minimalną krajową. Ryzyko, że jak biznes nie pójdzie to chłop będzie musiał szukać nowej pracy, a nie chcę żeby mu się jeszcze pogorszyło. Z drugiej strony najważniejsza rzecz jest już spełniona - są klienci. Gość idzie po ulicy 180 tys. miasta i co drugiej osobie mówi dzień dobry, mówi że teraz odbiera przynajmniej 2 telefony w tygodniu z prośbą o pomoc. 2 telefony w tygodniu nigdzie się nie reklamując, nie dążąc do tego żeby mieć więcej zleceń (po prostu albo znajomi mieszkańcy albo ktoś z polecenia.

Wydaje się, że okazja inwestycyjna jest idealna. Będę wdzięczny za Wasze opinie, wskazówki za krytykę również.
Pozdrawiam.
no avatar
User

samotna

Posty

276

Rejestracja

13 lip 2015, o 09:02

Re: Proszę o opinie/pomoc.

Postautor: samotna » 28 paź 2015, o 10:59

Podsunąłeś mi świetny pomysł na działalność na wsi. Coś w sam raz dla mojego kuzyna, to taka chodząca złota rączka, a dlaczego nie ma w ten sposób dorabiać. Muszę go tylko namówić by założył firmę, potem jakaś mala reklama. A też program do prowadzenia księgowości. Jest taki opracowany specjalnie z myślą o rolnikach FSB Rolnik. Nie jest trudny w obsłudze i myślę, że z moja pomocą szybko opanuje wystawianie faktur, czy ewidencję zakupów. Już nie mogę się doczekać wyjazdu na wieś.
no avatar
User

arekk

Posty

233

Rejestracja

1 kwie 2013, o 20:18

Re: Proszę o opinie/pomoc.

Postautor: arekk » 18 kwie 2017, o 12:29

Jeśli interesują was maszyny rolnicze, to zainteresować mogą was również czyszczalnie oferowane przez firmę Buttimer. Naprawdę dobra firma oferująca solidne maszyny rolnicze.
no avatar
User

amink

Posty

5

Rejestracja

22 kwie 2017, o 07:26

Re: Proszę o opinie/pomoc.

Postautor: amink » 22 kwie 2017, o 07:37

Ciekawy jestem jak potoczyła się ta sprawa! Jeśli ruszyliście z pełnej pary, to poza facebookiem i ulotkami, warto wziąć pod uwagę również reklamę w necie (o ile wciąż brakuje Wam zleceń). Słyszałem o portalach internetowych reklamujących specjalistów z różnych branż, np. http://www.favore.pl Niby niewiele, a może fajnie może pomóc w rozkręceniu biznesu.
no avatar
User

shih34

Posty

39

Rejestracja

24 sty 2017, o 15:14

Lokalizacja

Warszawa

Re: Proszę o opinie/pomoc.

Postautor: shih34 » 24 kwie 2017, o 14:39

Kibicuję Wam! Dajcie znać, jak poszło :)
" Już tu siedzę jakiś czas, lubię dużo wiedzieć"
no avatar
User

kolaa

Posty

597

Rejestracja

8 cze 2013, o 14:10

Lokalizacja

Warszawa

Re: Proszę o opinie/pomoc.

Postautor: kolaa » 23 maja 2017, o 14:29

Zobaczcie również te silosy zbożowe. Moim zdaniem oferta naprawdę godna polecenia, więc być może zainteresuje także i was. Naprawdę wysokiej jakości silosy zbożowe w atrakcyjnych cenach.
Jaki wybrać sposób na reklamę internetową - content marketing
no avatar
User

Tarro1234

Posty

73

Rejestracja

18 lis 2017, o 14:57

Re: Proszę o opinie/pomoc.

Postautor: Tarro1234 » 15 kwie 2018, o 07:44

Jeżeli są wam potzebne profesjonalne maszyny rolnicze to jak dla mnie najlepszym dystrybutorem jest http://www.agromarket.pl/. Mają mnóstwo maszyn do przeróżnego typu prac na roli - każdy na pewno znajdzie to czego potrzebuje:)
no avatar
User

zuzanna.tomasik

Posty

1

Rejestracja

24 maja 2023, o 15:53

Re: Proszę o opinie/pomoc.

Postautor: zuzanna.tomasik » 24 maja 2023, o 16:02

Polecam producenta opryskiwaczy rolniczych, którym jest firma https://stanimpex.pl/. Ich opryskiwacze są wyjątkowo skuteczne i niezawodne w codziennej pracy na polu. Dzięki innowacyjnym technologiom, zapewniają optymalne rozpylenie środków ochrony roślin, co przekłada się na doskonałe rezultaty w uprawach.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.083s | 13 Queries | GZIP : Off ]
cron