Inwestycja w złote monety

Lokaty i konta oszczędnościowe, które mają najlepsze oprocentowanie, z których można wybrać środki przed czasem bez utraty odsetek.
no avatar
User

Mercus

Posty

79

Rejestracja

31 sie 2013, o 14:05

Inwestycja w złote monety

Postautor: Mercus » 24 lip 2017, o 23:01

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem inwestycji w złoto, jednak wciąż wiele spraw jest dla mnie niewyjaśnionych. Jeszcze nigdy nie kupowałem złota, planuję kupić złote monety inwestycyjne najlepiej takie jak tutaj https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/poradnik-inwestora-szczegoly/krugerrand-najpopularniejsza-moneta-bulionowa-swiata?, dlatego mam do Was kilka pytań:

1. Pytanie odnośnie fałszywych monet. Czy do sprawdzenia autentyczności wystarczy linijka mennicza, waga jubilerska i aplikacja na telefon do sprawdzenia dźwięku? Czy istnieją jakieś fałszywki, które przechodzą wszystkie te testy?

2. Jeśli istnieją takie fałszywki, które przechodzą te testy, to gdzie mogę znaleźć profesjonalistę, który sprawdzi autentyczność monety oraz ile taka usługa kosztuje. Najlepiej woj. śląskie lub na dolnym śląsku. Słyszałem o czymś takim jak Urząd Probierczy, ale oni chyba poproszą mnie o ukazanie moich danych osobowych? Zależy mi na anonimowości. Może badanie spektometrem? Chcę mieć pewność, że będę miał autentyczne złoto, żebym mógł spać spokojnie ;p

3. Znalazłem coś takiego w internecie jak The Ringer - przyrząd, który pomaga w bezpieczny sposób wydobyć dźwięk z monety. https://www.youtube.com/watch?v=boB4yyS-fDk jednak cena jest dość wysoka. Czy istnieje jakiś tańszy zamiennik tego przyrządu i czy jest on w ogóle wg Was potrzebny? Nie chcę uszkodzić monety itd. stukając czymś innym, dlatego pytam.

4. Sposób przechowania, żeby nie uszkodzić monety. Słyszałem np. o kapslach. Czy to dobry sposób, wystarczający sposób? Czy może polecacie coś innego?

5. Czy do monety powinien być dołączony certyfikat? Czy wpływa to na wartość monety? Wiem, że na monecie nie ma nr seryjnego itd., ale wolę dmuchać na zimne.
no avatar
User

wojtek77

Posty

2

Rejestracja

12 mar 2018, o 18:13

Re: Inwestycja w złote monety

Postautor: wojtek77 » 13 mar 2018, o 07:17

Witam nawet nie wiedziałem, ze takie monety są podrabiane ale cóż się dziwić. Fajnie opisane przyrządy i przechowywanie. Jestem laikiem ale poczytam chętnie Twoje odnośniki do zaprezentowanych urządzeń
no avatar
User

Przemysławk

Posty

6

Rejestracja

19 mar 2018, o 11:26

Re: Inwestycja w złote monety

Postautor: Przemysławk » 19 mar 2018, o 11:43

Ja polecałbym uważać z tego typu inwestycjami, lepiej zabezpieczać się, uważać w podejmowaniu takich decyzji, gdyż mogą mieć katastrofalne skutki dla naszych kieszeni oraz portfeli.
no avatar
User

arafatka

Posty

9

Rejestracja

21 lut 2018, o 10:14

Re: Inwestycja w złote monety

Postautor: arafatka » 20 mar 2018, o 11:48

Inwestować jak najbardziej, ale po dokładnym researchu i przyswojeniu podstaw.
no avatar
User

leoonarrd21

Posty

179

Rejestracja

29 lis 2016, o 14:41

Re: Inwestycja w złote monety

Postautor: leoonarrd21 » 23 lis 2018, o 20:08

Nie wiem czy inwestycja, ale na pewno numizmatyka jest swietnym hobby. Wiele ciekawych złotych i nie tylko monet znajdziesz na przykład tutaj https://www.skarbnicanarodowa.pl/ . Sam mam sporo numizmatów od nich i uważam, że są po prostu swietne!
no avatar
User

stoperek

Posty

3390

Rejestracja

16 kwie 2021, o 13:51

Re: Inwestycja w złote monety

Postautor: stoperek » 5 gru 2023, o 11:49

Ogromny wybór monet, banknotów, znaczków, militarii, pocztówek, akcesorii znajdziecie w sklepie https://awerso.pl/ Wśród ich asortymentu znajdują się wysokiej jakości klasery firmy Leuchtturm oraz albumy z etui na konkretny rodzaj monet. Znajdziecie tam produkty zarówno dla wprawionych kolekcjonerów, jak i dla początkującego numizmatyka. Warto jest do nich zajrzeć.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.101s | 15 Queries | GZIP : Off ]