Nieuczciwa konkurencja w reklamie.

Czyli o sposobach dotarcia do klientów.
no avatar
User

miss-stranger

Posty

1

Rejestracja

29 maja 2010, o 09:42

Nieuczciwa konkurencja w reklamie.

Postautor: miss-stranger » 29 maja 2010, o 09:44

Witam,

jako, że nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie, chciałabym zaprezentować moją sytuację jednocześnie prosząc o radę. Jestem właścicielką Stacji Demontażu Pojazdów. Tuż przed siedzibą mojej firmy (jakieś 800 m) założono nowy konkurencyjny szrot. Właściciel upodobnił wygląd swoich banerów do wyglądu moich ulotek (ten sam kolor tła, napisów, podobna formuła), a następnie postawił swoją reklamę 50 metrów przed moją, całkowicie ją zasłaniając. Dodam, że uczynił to na drodze prywatnej nie mając zgody właścicieli drogi. Bardzo proszę o poradę - czy jest to z jego strony naruszenie prawa, jeśli tak, to odnośnie jakiego artykułu i czy mogłabym gdzieś zgłosić tą sprawę? Myślałam o ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, ale nie wiem, czy tą sytuację można podciągnąć pod jej treść.

Będę bardzo wdzięczna Państwu za odpowiedź!
no avatar
User

jackx

Posty

3

Rejestracja

7 cze 2010, o 20:05

Re: Nieuczciwa konkurencja w reklamie.

Postautor: jackx » 8 cze 2010, o 19:37

Jeżeli faktycznie reklama stanęła nielegalnie na drodze skontaktuj się czym prędzej z zarządcą/właścicielem tej drogi. Myślę, że na pewno nie będzie szczęśliwy z faktu zaistniałej sytuacji bez wyrażonej zgody.
no avatar
User

Marcelinak

Posty

32

Rejestracja

21 wrz 2012, o 11:35

Re: Nieuczciwa konkurencja w reklamie.

Postautor: Marcelinak » 10 paź 2012, o 09:41

Tak jak mój przedmówca, zgłoś się do zarządcy drogi. Powinni narzucić karę za umieszczenie reklamy bez pozwolenia, w dodatku tak, ze zasłania inne reklamy.
Awatar użytkownika
User

Kocica

Posty

291

Rejestracja

25 sie 2012, o 08:15

Re: Nieuczciwa konkurencja w reklamie.

Postautor: Kocica » 11 paź 2012, o 11:52

Dośc stary ten wątek, ale pewnie taki właściciel prywatnej drogi zaraz by się zgodził, żeby reklama została, za opłatą oczywiście..
Cichutko po parapecie kocica sobie szła.
Różne artykuły do poczytania: http://www.artykulprasowy.info/
no avatar
User

Apol

Posty

256

Rejestracja

26 cze 2015, o 08:52

Re: Nieuczciwa konkurencja w reklamie.

Postautor: Apol » 2 wrz 2018, o 16:06

Stworzyć reklamę w internecie może pomóc Ci agencja interaktywna https://solv.pl dzięki nim szybko pozbędziesz się niewygodnej konkurencji i ich wyprzedzisz.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.100s | 13 Queries | GZIP : Off ]