Mam pomysł. Jak go najlepiej wykorzystać?

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

konmaz

Posty

3

Rejestracja

7 sty 2018, o 00:50

Mam pomysł. Jak go najlepiej wykorzystać?

Postautor: konmaz » 7 sty 2018, o 01:16

Witam.
Otóż mam pewien pomysł. Wydaje mi się że wprowadzi coś nowego na rynek i jestem pewien, że bedzie na to popyt.
Sprawa wyglada tak...
Mam pomysł na produkt, ale nie mam pieniedzy by zalozyc firme i to co z nia zwiazane (pracownicy, budynek/lokal, maszyny lub samochody). Nie mam pieniedzy, a po drugie nie kusi mnie by miec firme. Moim marzeniem jest zarobic pierwszy milion zl lub wiecej (marzenia :)) i sie ustawic (zalozyc rodzine) i spelniac kolejne marzenia, bo mam jeszcze inne zainteresowania i umiejetnosci gdzie moge zarobic.
Planuje "podać" produkt-pomysł firmie, którą szanuje i która ma "zaplecze" na ten pomysł.

I tu pojawia sie problem....
Prosze o wyrozumiałosc bo nie wiem jak to napisac aby kazdy zrozumiał :)
np. jesli firma robi 10 produktow i ma np. 100 mln zysku...
powiedzy ze dzieki wprowadzeniu mojego produktu 11produktow nie da 110mln zysku tylko np 150mln zł
czyli przyjmijmy ze firma zyska na moim pomysle 50mln zł

1. Czy istnieje cos takiego jak % od zysku z produktu? Czyli musialbym sie dogadac z prezesem firmy i np. daje mi 5% zysku z produktu czyli w tym przypadku z 50mln zł zysku dostalbym 2.5 mln zł. - marzenia :)
2. Ma ktoś lepszy pomysł? Jak to najlepiej "rozegrac"?
3. Jest ryzyko, ze prezes zrobi mnie w konia, czyli ja nic nie dostaje, a on wprowadza produkt?
4. czy sprawa wyglada lepiej, jesli mam plan b, ze moge z tym pomyslem udac sie do konkurencji? i on na tym traci gdyby nie byl honorowy?

Sytuacja moze troche śmieszna, ale np. w odwrotnej sytuacji gdybym ja byl szefem i przyszedl by do mnie zwykly gosc ktorego spodobal mi sie pomysl to na bank odpalil bym mu jakis % i mysle ze sprawiedliwie byloby dac wiekszy procent po przekroczeniu jakiejs bariery np. zysk 100tysiecy to tak jak w umowie np. 3% czyli 3 tysiace bym dal gosciowi. zysk 1mln zł 5% czyli 50 tysiecy zł. i przyjmijmy np. ze jego pomysl okazal sie hitem i zyski osiagnely 100 mln zl i dalbym np. 10% czyli 10mln zl by dostal.

5. jaki procent Wy byscie proponowali komus lub chcieli miec?

Z góry dziekuje za wyrozumiałość i zapraszam do uruchomienia wyobrazni i komentowania ;) Pozdrawiam
no avatar
User

qbis88

Posty

159

Rejestracja

12 wrz 2017, o 19:23

Re: Mam pomysł. Jak go najlepiej wykorzystać?

Postautor: qbis88 » 8 sty 2018, o 02:03

Sprzedać patent powiadasz? Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby założenie s-ki z osobą która ma wkład finansowy i głowę do biznesu, ewentualnie o kasę na start możesz starać się z dotacji. Jeśli produkt czy usługą będą interesujące duża szansa, że otrzymasz pieniądze. Ja bym spróbował. Znajomy dostał zresztą dotację na budę z burgerem, także nawet nic oryginalnego nie wymyślił, a mniemam że Ty wychodzisz z czymś lepszym:)
no avatar
User

konmaz

Posty

3

Rejestracja

7 sty 2018, o 00:50

Re: Mam pomysł. Jak go najlepiej wykorzystać?

Postautor: konmaz » 8 sty 2018, o 04:14

moj pomysl mozna porownac do pomyslu z krzeslem
niby wiadomo jak wyglada, ale wyobraz sobie ze wymysliles "inne" krzeslo ktore jest fajne, wygodne i wyglada inaczej (wyroznia sie).
taki jest moj produkt.
oczywiscie ten produkt to nie krzeslo :)

no i np. chcialoby Ci sie "bawic" w zakladanie firmy pozniej lokum, pracownicy, maszyny i inne zalatwienia.
ja jestem taki, ze wolalbym siedziec przy tym pomysle i doskonalic lub wymyslic znowu cos innego i brac za to jakis %.
mysle ze to uczciwa "oferta" tylko nie wiem czy ktos by chcial mi odpalic jakis X% zysku za moj pomysl.
dla mnie jest to jak wspolpraca i synteza
no avatar
User

konmaz

Posty

3

Rejestracja

7 sty 2018, o 00:50

Re: Mam pomysł. Jak go najlepiej wykorzystać?

Postautor: konmaz » 8 sty 2018, o 12:04

a propo spolki.
Wezmy np. ze potrzeba 1mln zl a ja mam 0zł lub 100tys zł i ja mam pomysł, a druga osoba kase to jak wyglada % podzial zysków?
no avatar
User

GimliK

Posty

372

Rejestracja

5 gru 2016, o 12:24

Re: Mam pomysł. Jak go najlepiej wykorzystać?

Postautor: GimliK » 27 sty 2018, o 19:27

Warto pomyśleć o pomocy kancelarii prawno-patentowej. My kiedyś korzystaliśmy z http://bellepat.pl/ i mam o nich jak najlepszą opinię. Pełen profesjonalizm, świadczą kompleksową obsługę w zakresie ochrony własności przemysłowej i intelektualnej.
no avatar
User

ada32

Posty

8

Rejestracja

7 sty 2018, o 00:41

Re: Mam pomysł. Jak go najlepiej wykorzystać?

Postautor: ada32 » 11 lut 2018, o 23:35

Pomysł jest najważniejszy ale później trzeba umieć sobie poradzić z tym aby utrzymać ten biznes. Można wdrożyć np. program konsumencki http://sodexolojalnosc.pl/program-lojalnosciowy/programy-konsumenckie/ aby pozyskać grono klientów.
no avatar
User

fangot

Posty

194

Rejestracja

7 wrz 2017, o 21:09

Re: Mam pomysł. Jak go najlepiej wykorzystać?

Postautor: fangot » 27 wrz 2018, o 15:37

Skoro masz już pomysł, to wystarczy go zrealizować. Konieczna w takim przypadku jest reklama biznesu, ponieważ bez tego mało kto o Tobie usłyszy. Agencja interaktywna https://solv.pl zajmie się wypromowaniem Twojej firmy w korzystnej cenie.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.208s | 15 Queries | GZIP : Off ]