Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

cassie86

Posty

10

Rejestracja

28 sie 2015, o 05:51

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: cassie86 » 19 wrz 2017, o 09:14

ja przez biuro, samodzielnie nie potrafię tego ogarnąć..
no avatar
User

kartonka

Posty

84

Rejestracja

1 gru 2014, o 13:19

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: kartonka » 21 wrz 2017, o 11:23

Ja też nie ogarnęłabym sama. Na szczęście współpracuję z dobrym biurem rachunkowym Gama. Dla nich to wszystko jest takie proste i intuicyjne, ja bym sobie sama nie poradziła.
no avatar
User

Tech2Market.pl

Posty

14

Rejestracja

5 paź 2017, o 10:29

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Tech2Market.pl » 5 paź 2017, o 11:00

W tej kwestii chyba każda opinia bezie jednoznaczna, czyli warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym zamiast tracić czas na ogarnianie spraw finansowych samodzielnie. Najgorsze jest to, że możemy się pomylić i potem mamy dodatkowe problemy. Można tego uniknąć.
no avatar
User

dyziak

Posty

3

Rejestracja

9 paź 2017, o 14:13

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: dyziak » 9 paź 2017, o 14:18

Moim zdaniem należy kogoś zatrudnić. Trudno ogarniać wszystko samodzielnie. Jeżeli chodzi o konkretny wybór, nie polecam żadnych usług. Co najwyżej zachęcam do zapoznania się z http://ceidgbazafirmy.pl Dzięki tej stronie nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć kontakty z różnych branż.
Awatar użytkownika
User

ashlec

Posty

8

Rejestracja

18 paź 2017, o 12:59

Lokalizacja

Łódź

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: ashlec » 19 paź 2017, o 12:22

Wybór samodzielnej księgowości, nie posiadając zaplecza teoretycznego, jest z góry skazane na porażkę i nie pomogą tu nawet najlepsze programy robiące większość operacji za nas - bo przecież trzeba zweryfikować te dane. A jak mamy to zrobić, nie mając bladego pojęcia o księgowości, prawie podatkowym itd? Najwygodniej jest zatrudnić kogoś na stanowisku księgowego albo wziąć biuro rachunkowe, jeśli nie możemy pozwolić sobie na stworzenie etatu w danej chwili.
no avatar
User

Mrs. Smith

Posty

115

Rejestracja

27 wrz 2017, o 07:11

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Mrs. Smith » 30 paź 2017, o 11:26

Ja powierzyłam całą rachunkowość na zewnątrz, biuro Rendor z Warszawy przejęło ten obowiązek za mnie :)
A taka jest prawda, że bardzo ciężko jest się zająć księgowością, jeśli ma się na głowie masę innych spraw (nawet z wykształceniem w tym kierunku :)).
no avatar
User

rafaal091

Posty

46

Rejestracja

26 wrz 2016, o 08:06

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: rafaal091 » 31 paź 2017, o 10:19

W przypadku mniejszej firmy nie ma potrzeby zlecania księgowości biuru rachunkowemu, można, a nawet warto zająć się nią samodzielnie - można sporo zaoszczędzić. Proponuję księgowość online, m.in. tutaj https://wfirma.pl można taką prowadzić - mają wszystkie niezbędne do tego narzędzia, co ważne tanie i ciągle aktualizowane.
Awatar użytkownika
User

MarPe

Posty

8

Rejestracja

31 paź 2017, o 10:30

Lokalizacja

Łódź

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: MarPe » 31 paź 2017, o 12:42

Samodzielnie to tylko przy jednoosobowej działalności gospodarczej, gdzie jest faktycznie mało rzeczy do uzupełniania, rozliczania się i rejestrowania dokumentów. W przypadku większych firm, gdzie zatrudnia, się 10 pracowników wzwyż, jest to już nieco zbyt ryzykowne moim zdaniem. W przypadku JDG, przepisy prawne są łatwe do zrozumienia i przestrzegania, a dla większych firm jest już tyle rzeczy do zapamiętania, że łatwo jest się pogubić we wszystkim. A to stwarza okazję do popełniania błędów, które w księgowości są niedopuszczalne, jeśli nie chce się mieć problemów z urzędnikami. Już nawet mikroprzedsiębiorstwom polecałbym jednak wybrać jakiegoś specjalistę, czy to poprzez zatrudnienie czy w biurze rachunkowym. Będzie to bezpieczniejsze niż samodzielne prowadzenie księgowości.
no avatar
User

Mikorzyn87

Posty

3

Rejestracja

2 lis 2017, o 11:04

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Mikorzyn87 » 2 lis 2017, o 11:10

Według mnie przy małej działalności możemy sami spróbować prowadzić księgowść. Natomiast kiedy w grę wchodzi już 50 czy 100 faktur lepiej nie ryzykować i wynająć biuro, przy czym powinno być ubezpieczone od wpadek.
no avatar
User

atama

Posty

247

Rejestracja

15 maja 2017, o 11:19

Re: Księgowość - samemu czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: atama » 6 lis 2017, o 05:33

Zdecydowanie biuro rachunkowe i to najlepiej z dużym doświadczeniem i kompleksową ofertą. Ja ze swojej strony mogę polecić firmę Kasprzyk i Niziołek z Gliwic ( mają też siedzibę w Sosnowcu ). Duże doświadczenie i oferta związana nie tylko z podatkami czy księgowością ale także z kompleksowym prowadzeniem kadr.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.134s | 13 Queries | GZIP : Off ]