Od czego zacząć zakładanie firmy?

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
Awatar użytkownika
User

kermit12

Posty

5

Rejestracja

21 paź 2017, o 14:25

Re: Od czego zacząć zakładanie firmy?

Postautor: kermit12 » 23 paź 2017, o 15:04

Ja myślę, że bardzo dobrze jest poszukać informacji na ten temat w Internecie. To się zawsze bardzo dobrze sprawdza :) Przynajmniej według mnie.
Nie wolno się godzić na półśrodki. Są na świecie rzeczy, które można robić tylko samemu i inne, które da się zrobić tylko we dwójkę. Ważne jest, żeby je właściwie połączyć.
no avatar
User

Rozalka

Posty

3

Rejestracja

11 lis 2017, o 20:25

Re: Od czego zacząć zakładanie firmy?

Postautor: Rozalka » 11 lis 2017, o 20:29

Hej,
mam pytanie - czy przy zakładaniu własnej firmy każdy przedsiębiorca musi się być zarejestrowany w KRS? Trochę się w tym temacie nie orientuję, a myślę o założeniu własne firmy i już się zaczynam obawiać tych wszystkich formalności :oops:
Awatar użytkownika
User

drzewnylisc

Posty

8

Rejestracja

10 lis 2017, o 12:37

Lokalizacja

Łódź

Re: Od czego zacząć zakładanie firmy?

Postautor: drzewnylisc » 13 lis 2017, o 15:24

Jak składasz wniosek o założenie firmy do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG), to składasz go jednocześnie też do KRS, więc jeśli zostanie zaakceptowany, dostaniesz ten numer, tak samo z REGON. Nawet, jak byłaś już przedsiębiorcą i miałaś inną firmę, to dostaniesz zupełnie nowy numer, bo każda firma ma inny.

Właśnie od tego się zaczyna proceder oficjalnego rejestrowania firmy - od samodzielnego wypełnienia i złożenia wniosku. Takie rzeczy jak szukanie lokalu/przygotowanie biura w domu, szukanie wyposażenia i kontrahentów warto zacząć dużo wcześniej, by z dniem złożenia wniosku mieć wszystko gotowe - bo trzeba część informacji o firmie podać już we wniosku.
no avatar
User

milena_w

Posty

212

Rejestracja

3 lis 2016, o 11:21

Re: Od czego zacząć zakładanie firmy?

Postautor: milena_w » 29 gru 2017, o 13:49

Uważam, że najlepiej jest zacząć od wyboru księgowości. Najlepiej, na początku zająć się nią samodzielnie. Na rynku można znaleźć multum programów, które sprawiają, że staje się banalnie prosta. Można je znaleźć w ofercie firmy https://wfirma.pl/ (firma umożliwia przetestowanie ich zupełnie za darmo).
no avatar
User

Majka21aa

Posty

1

Rejestracja

29 gru 2017, o 21:24

Lokalizacja

Wrocław

Re: Od czego zacząć zakładanie firmy?

Postautor: Majka21aa » 29 gru 2017, o 21:26

Ja rok temu zakładałam firmę. Po pierwsze trzeba się zapoznać z przepisami o podatku.
no avatar
User

bask

Posty

153

Rejestracja

28 lis 2014, o 15:09

Re: Od czego zacząć zakładanie firmy?

Postautor: bask » 2 sty 2018, o 12:32

To trochę skomplikowany proces dlatego warto dokładnie poczytać na ten temat. Trzeba pamiętać dosłownie o wszystkim na przykład o pieczątce, która jest dość istotna dla funkcjonowania firm, ja swoją zamawiałam na http://www.stampler.pl/, przyszła w bardzo szybko i chociaż w tej kwestii nie musiałam się martwić o termin
no avatar
User

TadekNiejadek

Posty

115

Rejestracja

7 mar 2015, o 21:20

Re: Od czego zacząć zakładanie firmy?

Postautor: TadekNiejadek » 2 sty 2018, o 23:27

Dla mnie pytanie nie jest do końca jasne. Przecież to nikt za Ciebie nie wymyśli pomysłu na to co chcesz zrobić i nie dokona formalności. Jak to zrobić jest z pewnością napisane na jakiejś profesjonalnej stronce. O formalnościach lepiej na starcie nie czytać na forum bo ilu ludzi tyle subiektywnych opinii. A i między miastami ten proces się różni na pewno. DOpiero jak już się zakłada, wybiera potrzebne oprogramowanie itd można liczyć na opinie ale i tak lepiej wybierać to, z czego można w razie co zrezygnować a najlepiej wypróbować za darmo.
no avatar
User

xxxyyy

Posty

19

Rejestracja

3 sty 2018, o 08:12

Re: Od czego zacząć zakładanie firmy?

Postautor: xxxyyy » 3 sty 2018, o 08:39

Wydaje mi się że od dobrego biznes planu, bo to on właśnie decyduje o tym czy firma się utrzyma na rynku czy też upadnie. Warto przeanalizować plusy i minusy działalności itd. Później dopiero załatwiać sprawy urzędowe, warto również już na samym początku pomyśleć o firmach zewnętrznych. Zastanowić się jak zmniejszyć koszty, naszej firmy żeby po prostu nie przepłacać. Ja prowadzę małe studio fotograficzne i właśnie skończyłam kurs księgowości żeby się samemu zająć sprawami finansowymi bo księgowa bierze ponad 1000zł . Moja znajoma korzysta z programu https://wfirma.pl/ bo również bardzo dużo wydawała na księgowość a na chwilę obecną płaci parę złotych i zajmuje się tym sama. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przykładowo przeznaczyć na rozwój firmy
no avatar
User

Marcelus

Posty

115

Rejestracja

4 cze 2015, o 12:08

Re: Od czego zacząć zakładanie firmy?

Postautor: Marcelus » 3 sty 2018, o 11:14

@tadekniejadek nie ma nic za darmo. jeśli wypróbujesz coś takiego to najczęściej brak możliwości skorzystania z tych opcji na których najbardziej ci zależy. albo na przykład tylko przez ograniczony czas a nie da się czegoś przyswoić w 24h. jeszcze lepsze szopki są jak pełna wersja różni się od demo i to niestety na gorsze. ja tak się wwaliłem z galeriami z hostingiem. w wersji darmo śmigało aż miło, w pełnej wszystko zamulone. i teraz co, czekaj tatka latka aż się umowa skończy do zmiany na inne. niby niedługo ale dla sklepu to gwóźdź do trumny
no avatar
User

TadekNiejadek

Posty

115

Rejestracja

7 mar 2015, o 21:20

Re: Od czego zacząć zakładanie firmy?

Postautor: TadekNiejadek » 5 sty 2018, o 07:21

nnie zgodzę się z Tobą. osobiście korzystam z www.fotolister.pl i ma pełną funkcjonalność - sam w ten sposób to testowałem. dodatkowo nie jest ograniczony czasowo. jak Twój sklep wyświetleń ma 5 w miesiącu to i przez wieczność możesz na darmówce jechać. wejdź sobie na stronę i zobacz jak to wygląda pod względem cennika i co masz w tej cenie.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.141s | 13 Queries | GZIP : Off ]