Jak przetestować aplikacje?

Czyli biznes w sieci internetowej.
no avatar
User

Renata Tyczyńska

Posty

19

Rejestracja

9 maja 2013, o 09:13

Jak przetestować aplikacje?

Postautor: Renata Tyczyńska » 20 lut 2015, o 09:59

Witam.

Na wstępie chciałabym dodać, iż dopiero zaczynam przygodę z tworzeniem aplikacji, tak więc proszę o wyrozumiałość. Współtworzę ze znajomym aplikację mobilną, dzięki której użytkownik będzie mógł znaleźć miejsca parkingowe – w zasadzie na razie jesteśmy w fazie pomysłu, sprawdzania hipotez, analizy konkurencji itp

Zastanawiam się jak powinny być przeprowadzone testy oprogramowania. Czy jest jakaś metoda, która bezpośrednio mówi o tym co powinno się najpierw przetestować i jak. Rozumiem, że są testy funkcjonalne, bezpieczeństwa, które mówią czy wszystkie opcje są sprawne i bezpieczne. Natomiast zastanawiam się nad UX? Mianowicie jak zaprojektować przyjazną aplikacje dla użytkowników.

Wdzięczna za odpowiedzi ;)
no avatar
User

Mateusz S

Posty

20

Rejestracja

9 maja 2013, o 09:10

Re: Jak przetestować aplikacje?

Postautor: Mateusz S » 23 lut 2015, o 15:37

Dobrze, że chociaż temat/pomysł masz;) Nie znajdziesz jasno określonych zasad, metodologii testowania. Wszystko to ustalasz w SCRUMie (ale to pewnie wiesz) i fazy testowania. To prawda testy funkcjonalne pokazują czy wszystkie opcje/funkcje działają. Bezpieczeństwa odpowiadają za to czy dane użytkowników, treści są bezpieczne. Problem z UX polega na tym, iż programując aplikacje jedynie skupiasz się na swojej wizji. Nie do końca masz pewność, że aplikacja wpisze się w gusta użytkowników, ale to już musisz popytać najlepiej swoich użytkowników. Poczytaj sobie o crowdsourcingu (jest parę artykułów w sieci zobacz http://www.testuj.pl kiedyś czytałem o nich).
no avatar
User

Renata Tyczyńska

Posty

19

Rejestracja

9 maja 2013, o 09:13

Re: Jak przetestować aplikacje?

Postautor: Renata Tyczyńska » 24 lut 2015, o 10:17

Mateusz S pisze:Poczytaj sobie o crowdsourcingu (jest parę artykułów w sieci zobacz http://www.testuj.pl kiedyś czytałem o nich).


Dzięki za informacje. Coś słyszałam na temat crowdsourcingu, ale nie zagłębiałam się w temat. Załóżmy, iż projektuję aplikacje – mam wydzielony czas na testy, obaj ze wspólnikiem crossujemy się sprawdzając błędy czy też bugi, ale skąd mam wziąć swoją grupę docelową.
no avatar
User

Mateusz S

Posty

20

Rejestracja

9 maja 2013, o 09:10

Re: Jak przetestować aplikacje?

Postautor: Mateusz S » 5 mar 2015, o 14:04

Jest kilka sposobów przeczytaj dokładnie artykuł – piszą o forach internetowych (np. tutaj możesz się podpytać forumowiczów), grupach na fc czy bezpośrednio zbierając użytkowników. Są jeszcze firmy, które mają swoje bazy. Cenowo nie wiem, jak wygląda sytuacja, ale plusem jest to, że możesz w przeciągu kilka godzin zebrać feedback ze swojej grupy docelowej.
no avatar
User

Renata Tyczyńska

Posty

19

Rejestracja

9 maja 2013, o 09:13

Re: Jak przetestować aplikacje?

Postautor: Renata Tyczyńska » 30 mar 2015, o 09:32

Renata Tyczyńska pisze:
Mateusz S pisze:Poczytaj sobie o crowdsourcingu (jest parę artykułów w sieci zobacz http://www.testuj.pl kiedyś czytałem o nich).


Dzięki za informacje. Coś słyszałam na temat crowdsourcingu, ale nie zagłębiałam się w temat. Załóżmy, iż projektuję aplikacje – mam wydzielony czas na testy, obaj ze wspólnikiem crossujemy się sprawdzając błędy czy też bugi, ale skąd mam wziąć swoją grupę docelową.



Dziękuję za informacje i udział w dyskusji.
W wolnej chwili posprawdzam opcje testów na klientach aplikacji.

Pozdrawiam
RT
no avatar
User

jacekk

Posty

8

Rejestracja

10 mar 2015, o 09:53

Re: Jak przetestować aplikacje?

Postautor: jacekk » 31 mar 2015, o 10:38

Chyba najlepsze są zawsze beta testy - rodzina znajomi, znajomi znajomych i zbierzecie spory feedback do dalszego działania
no avatar
User

Aleksandraa86

Posty

16

Rejestracja

30 mar 2015, o 07:34

Re: Jak przetestować aplikacje?

Postautor: Aleksandraa86 » 3 kwie 2015, o 08:38

Zgadzam się jak nie mamy dużych możliwości najlepiej zacząć od rodziny i znajomych tylko dobrze żeby to były obiektywne oceny:)
no avatar
User

Unima

Posty

203

Rejestracja

1 sie 2014, o 09:59

Re: Jak przetestować aplikacje?

Postautor: Unima » 2 paź 2017, o 20:28

Jeśli chodzi o wszelakie kwestie związane z takimi sprawami, to my w pełni ufaliśmy zetohosting.pl :)
Awatar użytkownika
User

bmarta

Posty

5

Rejestracja

3 paź 2017, o 21:17

Re: Jak przetestować aplikacje?

Postautor: bmarta » 12 paź 2017, o 09:59

A może warto popytać o to znajomych? Przyjaciele zawsze są w stanie coś sprawdzonego doradzić ;)
Jeśli nie stanowisz cząstki rozwiązania, jesteś cząstką problemu.
Awatar użytkownika
User

koniecz

Posty

5

Rejestracja

21 paź 2017, o 17:10

Re: Jak przetestować aplikacje?

Postautor: koniecz » 3 lis 2017, o 19:01

A może lepiej poszperać w tej sprawie w sieci? To jest dość dobre rozwiązanie.
Hm... Mam taki nawyk. Zawsze zapominam powiedzieć ważne rzeczy
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.082s | 13 Queries | GZIP : Off ]
cron