Co jest zwiazane ze sprzedażą internetową?

Czyli biznes w sieci internetowej.
no avatar
User

TadekNiejadek

Posty

115

Rejestracja

7 mar 2015, o 21:20

Co jest zwiazane ze sprzedażą internetową?

Postautor: TadekNiejadek » 7 sie 2017, o 09:00

Prośbę mam do was, jako że w ciągu dwóch miesięcy ważą się losy mojego sklepu stacjonarnego szukam jakiejś sensownej alternatywy sprzedaży rzeczy których mam sporo na stanie. Są one w porządku pod względem ceny i jakości, tylko branża niszowa, być może dlatego porwałem się w mieścinie z motyką na słońce. Chcę rozszerzyć działalność na sklep internetowy i o ile samo jego działanie nie jest niczym skomplikowanym, o tyle nie wiem jakie usługi-satelity będą mi potrzebne
no avatar
User

popielnik

Posty

69

Rejestracja

24 mar 2017, o 03:29

Re: Co jest zwiazane ze sprzedażą internetową?

Postautor: popielnik » 8 sie 2017, o 11:34

a mógłbyś sprecyzować co masz na myśli mówiąc o usługach satelitach bo ja nie bardzo rozumiem
no avatar
User

Marcelus

Posty

115

Rejestracja

4 cze 2015, o 12:08

Re: Co jest zwiazane ze sprzedażą internetową?

Postautor: Marcelus » 28 sie 2017, o 08:20

Jak sądzę to koledze chodzi na przykład o korzystanie z usług kuriera, niezbędnego przy prowadzeniu sklepu internetowego, informatyka - pozycjonowanie itd.. Czy się mylę?
no avatar
User

TadekNiejadek

Posty

115

Rejestracja

7 mar 2015, o 21:20

Re: Co jest zwiazane ze sprzedażą internetową?

Postautor: TadekNiejadek » 28 sie 2017, o 12:33

Dokładnie, jakich ludzi, jakie fimy jeszcze muszę zatrudnić żeby sklep działał na najwyższych obrotach i przynosił zyski. Nie chciałbym znów pogrzebać interesu w popiołach przez nieodpowiednie przygotowanie. To właściwie już ostatnie podejście do tego, żeby się udało. Inaczej czeka mnie wyjazd za granicę a tego wolałbym szczerze mówiąc uniknąć.
no avatar
User

Marcelus

Posty

115

Rejestracja

4 cze 2015, o 12:08

Re: Co jest zwiazane ze sprzedażą internetową?

Postautor: Marcelus » 28 sie 2017, o 21:25

Tak naprawdę to od Ciebie zależy najwięcej. Na start oczywiście możesz zatrudnić sobie informatyka ale z czasem nauczysz się drobne problemy rozwiązywać sam. Oprogramowanie które odpowiednio wybierzesz większość będzie robiło za Ciebie, nawet jeśli nie będziesz dużo za nie płacił. Trzeba tylko szukać odpowiedniego. Tak samo z kurierami - polecam sendego.pl - to jest tzw. broker kurierski, nie musisz podpisywać umowy z deklaracją ilości paczek. Wpłacasz na wirtualny portfel określoną ilość pieniędzy tylko tyle ile chcesz, ile wykorzystasz. Później wybierasz kuriera, ja zawsze inpost biorę u nich, bo klienci paczkomaty wręcz uwielbiają najwyraźniej. I kurier tylko przychodzi po odbiór w kilka sekund masz wszystko załatwione. Tyle co na księgową musisz na pewno mieć przeznaczoną sporą sumę pieniędzy i pilnować dobrych kontaktów. Nie wiem jak tam teraz masz to rozwiązane.
no avatar
User

atama

Posty

247

Rejestracja

15 maja 2017, o 11:19

Re: Co jest zwiazane ze sprzedażą internetową?

Postautor: atama » 29 sie 2017, o 12:15

Pozycjonowanie to podstawa każdego biznesu w sieci. Ale wiadomo, że nie można się ograniczać tylko do tego. Zerknij sobie na stronę Agencji Soluma SEM - zajmują się też dodatkowo badaniem konkurencji, tworzeniem wartościowych tekstów pod SEO. Można im też zlecić wykonanie kompleksowego audytu SEO - moim zdaniem rzecz niezbędna raz na jakiś czas w każdym e-biznesie.
no avatar
User

SalamonK

Posty

113

Rejestracja

28 mar 2015, o 18:04

Re: Co jest zwiazane ze sprzedażą internetową?

Postautor: SalamonK » 29 sie 2017, o 12:50

o jaki świat mały, w firmie w której pracowałem jeszcze niedawno szefu korzystał z sendego. rzeczywiście proces wyjątkowo mało angażujący, kilkoma kliknięciami ściągaliśmy dane do zamówienia. jest spoko.
Awatar użytkownika
User

CharlieCo

Posty

5

Rejestracja

18 wrz 2017, o 11:27

Re: Co jest zwiazane ze sprzedażą internetową?

Postautor: CharlieCo » 20 wrz 2017, o 14:38

A może warto się w tym temacie rozeznać wśród znajomych? Mi się wydaje, że to jest naprawdę dość dobre źródło wiedzy i informacji :)
Jeżeli nie rozumiesz bez tłumaczenia, to znaczy, że nie zrozumiesz, choćbym ci nie wiem ile tłumaczył
no avatar
User

Kingape

Posty

19

Rejestracja

4 wrz 2017, o 14:09

Re: Co jest zwiazane ze sprzedażą internetową?

Postautor: Kingape » 21 wrz 2017, o 14:08

Zgadzam się z przedmówcami - bez pomocy informatyka/firmy IT i współpracy z kurierem się nie obejdzie. Możesz też potrzebować jakiejś akcji marketingowej na start. Jeśli chcesz poważnie podejść do tematu, a zakładam że tak, to warto od razu zainwestować we własną platformę + oprogramowanie. Znacznie ułatwi Ci to życie i w ostatecznym rozrachunku bardzo się opłaci. Gra warta świeczki, tym bardziej że masz sklep stacjonarny, w przeciwieństwie do ludzi zaczynających 'od zera' masz magazyn, towar, firmę. Warto popytać wśród znajomych, podzwonić i poprosić o wycenę. Ja z mojej strony z chęcią polecę Ci firmę Interfeo - mają świetne podejście do klienta i duże doświadczenie w tworzeniu stron i e-sklepów http://www.interfeo.com
Awatar użytkownika
User

beatka17

Posty

5

Rejestracja

6 wrz 2017, o 15:33

Re: Co jest zwiazane ze sprzedażą internetową?

Postautor: beatka17 » 28 wrz 2017, o 10:28

Do takiego czegoś wręcz niezbędne jest takie pozycjonowanie google. Bez tego ciężko jest osiągnąć jakieś sensowne efekty...
Nawet jeśli przez całe życie będziemy nieustannie otrzymywać odpowiedzi na pytania i wreszcie rozwiążemy wszystkie problemy, na koniec nie zajdziemy wcale o wiele dalej.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.224s | 13 Queries | GZIP : Off ]