Pies a studia

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

ulev1976

Posty

5

Rejestracja

17 sty 2017, o 09:01

Lokalizacja

Sterling Heights

Pies a studia

Postautor: ulev1976 » 17 sty 2017, o 09:06

Nie wiem czy we właściwym rozdziale zamieściłam ten wątek. W każdym bądź razie chciałabym prosić o radę. Otóż od października studiuję na 1 roku na ASP. Studia tam są zupełnie inne niż takie pospolite jak np. na uniwersytecie czy politechnice. Panuje tam miła, kameralna atmosfera itp. Plan zajęć tez nie jest jakoś napięty, w zasadzie przypomina to warunki typowo szkolne, powiedzmy licealne. Ale do rzeczy. Mieszkam sama, moi rodzice utrzymują mnie, mieszkam daleko od nich. Uczę się dobrze, ale czuję się trochę samotna. Od dawna myślę nad kupnem psa - szczeniaka. Oczywiście to nie żadna mrzonka, myślałam nad tym bardzo długo. Jestem odpowiedzialna, miałam kiedyś królika, który żył u mojego boku przez ponad 8 lat, ale wiem że królik to nie to samo Problem w tym, że nie wiem jak by to wszystko wyglądało. Mieszkam sama w małym mieszkanku w kamienicy, mam dwa kroki na uczelnię i w zasadzie mogłabym mieć psa. Ale co, gdy będę musiała wychodzić na zajęcia? Co wtedy z psem? Nie chciałabym żeby siedział sam w domu i nie daj Boże posmutniał z braku mojej obecności. Co prawda najdłużej nie ma mnie przez 4 godziny w ciągu dnia, zawsze są jakieś przerwy w między czasie albo w ogóle koniec zajęć, więc teoretycznie miałabym dla niego czas. Nie wiem jednak co na to właściciel mieszkania. Taki pies czasem może narobić drobnych szkód, tym bardziej gdy byłby sam w domu. Z jednej strony bardzo chciałabym mieć takiego psiego towarzysza, z którym mogłabym wychodzić na długie spacery, bawić się z nim, podróżować i cieszyć, a z drugiej strony nie wiem czy mam na to wystarczające warunki. Czy ktoś z Was był w takiej sytuacji będąc na studiach? Proszę, doradźcie mi coś.
Awatar użytkownika
User

grzena1

Posty

5

Rejestracja

17 sty 2017, o 18:50

Re: Pies a studia

Postautor: grzena1 » 17 sty 2017, o 19:25

Niełatwa sprawa...
To, że miłość nie wygląda tak, jakbyś tego chciała, nie znaczy, że jej wokół ciebie nie ma.
no avatar
User

e-be

Posty

5

Rejestracja

30 mar 2017, o 12:38

Re: Pies a studia

Postautor: e-be » 30 mar 2017, o 12:50

Trudna sprawa, ale w sumie zawsze bym wybierał raczej swój dobrostan, zwierzę można gdzieś ulokować w dobrym miejscu.
no avatar
User

matias1

Posty

14

Rejestracja

11 kwie 2015, o 12:55

Re: Pies a studia

Postautor: matias1 » 2 wrz 2017, o 16:20

Psy różnie reagują na nieobecność swoich opiekunów. Jedne szczekają, inne wyją a jeszcze inne demolują mieszkanie. żeby pies się nie nudził wystarczy mu pochować w pomieszczeniu np ciasteczka snack mobility dog z vetexpert. Pies zajęty szukaniem ich zapomni o szczekaniu czy gryzieniu mebli.
no avatar
User

Fishy

Posty

181

Rejestracja

22 wrz 2017, o 12:29

Re: Pies a studia

Postautor: Fishy » 2 lis 2017, o 00:19

Ja kiedy przeprowadzałam się do mieszkania z moim psem to nagle zaczął się robić lękliwy ale dałam mu KalmVet od Vetexpert i sunia przestała tak nerwowo reagować na wszystko w nowym domu. Podawałam jej 1 kapsułke dziennie przez miesiąc i na efekty nie musiałam długo czekać. :) Dbajmy o swoje pieski kochani
no avatar
User

mikolaj.golab@op.pl

Posty

24

Rejestracja

7 mar 2018, o 11:50

Re: Pies a studia

Postautor: mikolaj.golab@op.pl » 29 maja 2019, o 08:37

Warto też wypróbować dyfuzora lub obroży Adaptil. To preparaty oparte na syntetycznych feromonach i pomagają zniwelować stres. Więcej możecie poczytać tutaj: https://www.adaptil.com/pl
no avatar
User

Antoni34

Posty

488

Rejestracja

30 wrz 2016, o 07:14

Re: Pies a studia

Postautor: Antoni34 » 3 cze 2019, o 20:49

Jaka waszym zdaniem jest najlepsza karma dla psa?
no avatar
User

arabika

Posty

1269

Rejestracja

24 paź 2018, o 18:27

Re: Pies a studia

Postautor: arabika » 16 sie 2019, o 18:57

Jeżeli będziesz na studiach i masz zamiar mieszkać gdzieś na stancji gdzie będą akceptowane zwierzaki to ja nie widzę problemu. W końcu jeżeli ktoś decyduje się na psa to musi brać pod uwagę, ze trzeba się nim zajmować i go pielęgnować do końća jego dni. Warto również kupić psu specjalne perfumy https://sklep.germapol.pl/pl/kosmetyki-rozne_perfumy aby jego zapach był bardziej przyjemny.
no avatar
User

kiki65

Posty

47

Rejestracja

23 maja 2018, o 13:37

Re: Pies a studia

Postautor: kiki65 » 15 lis 2019, o 21:12

Piesek na spokojnie wytrzyma sam w domu przez taki czas 4 godziny to nie tak długo, mieszkam w bloku i również mam psa, który zostaje sam około 5 godzin dziennie, zazwyczaj gdy wychodzę do pracy idzie spać, a kiedy mąż wraca do domu zabiera go na spacer, pamiętaj jednak że pies do duży obowiązek, musisz o niego bardzo dbać, mój np. ostatnio miał problem z suchymi łapkami, trzeba było smarować je maścią- ja wybrałam www.napsaurok.eu. Trzeba było robić to regularnie, niby prosta rzecz ale jednak nie można o tym zapominać i trzeba pilnować takich spraw
no avatar
User

julka00

Posty

108

Rejestracja

21 maja 2018, o 17:48

Re: Pies a studia

Postautor: julka00 » 26 sty 2020, o 13:52

Studiuję i długo nie ma mnie w domu, ale mój pies jest do tego przyzwyczajony. Ale za to po powrocie zabieram go na długi spacer. Dodatkowo dbam o niego jak tylko potrafię. Od jakiegoś czasu stosuję u mojego pieska maść http://www.napsaurok.eu do łapek i noska, mocno nawilża i sprawia że pies czuje się o wiele bardziej komfortowo i zdrowo
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.089s | 15 Queries | GZIP : Off ]
cron