Blog firmowy - warto?

Czyli biznes w sieci internetowej.
no avatar
User

kamill86

Posty

43

Rejestracja

17 sie 2016, o 10:12

Blog firmowy - warto?

Postautor: kamill86 » 22 cze 2017, o 08:19

Warto waszym zdaniem założyć firmowego bloga? Gdzie najlepiej go założyć? Ile to kosztuje?
no avatar
User

paaula190

Posty

41

Rejestracja

30 lip 2016, o 11:44

Re: Blog firmowy - warto?

Postautor: paaula190 » 27 cze 2017, o 08:11

Tak, warto, ale nie w każdym przypadku. Co do kosztów, to jeśli wszystkim zajmiesz się sam, to nie powinny być większe, niż kilkanaście zł miesięcznie, konkretnie za domenę i hosting - tanio jest np. tu cal.pl. Co do tego gdzie go założyć, to na WordPressie - tu pl.wordpress.org jest wszystko, co niezbędne do stworzenia takiego bloga.
Awatar użytkownika
User

Wienczynek

Posty

5

Rejestracja

29 cze 2017, o 19:37

Re: Blog firmowy - warto?

Postautor: Wienczynek » 1 lip 2017, o 05:58

Według mnie to nie jest warte.
Szkoda czasu na to
Jestem zmęczony, szefie. Zmęczony wędrówką, samotnie jak jaskółka w deszczu. Zmęczony tym, że nigdy nie miałem przyjaciela, żeby powiedział mi skąd, gdzie i dlaczego idziemy
Awatar użytkownika
User

ligowiec

Posty

7

Rejestracja

7 lip 2017, o 13:41

Lokalizacja

Łódź

Re: Blog firmowy - warto?

Postautor: ligowiec » 11 lip 2017, o 12:22

A wg mnie, po obserwacji kilku moich ulubionych firm i klientów, prowadzenie bloga firmowego może przynieść takie same efekty, co publikowanie artykułów sponsorowanych czy udzielanie się na portalach społecznościowych. Na blogach firmowych można udostępniać mnóstwo autorskich treści (którym poświęca się mnóstwo czasu), nie mających miejsca nigdzie na stronie, gdzie promuje się produkt, dzieli poradami, wstawia relacje z wydarzeń branżowych - to tylko przybliża klientów do firmy, którzy lubią czytać (ale niekoniecznie komentować) takie rzeczy. Warto to rozważyć, o ile mamy czas, by pisać kolejne notki samodzielnie albo mieć kogoś do zajmowania się takimi rzeczami.
no avatar
User

rafaal091

Posty

46

Rejestracja

26 wrz 2016, o 08:06

Re: Blog firmowy - warto?

Postautor: rafaal091 » 13 lip 2017, o 13:59

Także jestem zdaniem, że warto założyć takiego bloga, ale tylko profesjonalnego, tzn. z fachowymi, interesującymi wpisami, na własnym hostingu i domenie. Jeśli zamierzasz sam założyć bloga, to zajrzyj na pl.wordpress.org - jest tam wszystko, co niezbędne. Wcześniej zarejestruj jednak domenę dla bloga i wykup dla niego jakiś sensowny hosting - wystarczy taki w podstawowym pakiecie, na cal.pl/hosting znajdziesz odpowiedni.
Awatar użytkownika
User

marcix006

Posty

15

Rejestracja

13 lip 2017, o 18:32

Re: Blog firmowy - warto?

Postautor: marcix006 » 13 lip 2017, o 18:51

kamill86 pisze:Warto waszym zdaniem założyć firmowego bloga? Gdzie najlepiej go założyć? Ile to kosztuje?


Jak najbardziej TAK!
Najlepiej jednak przemyśleć treści i sposób przekazywania informacji.
dobrze by było aby prowadził go ktoś z dobrym "piórem"
Takie blogi sprawdzają się często lepiej niż reklamy sponsorowane. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach ;) ;) ;)
no avatar
User

timigi

Posty

4

Rejestracja

22 lip 2017, o 13:26

Lokalizacja

Warszawa

Re: Blog firmowy - warto?

Postautor: timigi » 22 lip 2017, o 13:32

Warto. To może przełożyć się na więcej klientów :P
Awatar użytkownika
User

WiWiAgency

Posty

2

Rejestracja

27 lip 2017, o 13:05

Lokalizacja

Białystok

Re: Blog firmowy - warto?

Postautor: WiWiAgency » 27 lip 2017, o 13:12

Założenie takiego bloga to dobry pomysł, o ile będzie zawierał unikatowe treści powiązane z branżą.
Awatar użytkownika
User

Specjalista

Posty

5

Rejestracja

23 lip 2017, o 16:16

Re: Blog firmowy - warto?

Postautor: Specjalista » 27 lip 2017, o 16:36

Moim zdaniem warto w tym temacie popytać znajomych... To jest naprawdę świetne źródło wiedzy...
Życie człowieka nie mogłoby być prawdziwie dojrzałe i pełne, gdyby nie było w nim żadnych smutków ani zmartwień.
Awatar użytkownika
User

kungfood

Posty

7

Rejestracja

27 lip 2017, o 08:48

Lokalizacja

Łódź

Re: Blog firmowy - warto?

Postautor: kungfood » 28 lip 2017, o 13:06

Tak, ale tylko na tej samej domenie czy serwerze, na którym jest strona internetowa. Ludzie lubią mieć wszystko w jednym miejscu, a takie rozdrabnianie się na wiele portali mija się z celem według mnie. Jeżeli mamy stronę stawianą od zera, zamiast na jakimś gotowym hostingu, proponowałbym przedyskutować z informatykiem kwestię stworzenia bloga. Taki oryginalnie wyglądający, zgodny szablonowo z wyglądem całej strony blog, będzie dobrze postrzegany. Co do treści, to jeśli sami nie mamy tyle czasu, by tworzyć unikalne wpisy, warto zatrudnić jakiegoś freelancera, tylko wtedy trzeba pamiętać, żeby podrzucać takiej osobie materiały czy frazy, na jakie ma pisać teksty, zamiast zostawiać wszystko na głowie tego kogoś.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.161s | 13 Queries | GZIP : Off ]
cron