W chmurze

Czyli biznes w sieci internetowej.
no avatar
User

wewo 45

Posty

10

Rejestracja

3 lut 2012, o 12:16

W chmurze

Postautor: wewo 45 » 25 cze 2012, o 07:29

Wbrew pozorom nie chodzi o głowę w chmurach, bo to każdego przedsiębiorcę może łatwo zgubić :D Chodzi o korzystanie ze zdalnych usług, np. oprogramowania czy przestrzeni dyskowej. Nie płaci się wtedy za licencje, tylko za usługę. Ma to nawet swoją "naukową" definicję: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chmura_obliczeniowa i http://pl.wikipedia.org/wiki/SaaS Czy ktoś z was ma takie doświadczenia? Czy rzeczywiście oszczędza się w ten sposób jakieś zauważalne kwoty?
no avatar
User

betoneiro

Posty

2

Rejestracja

25 cze 2012, o 10:36

Re: W chmurze

Postautor: betoneiro » 25 cze 2012, o 10:45

Jasne że tak. Polecam zarówno SaaS (w tej chwili F-Secure chyba ma na to jakąś promocję, przynajmniej dostałem maila z odnośnikiem do takiej strony: www.tanszafirma.pl), jak i utrzymywanie zasobów na cloudzie. W pierwszym przypadku oszczędzasz na zakupie rocznych licencji (płaci się fakturę co miesiąc), a w drugim - po prostu nie kupujesz własnych serwerów i bulisz tylko za wykorzystane miejsce np. na Amazonie.
Awatar użytkownika
User

ProjektStudio

Posty

34

Rejestracja

12 kwie 2012, o 10:44

Re: W chmurze

Postautor: ProjektStudio » 26 cze 2012, o 06:20

Bardzo interesująca sprawa dla średnich firm, możecie coś więcej powiedzieć i rozwinąć ten temat.
no avatar
User

wewo 45

Posty

10

Rejestracja

3 lut 2012, o 12:16

Re: W chmurze

Postautor: wewo 45 » 26 cze 2012, o 09:32

Zwłaszcza dla średnich firm, bo takie nie mają kasy na utrzymywanie np. osobnej serwerowni. Wszystkie usługi informatyczne zlecasz na zewnątrz - taki outsourcing. Rozliczasz się wtedy co miesiąc, nie ma pieprzenia się z amortyzacją kosztów = prościej i szybciej ogarniasz sprawy rachunkowe, a jeśli zatrudniasz księgową, to masz u niej plusa ;) W ramach SaaS wynajmujesz dokładnie tyle przestrzeni dyskowej ile ci trzeba, albo zabezpieczasz przed złośliwym syfem z internetu dokładnie tyle urządzeń, ile ci trzeba. W każdej chwili możesz zrezygnować - bez kasy utopionej w licencje. Fajne, elastyczne, tylko mam wrażenie, że w Polsce ciągle mało osób korzysta z takiego modelu.
Awatar użytkownika
User

ProjektStudio

Posty

34

Rejestracja

12 kwie 2012, o 10:44

Re: W chmurze

Postautor: ProjektStudio » 27 cze 2012, o 08:33

W Polsce dużo ludzie boi się ryzykować i nie rozwija swoich biznesów przez co wiele firm które mogły bym coś osiągnąć szybko upada
no avatar
User

betoneiro

Posty

2

Rejestracja

25 cze 2012, o 10:36

Re: W chmurze

Postautor: betoneiro » 28 cze 2012, o 23:04

No i właśnie dlatego sporo z nich wtapia. A przecież sporo rzeczy można wypróbować, taki właśnie saas można wziąć na próbę na miesiąc-dwa i zrezygnować. Ale gwarantuję Ci, że jak zobaczysz porównanie kosztów z licencją, to nie zrezygnujesz :)
no avatar
User

bizz

Posty

538

Rejestracja

31 lip 2013, o 19:18

Re: W chmurze

Postautor: bizz » 22 mar 2016, o 12:07

Ja uważam, że oferta dostępna na https://eco.atman.pl/pl/oferta/serwery- ... iczeniowa/ jest bardzo ciekawa. Jeśli więc chodzi o chmury obliczeniowe, które są bardzo przydatnym narzędziem, to warto zajrzeć i zapoznać się z dostępną tutaj ofertą.
no avatar
User

dynamical

Posty

89

Rejestracja

29 paź 2015, o 09:33

Re: W chmurze

Postautor: dynamical » 7 kwie 2016, o 08:29

Rozwiązania w chmurze są bardzo opłacalne. Opowiem na moim przykładzie. Średniej wielkości firma, z małym działem call center - standardowo do 20 osób, w sezonie dwa razy więcej. Potrzebne były stanowiska, oprogramowanie no i jakiś ogarniacz internetowy. Kolega polecił mi tę firmę http://focustelecom.pl/contact-center/ rozwiązanie w chmurze, płacę za dostęp, bez serwerów, etatu ogarniacza i martwienia o aktualizację. Wszystko śmiga jak należy, a pracownicy mogą nawet pracować zdalnie. No i zwiększyliśmy liczbę sposobów komunikacji z klientem. Dlatego ja, na swoim przykładzie, mogę polecić chmurę :)
no avatar
User

dnowaczek878

Posty

36

Rejestracja

23 lis 2015, o 11:40

Re: W chmurze

Postautor: dnowaczek878 » 27 kwie 2016, o 12:53

Ja korzystam z Comarch cdn xl i jestem zadowolony ;)
no avatar
User

AdrianG

Posty

21

Rejestracja

13 cze 2016, o 13:46

Re: W chmurze

Postautor: AdrianG » 30 maja 2017, o 11:15

dynamical pisze:Rozwiązania w chmurze są bardzo opłacalne. Opowiem na moim przykładzie. Średniej wielkości firma, z małym działem call center - standardowo do 20 osób, w sezonie dwa razy więcej. Potrzebne były stanowiska, oprogramowanie no i jakiś ogarniacz internetowy. Kolega polecił mi tę firmę http://focustelecom.pl/contact-center/ rozwiązanie w chmurze, płacę za dostęp, bez serwerów, etatu ogarniacza i martwienia o aktualizację. Wszystko śmiga jak należy, a pracownicy mogą nawet pracować zdalnie. No i zwiększyliśmy liczbę sposobów komunikacji z klientem. Dlatego ja, na swoim przykładzie, mogę polecić chmurę :)


Zgadzam się. Rozwiązania w chmurze są naprawdę opłacalne i akurat firma Focus jest liderem pod tym względem. Sam korzystam z ich rozwiązań i muszę przyznać, że naprawdę warto ;)
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.131s | 15 Queries | GZIP : Off ]