Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

KarolWikt

Posty

24

Rejestracja

28 sie 2011, o 12:52

Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: KarolWikt » 9 cze 2012, o 20:16

Wynająłem ostatnio nowy lokal i zamierzam otworzyć tam kawiarnię. Nie będzie ona duża, bardziej dla pracowników pobliskiego przedsiębiorstwa. Nie chce inwestować jakichś wielkich pieniędzy na początek, dlatego zastanawiam się nad wyborem ekspresu do kawy. Jaki byście doradzili? myślę, że na 1,5 l wystarczy na razie, najlepiej dźwigniowy.
no avatar
User

lukas123

Posty

2

Rejestracja

9 cze 2012, o 21:45

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: lukas123 » 9 cze 2012, o 21:50

Jak mała kawiarnia to pewnie wystarczy Ci taki :) pod 1 filiżankę na raz. Ogólnie ekspresy do kawy mają swoje ceny więc tutaj raczej o małych pieniążkach nie rozmawiamy :) szczególnie jeśli do kawiarni to powinieneś kupić jakiś solidniejszy.
no avatar
User

walas

Posty

2

Rejestracja

9 cze 2012, o 22:35

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: walas » 9 cze 2012, o 22:50

jeju, wlasnie wszedlem tak z ciekawosci zeby zobaczyc ceny ekspresow do kawy i jestem przerazony ! tyle kasy za ekspres, o matko. to juz naprawde musi byc niezle cacko, zeby tyle kosztowal ;)
no avatar
User

agent007

Posty

14

Rejestracja

10 cze 2012, o 20:37

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: agent007 » 10 cze 2012, o 20:57

Jeśli chodzi o konkretny model, to mogę polecić Stradivari, są w wersji 0,8l i 1,6l. Ekspres dźwigniowy to dobry wybór, jest zdecydowanie lepszy od ciśnieniowego na pompę i parzy zdecydowanie lepszą kawę. Nie są tanie, ale na pewno nie będziesz żałował zakupu. Ten mój kosztuje ok. 3 tys. myślę, że na początek, to jednak niedużo. A jak sie interes będzie dobrze kręcił, to z czasem możesz wymienić na coś większego.
no avatar
User

walas

Posty

2

Rejestracja

9 cze 2012, o 22:35

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: walas » 11 cze 2012, o 17:39

a czym sie wlasciwie rozni ekspres cisnieniowy od takiego dzwigowego stradivarii na przyklad ? ten cisnieniowy jest na takie kapsulki jak george clooney reklamowal ? :D a dzwigniowy na co jest ?
no avatar
User

halflife

Posty

4

Rejestracja

11 cze 2012, o 17:39

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: halflife » 11 cze 2012, o 17:42

też wydaję mi się że lepszy dźwigowy, kawa jest smaczniejsza no a jak ma być dla ludzi to dobrze. Im lepsza kawa tym więcej klientów. Jak kawa będzie nie smaczna to splajtujesz bo nikt nie będzie chciał pić niesmacznej kawy i jeszcze płacić za nią. Myślę, że lepiej kupiś porządny sprzęt niż jakiś bubel
no avatar
User

Polak30

Posty

43

Rejestracja

20 lut 2012, o 14:11

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: Polak30 » 19 cze 2012, o 14:10

ekspres do kawy, ale tylko ciśnieniowy. Inne ekspresy to po prostu lurę robią a nie kawę.
Fakt, że najtańsza ciśnieniówka to to 1500 zł, ale i kawa jest o wiele lepsza bo można za jednym zamachem nabijać mleczko czy śmietanę.

Tylko zastanawia mnie, czy ta firma na przeciwko sama nie kupi dla pracowników jakiegoś ekspresu? Podejrzewam, że biuro to nie jest???
no avatar
User

irek3

Posty

1

Rejestracja

20 cze 2012, o 13:11

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: irek3 » 20 cze 2012, o 13:11

nie no tak, kawa z ekspresu dźwigniowego jest najlepsza, ale chyba Stradivari raczej nie będzie ok do kawiarni czy do biura, chyba że do naprawdę małych i koneserów kawowych.W kawiarni kawa będzie potrzebna na szybko, a Stradivari rozgrzewa się zawsze kilkanaście minut, no i zrobienie kawy już jest trudniejsze (trzeba umieć ubić porcję kawy w kolbie, z odpowiednim wyczuciem przeprowadzić parzenie).
Pojemność też 1,6 l to na raz dla 16 osób.
Jest to chyba głównie ekspres domowy. Jest również świetnym pomysłem na wyjątkowy prezent, dla osób znających się na kawie. Jest bardzo efektowny, nadaje się ewentualnie do ekskluzywnych kancelarii, gdzie dba się o indywidualnego klienta w luksusowy sposób. Także do domu bardzo polecam. A do kawiarni może być za mały i za dobry :)
Ostatnio zmieniony 28 cze 2012, o 11:56 przez irek3, łącznie zmieniany 1 raz
no avatar
User

berkoś

Posty

1

Rejestracja

20 cze 2012, o 17:29

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: berkoś » 20 cze 2012, o 17:31

wow, tyle kasy za expres, ale chyba się opłaca skoro tyle kosztuje. wiadomo zresztą, że wysoka jakość jest w cenie, ja zresztą wolałabym porządny expres niż jakiś badziew, który mógłby się rozlecieć po jakimś czasie.
no avatar
User

lukas123

Posty

2

Rejestracja

9 cze 2012, o 21:45

Re: Jaki ekspres do kawy kupić do nowo otwartej kawiarni?

Postautor: lukas123 » 21 cze 2012, o 18:54

@berkoś masz rację, szczególnie do kawiarni. Tych kaw będzie robione troszkę dużo więc jakiś wytrzymały by się przydał. Nie mam tego ekspresu, nie widziałem go na własne oczy, ale za takie pieniądze, to musi być porządny :)
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.113s | 15 Queries | GZIP : Off ]
cron