Problem z zachowaniem kota.

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

siera1973

Posty

5

Rejestracja

10 sty 2017, o 11:46

Lokalizacja

Sioux Falls

Problem z zachowaniem kota.

Postautor: siera1973 » 10 sty 2017, o 11:49

nie bardzo wiedziałam gdzie umieścić ten wątek, więc jeśli jest on w złym miejscu to z góry przepraszam. A więc mam problem ze sowim kotem. Wzięłam go ponad rok temu z fundacji, początki ciężkie, ale po czasie się zaaklimatyzował. Natomiast od jakiś 2 miesięcy problem w jego zachowaniu polega na tym, że w sposób "nienormalny" (dla mnie) korzysta z kuwety. Kiedyś robił to, gdy faktycznie miał potrzebę jak każdy kot. Natomiast teraz jest w stanie iść do kuwety kilkadziesiąt razy dziennie, kopiąc zaciekle i rozsypując przy okazji też dużo piasku. Moja mama załamana jest już stanem parkietu (mamy piasek silikonowy) i generalnie nie wie już co z nim robić. Kot jest wykastrowany- tzn. ma podwiązane nasieniowody. Myślałam może o zakupie kuwety w formie "domku" takiej co w wyglądzie przypomina trochę transporter. Czy któraś z Was drogie Panie wie czym takie zachowanie może być spowodowane? Może same zetknęłyście się z podobnym problemem u swoich pupili? Pozdrawiam serdecznie.
no avatar
User

samotna

Posty

276

Rejestracja

13 lip 2015, o 09:02

Re: Problem z zachowaniem kota.

Postautor: samotna » 7 lut 2017, o 05:14

Koty to indywidualiści i mają swoje humorki. Trudno ich tego oduczyć. Ale dobrze że kot jest po kastracji - brawo. Wiele osób nie wykonuje tego zabiegu a warto https://www.zwierzakowo.pl/portal/kastracja-i-sterylizacja-kotow/ A wracając do twego kota to idź do weterynarza. Może jest uczulony na jakiś skladnik z piasku, lub brakuje mu witamin. Przyczyn może być wiele.
no avatar
User

marrinn45

Posty

5

Rejestracja

9 lut 2017, o 10:46

Re: Problem z zachowaniem kota.

Postautor: marrinn45 » 10 lut 2017, o 13:23

Koty to jednak dziwne stworzenia, ja jestem zwolennikiem psów. To jest prawdziwy przyjaciel.
no avatar
User

gmertak

Posty

8

Rejestracja

16 sty 2017, o 01:44

Re: Problem z zachowaniem kota.

Postautor: gmertak » 13 lut 2017, o 02:26

polecam udac się do behawiorysty
no avatar
User

Antoni34

Posty

488

Rejestracja

30 wrz 2016, o 07:14

Re: Problem z zachowaniem kota.

Postautor: Antoni34 » 1 mar 2017, o 21:34

Czasem pomaga kastracja.
no avatar
User

kewlar

Posty

172

Rejestracja

18 paź 2016, o 17:17

Re: Problem z zachowaniem kota.

Postautor: kewlar » 29 kwie 2017, o 20:37

Jeśli kot jest wykastrowany to wymaga innego żywienia, zmieniłaś karmę? Na blogu RoyalCanin czytałam, że świetna jest karma royal canin sterilised dedykowana takim kotom. Może to przetestuj. Podpytaj też weterynarza
no avatar
User

retor

Posty

8

Rejestracja

27 maja 2017, o 14:34

Re: Problem z zachowaniem kota.

Postautor: retor » 30 maja 2017, o 07:56

Z moim kocurem było podobnie. Behawiorysta zalecił podawanie KalmVet - VetExpert. Jet to preparat do łagodzenia objawów stresu, niepokoju, agresji oraz wszelkich zaburzeń behawioralnych. Nie od razu była poprawa, ale dzisiaj widać to bardzo wyraźnie.
no avatar
User

Fishy

Posty

181

Rejestracja

22 wrz 2017, o 12:29

Re: Problem z zachowaniem kota.

Postautor: Fishy » 2 lis 2017, o 09:56

w przypadku mojej suczki akurat kalmvet z vetexpert rowniez pomógł. Psinka bala sie samochodow, obcych i burzy. Teraz jest juz wszystko w normie
no avatar
User

arabika

Posty

1270

Rejestracja

24 paź 2018, o 18:27

Re: Problem z zachowaniem kota.

Postautor: arabika » 31 gru 2019, o 15:32

Dziwne zachowania kota mogą mieć inne podłoże niż nam się wydaje i należy takiego kociaka bardzo dobrze obserwować. Ja jestem zdania, że mój kot sfinks https://abc-kot.pl/kot-sfinks/ również czasami bardzo dziwnie się zachowuje, ale po chwili mu przechodzi, więc są to tylko wygłupy.
no avatar
User

zielonooka

Posty

19

Rejestracja

26 lut 2014, o 13:32

Re: Problem z zachowaniem kota.

Postautor: zielonooka » 2 sty 2020, o 07:30

Koty to bardzo specyficzne zwierzęta... czasami trudno pojąć ich zachowanie... mój kot też czasami zachowuje się dziwnie jednak ja nie robię z tego powodu problemu...
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.168s | 13 Queries | GZIP : Off ]