Raje podatkowe - czy faktycznie to działa?

Podatki - nikt tego nie lubi, ale płacić trzeba.
no avatar
User

klar

Posty

220

Rejestracja

28 maja 2012, o 06:38

Raje podatkowe - czy faktycznie to działa?

Postautor: klar » 28 maja 2012, o 06:39

Czy rzeczywiście działając przez raje podatkowe można nie płacić żadnych podatków?
Czytałem trochę na ten temat, ale brzmi to mega różowo. Brak vatu, zusu... Ile w tym prawdy?
Porady na mspinfo.pl - porady dla Twojej firmy
no avatar
User

Piaskowa

Posty

202

Rejestracja

20 sty 2011, o 16:52

Re: Raje podatkowe - czy faktycznie to działa?

Postautor: Piaskowa » 29 maja 2012, o 08:56

O ile firma spełnia konkretne wymagania to jak najbardziej. Nie ma też tak, że każdy raj podatkowy to zerowe podatki. Np. w Delaware faktycznie nie ma dochodowego, ani vatu. Mają tam jedynie opłatę roczną w wysokości 250 dolców? Z tym że by nie płacić podatków, najpierw trzeba nie prowadzić sprzedaży na terenie USA i nie być rezydentem tego kraju.
no avatar
User

klar

Posty

220

Rejestracja

28 maja 2012, o 06:38

Re: Raje podatkowe - czy faktycznie to działa?

Postautor: klar » 30 maja 2012, o 06:32

Nie mam klientów w Stanach i mieszkam w Polsce. Jak to wygląda formalnie? Zakładam tam działalność i już? To nie wymaga wykorzystywania jakichś luk w prawie? Nie chce mi się wierzyć, że jest tak prostu. Możesz podać konkret?
Porady na mspinfo.pl - porady dla Twojej firmy
no avatar
User

Piaskowa

Posty

202

Rejestracja

20 sty 2011, o 16:52

Re: Raje podatkowe - czy faktycznie to działa?

Postautor: Piaskowa » 31 maja 2012, o 14:31

Zakładaniem spółek lcc w delaware zajmują się odpowiednie kancelarie. Owszem, możesz to zrobić samodzielnie, ale ryzykujesz. Niby w delaware formalności to minimum, ale temat nie jest prosty. Lepiej oddać to w ręce kogoś, kto się na tym znam, bo tylko wtedy będzie idealnie.
no avatar
User

klar

Posty

220

Rejestracja

28 maja 2012, o 06:38

Re: Raje podatkowe - czy faktycznie to działa?

Postautor: klar » 1 cze 2012, o 06:30

Szybciej, szybciej, dawaj konkret ;-)
Do kogo dokładnie mam się zgłosić? Ty znasz jakąś pewną firmę?
Porady na mspinfo.pl - porady dla Twojej firmy
no avatar
User

Piaskowa

Posty

202

Rejestracja

20 sty 2011, o 16:52

Re: Raje podatkowe - czy faktycznie to działa?

Postautor: Piaskowa » 4 cze 2012, o 10:28

Możesz popytać u nich - http://www.polinvestor.com/ Ja nie mam firmy w Delaware - po prostu interesuję się tematem, ale z tego co wyczytałam, to akurat im można zaufać. Zresztą, sam zadzwoń i zapytaj. Porównaj warunki.
no avatar
User

klar

Posty

220

Rejestracja

28 maja 2012, o 06:38

Re: Raje podatkowe - czy faktycznie to działa?

Postautor: klar » 5 cze 2012, o 06:25

Jeden adres to trochę mało, ale dzięki. Sam sobie jeszcze kogoś znajdę do porównania. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o różnicach w ofertach. Pewnie konkrety podają tylko poważnie zainteresowanym. Przekonamy się.
Porady na mspinfo.pl - porady dla Twojej firmy
no avatar
User

Piaskowa

Posty

202

Rejestracja

20 sty 2011, o 16:52

Re: Raje podatkowe - czy faktycznie to działa?

Postautor: Piaskowa » 6 cze 2012, o 07:20

W sieci nie ma żadnych konkretnych danych na temat sum - raczej podają tylko ogólniki. Jeśli tylko będziesz mógł podać te dane na forum, to napisz, albo ewentualnie proszę o PM. Będę wdzięczna.
no avatar
User

klar

Posty

220

Rejestracja

28 maja 2012, o 06:38

Re: Raje podatkowe - czy faktycznie to działa?

Postautor: klar » 15 cze 2012, o 06:21

Naszą działalność będzie obsługiwał Polinvestor. Nie mogę podać konkretnych sum, ale jestem mile zaskoczony. Jesteśmy już po podpisaniu umowy i przechodzimy z działaniami dalej. W najbliższych tygodniach firma już powinna zacząć normalnie funkcjonować. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie ;-)
Porady na mspinfo.pl - porady dla Twojej firmy
no avatar
User

Piaskowa

Posty

202

Rejestracja

20 sty 2011, o 16:52

Re: Raje podatkowe - czy faktycznie to działa?

Postautor: Piaskowa » 18 cze 2012, o 07:11

Próbuję bliżej pogadać z kimś kto faktycznie działa w delaware, ale nikt nie chce podać żadnych konkretów ;/
Całe forum będzie wdzięczne, jeśli te konkrety usłyszymy od ciebie, tak więc liczymy na jakiekolwiek konkretne liczby po jakimś czasie prowadzenia biznesu. Dzięki ;-)
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.100s | 12 Queries | GZIP : Off ]
cron