Od czego zacząć zarabianie w internecie?

Czyli biznes w sieci internetowej.
no avatar
User

Dyskutant

Posty

221

Rejestracja

10 sty 2012, o 20:26

Od czego zacząć zarabianie w internecie?

Postautor: Dyskutant » 20 kwie 2012, o 18:09

Witam

Od czego można zacząć zarabiać w sieci? Jak Wy zaczynaliście?

Prosze o porady!
______________________
Moja strona: jak nie płacić zus
Awatar użytkownika
User

ProjektStudio

Posty

34

Rejestracja

12 kwie 2012, o 10:44

Re: Od czego zacząć zarabianie w internecie?

Postautor: ProjektStudio » 20 kwie 2012, o 21:18

Zależy co Pan potrafi i na czym się Pan zna ?
no avatar
User

Dyskutant

Posty

221

Rejestracja

10 sty 2012, o 20:26

Re: Od czego zacząć zarabianie w internecie?

Postautor: Dyskutant » 24 kwie 2012, o 18:30

Powiedzmy, że mam dwa fora internetowe :)
_________________
pit 2011
no avatar
User

stratfan

Posty

22

Rejestracja

23 kwie 2012, o 20:01

Re: Od czego zacząć zarabianie w internecie?

Postautor: stratfan » 24 kwie 2012, o 23:12

Dwa Case'y:
Znajomy nr1 - założył forum internetowe hobbystycznie będąc jeszcze dzieciakiem w gimnazjum. Chyba coś jako projekt na informatykę. Ludzi trochę przybyło, uzbierał na serwer, ogarnął layout i pisał pisał pisał, bo się na tym znał. Ludzie wchodząc na forum widząc admina piszącego sensownie i na temat dołączali się do dyskusji. Forum rosło rosło. Miało konkurencję, ale rosło, bo miało klimat i wiernych użytkowników. Całość forum zbiła potem karierę troszkę nielegalnie - był dział z linkami związanymi z tematem, dostępny tam po jakimś dłuższym pisaniu. Przy okazji otagował jakąś publikację, która się rozprzestrzeniła i forum dalej rosło i rosło. A on pisał, dorastał, potem wywalił stamtąd linki do tych materiałów, no i automatycznie poznając wiedzę i zyskując autorytet stał się ekspertem. Obecnie będąc także na profilu studiów związanym z działalnościa propaguje swoje produkty powiązane z tematem. Sprzedaje swoje produkty, usługi i zarabia z reklam na forum.

Znajomy nr2 - pisze bloga tematycznego, pisze, pisze, pisze, jakoś od 2 lat już, założył fanpage na fb i regularnie dba o niego, obecnie prowadzi jednego z najpopularniejszych blogów o tej tematyce, aczkolwiek nadal nie zarabia wielkich pieniędzy. Studiuje jednocześnie i ciągle pracuje. Nie zarabia wiele z bloga, ale dzięki niemu znalazł dobrą pracę w branży, którą się interesował na blogu.

Ja - prowadzę od 2 miesięcy bloga tematycznego, na razie pisząc artykuły w celu zapełnienia treściowego. To tematyka którą się pasjonuję, zatem miło mi o tym pisać, planuję duży rozwój, zmianę layoutu na czytelniejszy i ogólnie dużo rozwoju, potem przekształcenie w serwis, stworzenie produktów, powiązanie z forum itd itd

Grunt to dawać coś po prostu za darmo od siebie i przede wszystkim zajmować się takim tematem, który się lubi, ale tak naprawdę mocno i szczerze. Próbowałem z całkiem dobrym skutkiem w innej powiązanej branży, ale temat mnie znudził i wypaliłem się, byłem zły gdy musiałem coś napisać na tamten temat, a artykuły straciły finezję.

Internet jest jak wielki rynek, gdzie można zaprezentować coś co robi się najlepiej i może ktoś to w jakiś sposób będzie chciał kupić. Ale najpierw musi się zainteresować za darmo. Jest taki powiedzonko sprzedażowe: najpierw zainteresuj, a potem sprzedawaj. W necie jest: najpierw daj jakość, a potem sprzedaj. Nieważne czy to sklep internetowy, serwis z produktami, czy nawet strona jakiejś firmy. Nowoczesny marketing to marketing relacji i od tego trzeba zacząć.
Awatar użytkownika
User

ProjektStudio

Posty

34

Rejestracja

12 kwie 2012, o 10:44

Re: Od czego zacząć zarabianie w internecie?

Postautor: ProjektStudio » 25 kwie 2012, o 08:55

Zgadzam się z kolegą powyżej, należy przedstawić się w jak najlepszym świetle, jako profesjonalista w swojej branży. Udzielanie się na forach i prowadzenie bloga branżowego, to dobry początek :)
no avatar
User

Marekz12

Posty

9

Rejestracja

25 kwie 2012, o 10:09

Re: Od czego zacząć zarabianie w internecie?

Postautor: Marekz12 » 25 kwie 2012, o 10:23

W internecie najlepiej wypatrzeć sobie jakąś niszę i skierować się na nią. Ciężko zaspokoić potrzeby wszystkich, a jak skupisz się na małej grupie zapewne będzie z Ciebie zadowolona, a wtedy zaczynają się pieniądze
Gabloty i tablice ogłoszeniowe. /www.prosymetric.pl/ Wybierz produkty dla swojej firmy.
no avatar
User

stratfan

Posty

22

Rejestracja

23 kwie 2012, o 20:01

Re: Od czego zacząć zarabianie w internecie?

Postautor: stratfan » 25 kwie 2012, o 12:32

Przede wszystkim chodzi o jakość, bo bez niej to nie wiele da się jakkolwiek zbudować. Jakość bierze się natomiast ze znajomości tematu, a znajomość tematu z zamiłowania do niego najczęściej.

Zgadzam się z kolegą powyżej, należy przedstawić się w jak najlepszym świetle, jako profesjonalista w swojej branży. Udzielanie się na forach i prowadzenie bloga branżowego, to dobry początek

Ja sądzę, że nie należy się przedstawiać, ale należy być profesjonalistą w swojej branży. Bo przez takie myślenie to mamy właśnie takich wielu "profesjonalistów", którzy są nimi jedynie w swojej głowie.

Tylko rzetelna jakość, żadne przedstawianie siebie jako coś czy kogoś.
no avatar
User

Roberto

Posty

41

Rejestracja

25 kwie 2012, o 14:50

Re: Od czego zacząć zarabianie w internecie?

Postautor: Roberto » 25 kwie 2012, o 15:04

Ale zarabianie w sieci to nie tylko forum. Poza tym forum czy blog bardzo ciężko jest wypromować, teraz bardzo dużo jest takich rzeczy. W sieci to może zginąć. No chyba że znajdzie się jakąś niszę, w której mało kto się odnajduje. Wtedy może takie forum nie ma zbyt wielu użytkowników, ale za to wiernych.
Miejsce idealne na konferencję - Promenada
Awatar użytkownika
User

ProjektStudio

Posty

34

Rejestracja

12 kwie 2012, o 10:44

Re: Od czego zacząć zarabianie w internecie?

Postautor: ProjektStudio » 26 kwie 2012, o 07:34

stratfan pisze:Przede wszystkim chodzi o jakość, bo bez niej to nie wiele da się jakkolwiek zbudować. Jakość bierze się natomiast ze znajomości tematu, a znajomość tematu z zamiłowania do niego najczęściej.

Zgadzam się z kolegą powyżej, należy przedstawić się w jak najlepszym świetle, jako profesjonalista w swojej branży. Udzielanie się na forach i prowadzenie bloga branżowego, to dobry początek

Ja sądzę, że nie należy się przedstawiać, ale należy być profesjonalistą w swojej branży. Bo przez takie myślenie to mamy właśnie takich wielu "profesjonalistów", którzy są nimi jedynie w swojej głowie.

Tylko rzetelna jakość, żadne przedstawianie siebie jako coś czy kogoś.



Przedstawić w sensie, pokazać swój profesjonalizm przez dobrą pracę\usługi na b. wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
User

ProjektStudio

Posty

34

Rejestracja

12 kwie 2012, o 10:44

Re: Od czego zacząć zarabianie w internecie?

Postautor: ProjektStudio » 26 kwie 2012, o 07:35

Roberto pisze:Ale zarabianie w sieci to nie tylko forum. Poza tym forum czy blog bardzo ciężko jest wypromować, teraz bardzo dużo jest takich rzeczy. W sieci to może zginąć. No chyba że znajdzie się jakąś niszę, w której mało kto się odnajduje. Wtedy może takie forum nie ma zbyt wielu użytkowników, ale za to wiernych.


Tak zgadzam się, ale jest to zawsze jakiś dobry początek. Trudno jest się wybić to fakt, ale jeśli ktoś jest fachowcem w tym co robi to nie będzie miał dużego problemu.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.088s | 13 Queries | GZIP : Off ]
cron