zakładanie działalności w internecie

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

buKKa

Posty

2

Rejestracja

28 mar 2012, o 15:19

zakładanie działalności w internecie

Postautor: buKKa » 28 mar 2012, o 15:30

witam.
sprawa wygląda u mnie tak że chciał bym założyć firmę która działała by tylko i wyłącznie w internecie do której bym miał przypisane swoje różne witryny.lecz najpierw bym chciał otworzyć jedną witrynę i sprawdzić czy będa z tego pieniądze i po około 2 miesiącach dopiero założyć legalnie firmę. pieniądze bym zarabiał z zagranicy i moje pytanie jest takie czy przez te 2 miesiące muszę jakoś podatki odprowadzać czy mogę to podciągnąć pod firmę którą potem założę? nie będę mieć przez to żadnych kar?
i jak będę musiał się rozliczać z państwem jeśli kasa będzie do mnie płynąć z za granicy a ja jeszcze będę musiał jakiejś liczbie osób nawet może dochodzić ta liczba do paru tysięcy wypłacić jakieś drobne sumy jako wynagrodzenie za pracę u mnie. jak będę się musiał z tego rozliczać ?
no avatar
User

diego

Posty

3

Rejestracja

29 mar 2012, o 13:32

Re: zakładanie działalności w internecie

Postautor: diego » 29 mar 2012, o 13:34

a jak chcesz się rozliczać przez te dwa miesiące z kontrahentem? albo pracujesz nielegalnie na czarno albo faktura, ewentualnie jakaś umowa cywilnoprawna i wtedy nie musisz mieć działalności.
no avatar
User

buKKa

Posty

2

Rejestracja

28 mar 2012, o 15:19

Re: zakładanie działalności w internecie

Postautor: buKKa » 29 mar 2012, o 15:24

no dobra faktura/ ew. umowa ale na odległość? z ameryki mi nie będa wysyłać dokumentów zresztą od tej kast co od nich bym dostawał musze ją podzielić pół dla mnie a reszta dla ludzi co u mnie zarabiają drobne sumy więc z tej kasy którą im oddaje też bym się musiał rozliczać?
no avatar
User

lechu

Posty

54

Rejestracja

3 maja 2012, o 12:58

Re: zakładanie działalności w internecie

Postautor: lechu » 3 maja 2012, o 13:05

To, że mieszkasz w Stanach nie oznacza, że jesteś uprzywilejowany. Podejrzewam, że warunki prowadzenia biznesu są lepsze w USA, nie wiem jaka jest twoja sytuacja, ale jeżeli posiadasz obywatelstwo to może lepiej założyć tam firmę.
Awatar użytkownika
User

mkrawczykowski

Posty

22

Rejestracja

5 sty 2012, o 14:09

Re: zakładanie działalności w internecie

Postautor: mkrawczykowski » 5 lip 2012, o 06:30

Może dogadaj się z jakąś firmą, że oni Cię będą rozliczać za jakiś tam procent od zysków. Tylko musisz znaleźć kogoś, kto Ci zaufa, może masz kogoś znajomego z firmą? Dopisze sobie co trzeba do PKD i już możesz działać.
Jak stworzyć skuteczną stronę internetową, która wpłynie na Twoje dochody? -
zobacz darmowy ebook: http://krawczykowski.net.pl/za-darmo
no avatar
User

lechu

Posty

54

Rejestracja

3 maja 2012, o 12:58

Re: zakładanie działalności w internecie

Postautor: lechu » 5 lip 2012, o 14:04

To rozwiązanie nie jest do końca legalne. Ja nie polecam.
Awatar użytkownika
User

italiano

Posty

6

Rejestracja

26 wrz 2011, o 11:30

Re: zakładanie działalności w internecie

Postautor: italiano » 26 lip 2012, o 22:04

jeżeli na początek nie chcesz ryzykować i ograniczyć koszty, to może zainteresuj się inkubatorami przedsiębiorczości.
Szukasz inwestora w branży IT? Skontaktuj się na PW!
Awatar użytkownika
User

Urban30

Posty

202

Rejestracja

23 paź 2012, o 13:44

Re: zakładanie działalności w internecie

Postautor: Urban30 » 10 sty 2013, o 08:36

Możesz spróbować się rozliczać na początku jako os, fizyczna (umowa o dzieło czy coś),
a dopiero potem założyć firmę, jak Ci się biznes rozchula, kupić kasy fiskalne, załatwić ksiegowego itd itd...
Ale najpierw przetestuj jako os. fizyczna, bo dzisiaj biznes to masa podatków no i nie wiesz czy się utrzymasz - zwłaszcza jeśli zaczynasz sam
no avatar
User

elizka730

Posty

5

Rejestracja

6 lut 2013, o 22:41

Re: zakładanie działalności w internecie

Postautor: elizka730 » 6 lut 2013, o 22:55

Po kasy, drukarki fiskalne zapraszam do naszego sklepu internetowego http://systemsprzedazy.pl
no avatar
User

Melonik

Posty

265

Rejestracja

19 wrz 2014, o 15:55

Re: zakładanie działalności w internecie

Postautor: Melonik » 12 sty 2015, o 18:18

A to jak teraz zakłada sie własną firmę na umowe o dzieło to mozna sie jakoś ubezpieczyć?
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.156s | 13 Queries | GZIP : Off ]