Podmioty powiązane rodzinnie i handel między sobą

Podatki - nikt tego nie lubi, ale płacić trzeba.
no avatar
User

Siuwax

Posty

1

Rejestracja

21 sty 2016, o 13:16

Podmioty powiązane rodzinnie i handel między sobą

Postautor: Siuwax » 21 sty 2016, o 13:18

Witajcie!
Ojciec jest właścicielem hurtowni. Syn ma swoją działalność, również hurtownię, ale działającą w internecie.
Czy syn może zaopatrywać się w artykuły, którymi handluje u ojca? Czy take artykuły mogą być sprzedawane synowi z minimalnym narzutem, np. 1 gr lub 1%?

Takie rozwiązania daje synowi niskie ceny, a w firmie ojca jest wyrabiany większy obrót co daje lepsze ceny u dostawców a to przekłada się na większy zysk.

Jak to wygląda z punktu widzenia prawa?
Obie firmy to jednoosobowe działalności

Pozdrawiam
no avatar
User

zuzka

Posty

66

Rejestracja

6 lut 2016, o 12:06

Re: Podmioty powiązane rodzinnie i handel między sobą

Postautor: zuzka » 17 kwie 2016, o 17:57

Myślę, że odpowiednio sporządzona umowa pozwoli na takie relacje między firmami. Podpytaj notariusza o formę tego typu umowy. Znam jednego godnego uwagi w Bielsku http://www.notariusz.bielsko.pl/ , nie wiem skąd jesteś, może się przyda.
no avatar
User

troll8

Posty

211

Rejestracja

10 mar 2017, o 15:45

Re: Podmioty powiązane rodzinnie i handel między sobą

Postautor: troll8 » 18 lip 2020, o 08:27

Wiesz, radzenie się w takich sprawach na forum wcale nie jest dobrym wyjściem. Ja od razu poszedłbym z takimi pytaniami do adwokata. Spróbuj skontaktować się z kancelarią adwokacką Wojas Pawlak. To kancelaria z Gliwic. Zajmują się oni obsługą prawną firm, więc w tym przypadku na pewno też pomogą.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.175s | 13 Queries | GZIP : Off ]
cron