Zaopatrzenie - sklep motoryzacyjny (części)

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

corad92

Posty

1

Rejestracja

5 mar 2014, o 06:40

Zaopatrzenie - sklep motoryzacyjny (części)

Postautor: corad92 » 5 mar 2014, o 06:53

Witam. Mam pomysł rozszerzyć swoją działalność. Prowadzę firmę budowlaną oraz Pizzerię. Ostatnio zostałem zmuszony wykonać remont gen. samochodu - tutaj narodził sie mój nowy pomysł na biznes. Kupując części zauważyłem, że sklepy mają niesamowite przebicie na handlu częściami - głównie mechanicznymi, będącymi głównym budulcem konstrukcji silnika tj. tłoki, pierścienie, głowice, UPG, zawory itd. Tutaj moje pytanie - Z tego co wiem większość sklepów zaopatruje się w hurtowniach niemieckich. Mój pomysł na biznes to profesjonalny sklep z częściami renomowanych marek tj. głównie Kolbenschmidt, Mahle, Elring, Reinz itd. Z tego co sie już orientowałem duże zamówienia realizuje hurtownia Motor Service Deutschland - dystrybutor części Kolbenschmidt itd. Jak uzyskać jakiś podgląd cen produktów, ew. otrzymac wymagane numery klientów itd. Może znacie również inne hurtownie, mogące zaoferować dobrą cenę zakupu? "Nie napalam" sie oczywiście za bardzo dlatego najpierw chcę zbadać ceny oferowanych produktów, by udało mi sie być konkurencyjnym sprzedawcą - gdyz jak wiadomo każdy patrzy by kupić tą samą część jak najtaniej.
no avatar
User

Garagan

Posty

69

Rejestracja

6 lut 2015, o 05:11

Re: Zaopatrzenie - sklep motoryzacyjny (części)

Postautor: Garagan » 23 lis 2015, o 13:47

Nie wiem, czy jest sens i czy wygrasz z konkurencją. Ja części samochodowe kupuję w sklepie motoryzacyjnym Wajbex. Ceny mają na tyle okazyjne, że nie widzę powodu, aby kupować gdzie indziej. Wątpię, że dasz radę ich przebić.
no avatar
User

PanPaczka_eu

Posty

13

Rejestracja

9 gru 2015, o 11:29

Re: Zaopatrzenie - sklep motoryzacyjny (części)

Postautor: PanPaczka_eu » 9 gru 2015, o 13:15

Moim zdaniem pomysł ma sens,tym bardziej jeżeli znasz się na samochodach,a akurat w okolicy nie ma innego sklepu z częściami,motoryzacyjnego. Pamiętaj jednak również o sprzedaży przez internet,bez tego ani rusz.
no avatar
User

magdalena1975

Posty

4

Rejestracja

13 kwie 2016, o 12:43

Re: Zaopatrzenie - sklep motoryzacyjny (części)

Postautor: magdalena1975 » 13 kwie 2016, o 12:47

Moim zdaniem branża handlowa nie jest już tak dochodowa jak kiedyś. Żeby wybić się na tle konkurencji, trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia. Jeśli chodzi o działalność związaną z motoryzacją, to ja bardziej skłaniałabym się do czegoś w rodzaju stacji diagnostycznej. Na tej stronie znajdziesz szczegóły na temat tego, jak taką stację założyć - sprawdź tutaj. Moim zdaniem to całkiem niezły pomysł.
no avatar
User

oksana

Posty

411

Rejestracja

18 kwie 2014, o 15:28

Lokalizacja

Kraków

Re: Zaopatrzenie - sklep motoryzacyjny (części)

Postautor: oksana » 14 kwie 2016, o 14:43

Jeśli mamy jednoślada to nie wolno nam zapomnieć o swoim bezpieczeństwie. Moim zdaniem dobry kask, np taki jak ten http://mcsonline.pl/integralne-kask-agv ... 98,pl.html jest podstawą dobrego wyposażenia i bezpieczeństwa. Kask to jedna z niewielu rzeczy, która nas wtedy chroni!
no avatar
User

marek24h

Posty

9

Rejestracja

14 kwie 2016, o 17:47

Re: Zaopatrzenie - sklep motoryzacyjny (części)

Postautor: marek24h » 14 kwie 2016, o 17:50

Ja tam wolę branżę rozrywkową. Znalazłem ciekawą ofertę:

http://allegro.pl/kompletny-biznes-wart ... 10273.html
no avatar
User

aniaola37

Posty

83

Rejestracja

16 lis 2016, o 11:34

Re: Zaopatrzenie - sklep motoryzacyjny (części)

Postautor: aniaola37 » 12 lut 2017, o 10:49

Dzieki bardzo fajne propozycje. Ja zaopatrzam sie w ubrania motocyklowe w sklepie moto hangar. Zajrzyjcie tez tam, moze cos fajnego wybierzecie i dla siebie
no avatar
User

CzeskaFirma_com_pl

Posty

20

Rejestracja

14 lut 2017, o 10:49

Re: Zaopatrzenie - sklep motoryzacyjny (części)

Postautor: CzeskaFirma_com_pl » 14 lut 2017, o 11:08

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Jeżeli chodzi o części sprowadzane prosto z hurtowni, to moim zdanie dobry pomysł o ile znajdziesz dobrą hurtownię oferującą przystępne ceny a samemu na początek nie naliczysz zbyt dużej marży. Często dobrze jest połączyć usługi np: naprawy samochodu od razu z opcją kupna danej części, to duża wygoda.
no avatar
User

pawel30

Posty

182

Rejestracja

22 lip 2013, o 17:32

Re: Zaopatrzenie - sklep motoryzacyjny (części)

Postautor: pawel30 » 25 mar 2017, o 17:26

Praktycznie wszystkie możliwe części możesz zamówić w sieci bez problemu. W sklepie http://krajowy.biz/firma,bozartopl dostaniesz sporo części związanych z układem hamulcowym w samochodzie.
no avatar
User

bana

Posty

5

Rejestracja

15 kwie 2017, o 16:32

Re: Zaopatrzenie - sklep motoryzacyjny (części)

Postautor: bana » 16 kwie 2017, o 07:47

Dzięki za wszystkie adresy na pewno się przydadzą w przyszłości.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.125s | 13 Queries | GZIP : Off ]