rozwód a firma

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

Marcelus

Posty

115

Rejestracja

4 cze 2015, o 12:08

rozwód a firma

Postautor: Marcelus » 27 lut 2016, o 23:16

jestem w trakcie rozwodu a właściwie dopiero po rozpoczeciu staran o to. nigdy nam się nie układało wiec nie ma jakichś rozpaczań czy coś ale ostro już wziąłem się za firmę z handlem przez neta a teraz okazuje sie ze poki nie ma rozwodu to moze to byc jako wspolny biznes i ona moze mi polowe przejąć.. jak to jest, miał ktoś do czynienia z taką sytuacją? co mam zrobić i od cczego zacząć? chciałbym raczej to pokojowo załatwić ale z nią chya się nie uda bo zyjemy jak pies z kotem. pozdro
no avatar
User

TadekNiejadek

Posty

115

Rejestracja

7 mar 2015, o 21:20

Re: rozwód a firma

Postautor: TadekNiejadek » 28 lut 2016, o 10:09

Najpierw musisz powiedzieć czy firma była założona przed zawarciem małżeństwa czy w trakcie trwania - od tego zależy najwięcej.
no avatar
User

darek95

Posty

34

Rejestracja

6 sie 2015, o 14:23

Re: rozwód a firma

Postautor: darek95 » 28 lut 2016, o 19:30

Miałem to samo pisać. :)
no avatar
User

zuzka

Posty

66

Rejestracja

6 lut 2016, o 12:06

Re: rozwód a firma

Postautor: zuzka » 1 mar 2016, o 17:47

Skąd jesteś? Jeśli z południa kraju to radze wybrać się do kancelarii MHS (Rzeszów, Tarnobrzeg, Kraków), gdzie zajmują się także rozwodami i podziałem majątku http://kmhs.pl/prawo-cywilne/prawo-rodzinne/ - specjalista powie, jakie masz szanse na nierówny podział majątku,bo taka opcja istnieje. Obecnie firma stanowi majątek wspólny i dzieli się ja po rozwodzie na pól, chyb, że udowodnisz, że zona nie miała udziału w rozwoju biznesu itd. To trudna batalia, ale możliwa.
no avatar
User

SalamonK

Posty

113

Rejestracja

28 mar 2015, o 18:04

Re: rozwód a firma

Postautor: SalamonK » 1 mar 2016, o 21:26

Nawet nie sądziłem że jest taka opcja, trochę mi się nie sądzi żeby takie wyroki były u nas praktykowane, że bez intercyzy można coś nie równo dzielić.
no avatar
User

TadekNiejadek

Posty

115

Rejestracja

7 mar 2015, o 21:20

Re: rozwód a firma

Postautor: TadekNiejadek » 2 mar 2016, o 11:00

można można ale to już bez kitu trzeba porady jakiegoś mądrego prawnika. warto wydać na niego pare złotych bo jak ci żona firme zakosi to sie wykosztujesz trochę więcej ;)
no avatar
User

SalamonK

Posty

113

Rejestracja

28 mar 2015, o 18:04

Re: rozwód a firma

Postautor: SalamonK » 5 mar 2016, o 22:42

prawnik droga sprawa, zwłaszcza że te szczury zanim powiedzą coś konkretnego to każą odbębnić pięć spotkań za które wybulisz kilka stówek. przykra sprawa.
no avatar
User

TadekNiejadek

Posty

115

Rejestracja

7 mar 2015, o 21:20

Re: rozwód a firma

Postautor: TadekNiejadek » 11 mar 2016, o 09:52

Bez przesady, to nie XIX wiek. Są przecież te telefoniczne usługi prawnicze, profesjonalne a z góry masz cennik podany i nikt Cię w bambuko nie zrobi.
no avatar
User

Marcelus

Posty

115

Rejestracja

4 cze 2015, o 12:08

Re: rozwód a firma

Postautor: Marcelus » 11 mar 2016, o 13:45

Kto jak kto ale ja juz nie uwierze w takie "na pewno". Chociaż brzmi rozsądnie, tylko że niestety w temacie nie jestem więc potrzebuję namiarów, chyba masz jakieś jeśli piszesz, że "przecież są". Podzielisz się?
no avatar
User

TadekNiejadek

Posty

115

Rejestracja

7 mar 2015, o 21:20

Re: rozwód a firma

Postautor: TadekNiejadek » 17 mar 2016, o 18:29

No nie wiem, pierwsze mi do głowy availo do głowy przychodzi, bo jakiś czas temu przy przerzuceniu na działalność internetową miałem problem. E-mailowo rozpracował mi gość sprawę włącznie z analizą dokumentów itd w dwa miesiące za 250 zł, gdzie koleś z kancelarii dwie ulice ode mnie powiedział, żeby się w to nie pakować bo z rok przynajmniej i za taką oto poradę wcześniej 200 zainkasował, bo przejrzał cztery strony pisma.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.119s | 13 Queries | GZIP : Off ]