Gastronomia we franczyzie- co o tym myślicie?

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
Awatar użytkownika
User

Diana21

Posty

133

Rejestracja

18 sty 2015, o 19:02

Re: Gastronomia we franczyzie- co o tym myślicie?

Postautor: Diana21 » 19 lut 2016, o 10:49

Patrząc po Subway'u u mnie w mieście to nie pakowałbym sie w taki biznes. Mam wrażenie, że ledwo przędzie, ludzi zawsze tam jak na lekarstwo a w porównaniu np z KFC które jest kilka lokali dalej to można powiedzieć, że Subway świeci pustkami. Lepszym pomysłem moim zdaniem byłoby zainwestować we własny lokal, różnego typu śniadaniarnie są teraz bardzo modne, więc gdyby chwyciło to przynajmniej nie musiał byś się dzielić franczyzą. Wyposażenie takiego lokaliku nie będzie jakimś kolosalnym kosztem, sprawdź sobie na przykład ofertę www.hybryda-gastro.pl. Pamiętaj tylko, że niezwykle istotnym elementem tego, czy biznes "chwyci" jest oczywiście wystrój lokalu. Pochodź po takich, które mają zawsze dużo klientów żeby się zorientować co się ludziom najbardziej podoba i działaj! Powodzenia ;)
Jeśli człowiek ma dość pieniędzy, trudno mu w ogóle popełnić jakieś przestępstwo. Zdarzają mu się tylko zabawne, drobne niezręczności. -TP
no avatar
User

Wojtek J

Posty

173

Rejestracja

29 mar 2015, o 08:59

Re: Gastronomia we franczyzie- co o tym myślicie?

Postautor: Wojtek J » 20 lut 2016, o 10:09

Franczyzna to sprawdzony model biznesowy. Można wejść we współpracę lub wzorując się na nim stworzyć coś nowego i swojego. Powstał teraz dobry program dla powstających firm http://programaktywizacja.pl/ Program Aktywizacja ma pomóc młodym firmom będącym na rynku nie dłużej niż 60 dni. Więc warto korzystać. Dostaje się wsparcie z różnych dziedzin i pozwala mniejszyć początkowe koszta prowadzenia działalności.
no avatar
User

mariolka00

Posty

166

Rejestracja

4 cze 2014, o 20:45

Re: Gastronomia we franczyzie- co o tym myślicie?

Postautor: mariolka00 » 24 lut 2016, o 21:20

Niezły pomysł na start, plus mniejsze koszty i know how, minus musisz oddawać część zysków. Nie wiem te czy będziesz mógł się zaopatrzyć w to co chcesz i u kogo chcesz, chodzi o takie wyposażenie jak w http://www.szron.eu/38-meble-gastronomiczne , czy też wyposażenie będzie narzucone z góry. Osobiście wolałabym sama o wszystkim decydować, ale jak się nie ma odpowiedniego kapitału, wiedzy i zaplecza to franczyza jest bezpiecznym wyjściem :)
no avatar
User

Ajlar

Posty

60

Rejestracja

6 lut 2016, o 19:52

Re: Gastronomia we franczyzie- co o tym myślicie?

Postautor: Ajlar » 1 kwie 2016, o 18:53

Na początek taka franczyza to chyba nie jest zły pomysł. Ja rozważałam rożne opcje ale ostatecznie rozkręcam gastro na własną rękę. Kupiłam juz całe wyposażenie na https://www.tanake.com.pl/ i niebawem ruszam :)
no avatar
User

Speedpack_com.pl

Posty

95

Rejestracja

17 lut 2016, o 14:56

Re: Gastronomia we franczyzie- co o tym myślicie?

Postautor: Speedpack_com.pl » 5 kwie 2016, o 10:07

Jeżeli nie masz w tej kwestii doświadczenia,to współpraca z firmą która ma już na rynku pewną renomę jest bardzo dobrym rozwiązaniem,potem możesz spróbować swoich sił samodzielnie,początkowo ciężko jest się przebić przez dużą konkurencję. Domyślam się,że masz już takie wstępne,docelowe miejsce?
no avatar
User

LudwikB

Posty

371

Rejestracja

3 mar 2016, o 17:33

Re: Gastronomia we franczyzie- co o tym myślicie?

Postautor: LudwikB » 19 maja 2016, o 13:54

Zgadzam się, że jak się nie czujesz pewnie, to czyjeś doświadczenie się przyda. Co do gastronomii to warto zawsze wybrać porządny sprzęt kuchenny. Fagor http://www.fagorindustrial.pl/pl oferuje wysokiej jakości sprzęty - szafy chłodnicze, piece, kuchenki, bemary itd. a wyposażenie kuchni to przecież najważniejsza część tego interesu.
no avatar
User

Przesylanie_pl

Posty

75

Rejestracja

5 lis 2015, o 11:21

Re: Gastronomia we franczyzie- co o tym myślicie?

Postautor: Przesylanie_pl » 1 cze 2016, o 11:06

Jeżeli miejsce jak i sama marka będą na tyle atrakcyjne aby przyciągnąć klientów,to moim zdaniem dobry pomysł,myślałeś już o konkretnych firmach? Podaj więcej szczegółów.
no avatar
User

Szolausiana

Posty

50

Rejestracja

7 mar 2016, o 08:28

Re: Gastronomia we franczyzie- co o tym myślicie?

Postautor: Szolausiana » 12 wrz 2016, o 06:47

wyposażenie gastronomi to ważna sprawa polecam sprzęt z hybryda-gastro.pl
no avatar
User

Larry

Posty

15

Rejestracja

20 wrz 2016, o 13:40

Re: Gastronomia we franczyzie- co o tym myślicie?

Postautor: Larry » 20 wrz 2016, o 16:16

Ja to nie mam zbyt dobrych doświadczeń z franczyzą, do tej pory spłacam te doświaczenia
no avatar
User

janabaranek

Posty

95

Rejestracja

27 wrz 2016, o 06:46

Lokalizacja

Wrocław

Re: Gastronomia we franczyzie- co o tym myślicie?

Postautor: janabaranek » 27 wrz 2016, o 07:08

Nie wiem co jest lepsze, czy własna marka czy faktycznie Subway, na pewno przyjdą ludzie bo znają kanapki, zarówno turyści jak i studenci i wszyscy inni ;)
Z własnym biznesem może być o tyle gorzej, że długo trzeba pracować zanim zbudujemy zaufanie, lojalność i markę..
vanitas vanitatum et omnia vanitas
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.084s | 13 Queries | GZIP : Off ]