założenie spółki na Cyprze

Podatki - nikt tego nie lubi, ale płacić trzeba.
no avatar
User

nescor

Posty

1

Rejestracja

24 lis 2009, o 15:54

założenie spółki na Cyprze

Postautor: nescor » 24 lis 2009, o 15:55

Witam
Chciałbym założyć spółkę na Cyprze, czytałem trochę na ten temat, ale nigdzie tak naprawdę nie ma dokładnych informacji jak to dokładnie wygląda od strony formalnej i jakie są koszta z tym związane.
Prowadzę firmę w Polsce która zajmuje się branżą farmaceutyczno – chemiczną, czyli m.in. inwestuję w produkcje leków i kosmetyków. Są to wysokiej jakości produkty po konkurencyjnych cenach.
W Polsce bardzo niepokojącym zjawiskiem od jakiegoś czasu jest coraz wiekszy deficyt i to zarówno w dziedzinie chemii jak i farmaceutyki. Wyprodukowanie nowego lekarstwa, mającego rewolucyjne znaczenie, to wydatek rzędu kilku miliardów euro. Dlatego też szanse na zmianę tej sytuacji są niewielkie. W związku z tym moim zamiarem jest m.in. zwiększenie liczby klientów na rynku poza granicami kraju jak również produkcja nowych leków i kosmetyków za granicą. Z tym jednak wiążą się większe opłaty m.in. podatkowe. I dlatego też podjąłem decyzje o założeniu spółki na Cyprze. Poszukuję więc firmy która mogła by się tym profesjonalnie zająć.
Niedawno natrafiłem na ciekawy artykuł w Internecie o międzynarodowej optymalizacji podatkowej, podaje link do tej strony
http://www.skarbiec.biz/prawo/prawnik-r ... 0_2009.htm
Po jego przeczytaniu zaciekawiła mnie spółka o charakterze holdingowym,nie przypuszczałbym, że dywidenda wypłacana na Cyprze może podlegać zwolnieniu podatkowemu zarówno na Cyprze, jak i w Polsce.
Czy ktoś z was korzystał z usług Kancelarii cytowanej w artykule ? Jak naprawdę wygląda sprawa rozliczenia podatku dochodowego w sytuacji wystawiania faktur dla firm polskich, jeśli jest się zarejestrowanym jako spółka holdingowa na Cyprze?
Czekam na wasze odpowiedzi;
Pozdrawiam!
no avatar
User

bizz

Posty

538

Rejestracja

31 lip 2013, o 19:18

Re: założenie spółki na Cyprze

Postautor: bizz » 16 gru 2015, o 11:50

Z pewnością przy zakładaniu spółki może pomóc wam firma www.spolki-excelio.pl. Warto więc przejrzeć sobie ich ofertę usług, do których należą między innymi sprzedaż i kupno spółek, a także pełna obsługa prawna.
no avatar
User

Inatka93

Posty

149

Rejestracja

5 paź 2017, o 16:15

Re: założenie spółki na Cyprze

Postautor: Inatka93 » 19 lis 2020, o 15:38

Nie wiem, czy jestem Ci w stanie pomóc, ale wydaje mi się, że dobrym pomysłem będzie oczywiście postawienie na coś takiego, jak spółka cywilna. Jednak musisz sprawdzić tamtejsze prawo. Ale i sprawdź jak to rozwiązanie wygląda, jeśli nastąpi śmierć wspólnika spółki cywilnej .
no avatar
User

adik356

Posty

358

Rejestracja

8 cze 2016, o 08:28

Re: założenie spółki na Cyprze

Postautor: adik356 » 15 sie 2021, o 18:16

Szukałam różnych rozwiązań, ale ostatecznie po lekturze http://www.trinet.com.pl/gotowa-spolka- ... ie-oplaca/ kupiłam gotowa półkę w Polsce - to dla mnie same korzyści i zdecydowanie mniej formalności by zacząć działać
no avatar
User

arabika

Posty

1275

Rejestracja

24 paź 2018, o 18:27

Re: założenie spółki na Cyprze

Postautor: arabika » 11 wrz 2021, o 10:23

Raczej na ten moment nie interesuje mnie zakładanie spółki za granicą i jestem zdania, że na pewno warto jest również co nieco wiedzieć na temat samych spółek. Bardzo ciekawie na stronie http://hftsem.com.pl/5-zalet-zakupu-gotowej-spolki/ przedstawiono kwestię zakupu gotowych spółek oraz zalet jakie się z tym wiążą.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.181s | 13 Queries | GZIP : Off ]
cron