Nowe nabory i kolejne przedłużenie terminów- RPO Dolny Śląsk

Jak uzyskać dotację z Urzędu Pracy czy z Unii Europejskiej.
no avatar
User

resulto

Posty

7

Rejestracja

14 mar 2014, o 14:20

Nowe nabory i kolejne przedłużenie terminów- RPO Dolny Śląsk

Postautor: resulto » 19 lis 2015, o 15:37

Dzień Dobry,

1) Ogłoszono nabór z RPO Dolnego Śląska - Poddziałanie 1.4.1, Schemat 1.4 A „Tworzenie nowych modeli biznesowych MŚP”. Pula konkursu to ok. 9 mln zł. Nabór został przesunięty - dokładny termin po komunikacie DIP

Czytaj więcej o konkursie 1.4 A:
http://www.resulto.pl/dotacje-unijne-20 ... -eksportu/

2. Ogłoszono nabór z RPO Dolnego Śląska - Działanie 3.2 „Efektywność energetyczna w MŚP”. W ramach tego konkursu ogłoszono aż 3 nabory do poddziałań 3.2 A, 3.2 B, 3.2 C Pula konkursu do każdego z poddziałań to 6,5 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 7 stycznia do 15 stycznia 2016 r.

Czytaj więcej o konkursie 3.2:
http://www.resulto.pl/dotacje-unijne-20 ... -obiektow/

Dodatkowo DIP kolejny raz przyznaje się do błędu. Zdawkowe uzasadnienie podane przez urząd tj. „W odpowiedzi na liczne prośby Przedsiębiorców (…)” uważamy za mało prawdziwe - a prawdziwa przyczyna to prawdopodobnie nieprecyzyjna dokumentacja konkursowa i niedziałający poprawnie generator wniosków, co bardzo utrudnia nam pracę i wydłuża czas przygotowanie Państwa aplikacji.


Zmieniona będzie aplikacja służąca do wypełniania wniosków - dla 1.5 A, 1.2 A, 1.2 B, 1.4 A i 3.2 ABC.
Nowy formularz zostanie udostępniony w grudniu

Z tego względu zostaną wydłużone terminy naboru - o ile? Jeszcze nie wiadomo - informacje na ten temat oraz zmieniona dokumentacja aplikacyjna zostaną opublikowane do 30.11.

Niestety na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie określić jak bardzo zmieniona zostanie dokumentacja konkursowa, ani do kiedy zostanie przedłużony nabór wniosków. Zdajemy sobie sprawę jak bardzo zaistniała sytuacja może utrudnić decyzje biznesowe - niestety nie mamy wpływu na decyzje instytucji pośredniczącej.

]http://www.resulto.pl/dotacje-unijne-2015-rpo-dolny-slask-dzialanie-1-5-poddzialanie-1-5-1-schemat-1-5-a-dla-msp-wsparcie-innowacyjnosci-produktowej-i-procesowej
http://www.resulto.pl/dotacje-unijne-20 ... alnosc-b-r
http://www.resulto.pl/dotacje-unijne-20 ... siebiorstw

W obecnej sytuacji spodziewamy się, że termin końcowy złożenia wniosków zostanie przesunięty na styczeń 2016, ale niestety urząd może nas zaskoczyć jakimś krótkim np. zaledwie kilkudniowym przesunięciem (choć jest to mało prawdopodobne).

Zapraszamy do współpracy.

Pozdrawia Zespół Resulto.
Resulto Sp. z o.o. - dotacje, biznes plany i analizy ekonomiczne.
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony http://www.resulto.pl oraz do zapisywania się do newslettera - aktualne informacje dotyczące dotacji i finansów firmy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.009s | 14 Queries | GZIP : Off ]