ergonomiczność krzeseł

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

romeg

Posty

3

Rejestracja

17 gru 2020, o 10:46

ergonomiczność krzeseł

Postautor: romeg » 5 sty 2021, o 07:17

Dlaczego tylko w przypadku mebli biurowych tak mocno dba się o wygodę i zachowanie prawidłowej, zdrowej postawy?
Przecież w innych miejscach też się czasami długo przesiaduje - na przykład w kolejkach do lekarzy w przychodni. A mimo tego wszystkie takie krzesełka robi się chyba na zasadzie "byle taniej", żeby po prostu było gdzie usiąść. A o plecy to niech się pacjent sam zatroszczy.
Zresztą co tam przychodnie czy urzędy. To, że w szkolnych ławkach często są takie "zwykłe" krzesełka, zakrawa na absurd. Potem jeszcze narzekania, że dzieci mają problemy z kręgosłupem!
no avatar
User

romeg

Posty

3

Rejestracja

17 gru 2020, o 10:46

Re: ergonomiczność krzeseł

Postautor: romeg » 11 sty 2021, o 08:18

romeg pisze:Dlaczego tylko w przypadku mebli biurowych tak mocno dba się o wygodę i zachowanie prawidłowej, zdrowej postawy?
Przecież w innych miejscach też się czasami długo przesiaduje - na przykład w kolejkach do lekarzy w przychodni. A mimo tego wszystkie takie krzesełka robi się chyba na zasadzie "byle taniej", żeby po prostu było gdzie usiąść. A o plecy to niech się pacjent sam zatroszczy.
Zresztą co tam przychodnie czy urzędy. To, że w szkolnych ławkach często są takie "zwykłe" krzesełka, zakrawa na absurd. Potem jeszcze narzekania, że dzieci mają problemy z kręgosłupem!


EDIT
Zobaczcie sami na różne modele krzeseł do poczekalni. Nie musicie nigdzie chodzić, wystarczy zajrzeć na https://www.wyposazeniegaudia.pl/ albo przywołać cokolwiek z pamięci. Czy to ma cokolwiek wspólnego z ergonomicznością? Nie znam się wprawdzie na tym, ale te meble na takie dbające o prawidłową postawę mi nie wyglądają.
no avatar
User

arabika

Posty

1278

Rejestracja

24 paź 2018, o 18:27

Re: ergonomiczność krzeseł

Postautor: arabika » 14 sty 2022, o 18:59

Nad tymi sprawami jakoś się nie zastanawiałem, ale w ostatnim czasie najwięcej staram się przeczytać o meblach miejskich. Myślę, że doskonale w artykule https://paczka-wiedzy.pl/swiat-bez-lawe ... -miejskie/ poruszono to jakby wyglądał nasz świat właśnie bez takich mebli. Myślę, że warto jest przeczytać ten wpis.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.070s | 14 Queries | GZIP : Off ]
cron