Dotacja na start firmy

Jak uzyskać dotację z Urzędu Pracy czy z Unii Europejskiej.
no avatar
User

aśka_007

Posty

1

Rejestracja

15 wrz 2015, o 06:29

Re: Dotacja na start firmy

Postautor: aśka_007 » 24 wrz 2015, o 11:42

Dotacja to fajna rzecz. Ale zawsze jest coś za coś, czyli trzeba utrzymać działalność minimum przez określoną ilość czasu, jest trochę papierów przy tym, ale otrzymuje się przynajmniej 20 tyś zł (w przypadku PUP bo w przypadku innych instytucji kwota będzie inna), których nie trzeba zwracać jeśli dochowa się tego do czego się zobowiąże osoba otrzymując dotację.
no avatar
User

trusz

Posty

4

Rejestracja

20 sty 2016, o 00:24

Re: Dotacja na start firmy

Postautor: trusz » 20 sty 2016, o 00:28

Trzeba dobrze przeprowadzić badanie rynku i tak go sformułować, by jak najlepiej odpowiadał na zapotrzebowanie klientów.
no avatar
User

Katia

Posty

51

Rejestracja

23 lis 2015, o 12:51

Lokalizacja

Łodź

Re: Dotacja na start firmy

Postautor: Katia » 19 lut 2016, o 11:29

No i trzeba się liczyć z tym, że ulgi mamy tylko na dwa lata, więc nawet jak założymy po tym terminie inną firmę, to już ulg nie będzie.
no avatar
User

rakol

Posty

4

Rejestracja

1 kwie 2016, o 01:25

Re: Dotacja na start firmy

Postautor: rakol » 4 kwie 2016, o 11:25

Niestety nie jest to takie proste, moja znajoma założyła swoją firmę, ale po roku jej upadła i jak podliczyła koszty to jeszcze musiała dołożyć do interesu
no avatar
User

seszele

Posty

1

Rejestracja

4 kwie 2016, o 11:30

Re: Dotacja na start firmy

Postautor: seszele » 20 kwie 2016, o 10:56

Dotacja jest dobrą i przydatną rzeczą, która naprawdę jest dobrym startem. Właściwie na wszystko można dostać dofinansowanie ale trzeba wypełniać wnioski, więc lepiej zwrócić się do specjalisty żeby nie narobić niepotrzebnych błędów. Ja skorzystałam ze strony unifund.pl, tam mi pomogli z tymi dokumentami i fajnie i szybko zostało to załatwione.
http://www.unifund.pl/
Gorąco polecam! Są na prawdę pomocni!
no avatar
User

knaper

Posty

10

Rejestracja

24 lut 2016, o 23:47

Re: Dotacja na start firmy

Postautor: knaper » 24 kwie 2016, o 19:09

Mam pytanie dot. dotacji. Chciałbym założyć własną firmę, która będzie świadczyła usługi na rzecz rolników. czy orientuje się ktoś, czy mogę gdzieś dostać dotację na np. kombajn (kupiłbym tutaj (nie wrzucam aktywnego odnośnika): http://www.mascus.pl/rolnictwo/uzywane-kombajny-rolnictwo ). Nie jestem rolnikiem i wydaje mi się przez to, że jestem na gorszej pozycji, ale może ktoś się w tym bardziej ode mnie orientuje i będzie mi w stanie pomóc w tej kwestii.

Dzięki!
no avatar
User

bastians

Posty

3

Rejestracja

9 maja 2016, o 10:48

Re: Dotacja na start firmy

Postautor: bastians » 9 maja 2016, o 11:32

O dotacje teraz jest bardzo ciężko.
Szukam partnera do tworzenia stron internetowych: post26024.html#p26024
no avatar
User

Remek

Posty

84

Rejestracja

10 sie 2016, o 14:35

Re: Dotacja na start firmy

Postautor: Remek » 27 wrz 2016, o 12:50

bastians pisze:O dotacje teraz jest bardzo ciężko.


Nie sądzę. Nawet jeśli nie znasz się na papierologii to jest wiele firm, które Ci pomogą. Wnioski do PUP pomagają wypełniać powiatowe ośrodki informacji unijnej, a bardziej skomplikowane, jak na przykład do NCBiR na rozwój innowacyjnego biznesu pomagają wypełniać firmy jak http://nobilitus.pl

Wydaje mi się, że wystarczy dobry pomysł i trochę samozaparcia i można ruszać :)
no avatar
User

danuta30

Posty

1

Rejestracja

3 paź 2016, o 12:12

Re: Dotacja na start firmy

Postautor: danuta30 » 3 paź 2016, o 12:20

Jeżeli nie mamy doświadczenia bądź nie wiemy jak się zabrać za zdobycie takiej dotacji, warto zgłosić się np. do http://dotacje-unijne.org która świadczy kompleksowe usługi doradcze dla firm, między innymi w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Polecam zajrzeć na stronę aby lepiej zapoznać się z ofertą ;)
no avatar
User

Szolausiana

Posty

50

Rejestracja

7 mar 2016, o 08:28

Re: Dotacja na start firmy

Postautor: Szolausiana » 7 paź 2016, o 07:27

mnie dotacje pomogli uzyskać ludzie z rachmistrzowie.pl polecam
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.252s | 15 Queries | GZIP : Off ]
cron