Produkcja zabawek

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

2jacks

Posty

5

Rejestracja

29 gru 2014, o 18:17

Produkcja zabawek

Postautor: 2jacks » 7 sie 2015, o 15:33

Witam. Chodzi mi o skalę produkcji(zabawki plastikowe). Czy ktoś z was sie orientuje gdzie można zlecić produkcję małoseryjną? Bo wszędzie są informacje że formy do produkcji to kilkadziesiąt tysięcy...ale jakoś nie chce mi sie wierzyć że kazda zabawka na rynku to od razu produkcja masowa
no avatar
User

darek95

Posty

34

Rejestracja

6 sie 2015, o 14:23

Re: Produkcja zabawek

Postautor: darek95 » 9 sie 2015, o 13:51

NIestety nie mogę Ci pomóc. Myślałeś może o biurze usług płatniczych? Bardzo ciekawe rozwiązanie. Jeżeli chciałbyś się z tym zapoznać to wejdź na www.amola.pl i znajdziesz tam co to jest BUP oraz AMOLA system.
Awatar użytkownika
User

HeczkoK

Posty

97

Rejestracja

22 maja 2015, o 18:16

Re: Produkcja zabawek

Postautor: HeczkoK » 11 sie 2015, o 12:08

Większość zabawek na rynku to przede wszystkim produkcja Chińska, a to całkiem inna sprawa;) zresztą lepiej iść w zabawki drewniane, dużo ludzi się takimi interesuje ostatnio;)
Awatar użytkownika
User

Asia22

Posty

60

Rejestracja

4 lut 2015, o 17:11

Re: Produkcja zabawek

Postautor: Asia22 » 12 sie 2015, o 21:28

Też mam wrażenie, że coraz więcej osób interesuje się drewnianymi zabawkami oraz takimi ręcznie wykonanymi;)
Uciekam, więc jestem. A raczej uciekam, więc przy odrobinie szczęścia nadal będę. - Rincewind
no avatar
User

domikr

Posty

1

Rejestracja

16 sie 2015, o 18:22

Re: Produkcja zabawek

Postautor: domikr » 16 sie 2015, o 18:29

Ręcznie wykonane zabawki to fajna sprawa, szczególnie te drewniane. Niestety za dużo w dzisiejszych czasach masowo produkowanej chińszczyzny. Odnośnie wpisu dot. Biura Usług Płatniczych, również myślę, że warto skorzystać z oferty ze strony www.amola.pl . To również pomysł na dobry biznes, opłacalny i bez dużej ilości formalności.
no avatar
User

Agnieszka!99

Posty

76

Rejestracja

27 maja 2015, o 16:15

Re: Produkcja zabawek

Postautor: Agnieszka!99 » 14 wrz 2015, o 13:41

Też bym na drewniane zabawki postawiła albo pluszaki;)
no avatar
User

polinka

Posty

10

Rejestracja

16 wrz 2015, o 11:50

Re: Produkcja zabawek

Postautor: polinka » 16 wrz 2015, o 12:00

Chyba produkcja małoseryjna jest możliwa tylko w przypadku ręcznie robionych zabawek. Dużym firmom się nie opłaca wpuszczać zabawek na produkcję maloseryjną..
no avatar
User

2jacks

Posty

5

Rejestracja

29 gru 2014, o 18:17

Re: Produkcja zabawek

Postautor: 2jacks » 20 wrz 2015, o 13:00

Ok. Dzięki za odpowiedzi. Rozwinę trochę wątek

Są w necie firmy oferujące usługi prototypowania, są oferujące produkcję elementów plastikowych, także w małych seriach. Tylko nigdzie nie ma cen i ciężko też ocenić jak ta cena wygląda przy różnych wielkościach produkcji...
Ale wszystko sie rozbija o skalę.....Do tego dochodzą inne kwestie. Ta zabawka ma w sobie elementy magnetyczne, graficzne....A po prostu nie wiem jak to wszystko ogarnąć. No nie jestem jakimś materiałoznawcą i specem od systemów produkcyjnych

No i tutaj piszę. Ten nasz net jest też troche ubogi i w zasadzie to nie mam pojęcia jak sie do tego wszystkiego zabrać
no avatar
User

rojek

Posty

11

Rejestracja

20 wrz 2015, o 17:01

Re: Produkcja zabawek

Postautor: rojek » 20 wrz 2015, o 17:14

Tak jak wcześniej było już pisane drewniane zabawki to jest to. Większość dostępnych w sklepach zabawek to chińska produkcja, często bardzo szkodliwa dla zdrowia naszych pociech. Dlatego rodzice poszukują alternatywy, a taką są zabawki drewniane.
no avatar
User

2jacks

Posty

5

Rejestracja

29 gru 2014, o 18:17

Re: Produkcja zabawek

Postautor: 2jacks » 20 wrz 2015, o 20:28

Rozumiem to. Tylko że ja nie jestem producentem zabawek i nie szukam pomysłu na zabawkę... Ja szukałem w pewnym kierunku, który wewnętrznie uważam że ma sens... Teraz dopytuję w tym własnie kierunku:)

Zabawki drewniane są droższe, nie zrobi sie z drewna tego co ja chcę zrobić. W zasadzie to ja sie inspiruję zewnętrznym pomysłem. Chodzi o 2 zabawki. Jedna to rzeczywiście głównie części z plastiku. Nie zrobię jednak czegoś takiego z drewna. Druga tylko w części jest z plastiku, w zasadzie element. W zasadzie to ja nie mam parcia żeby to był plastik. Może być drewno albo cokolwiek innego....

element jest nieistotny w sensie właściwości zabawki...a drewno jest po prostu droższe. Myślałem o tym pomyśle w sensie start upu. robię projekt, mam kilka egzemplarzy. Robię testy, certyfikaty i oferuję. Są chętni to po prostu zamawiam egzemplarze lub robię je sam.....i tyle. Nie mogę zrobić z drewna bo ma być z drewna a potem zawołać 2 x więcej niż za coś podobnego z plastiku. Widziałem strony z polskimi zabawkami gdzie zwykłe zestawy klocków są po 800 zł...to jest chyba bez sensu. Musze myśleć o kosztach, a plastik jest najtańszy. Ale jeśli są podobne materiały ale ekologiczne, naturalne to tylko lepiej...tylko że ja ich po prostu nie znam

Jak widzę strony niektórych producentów zabawek to oni też świadczą usługi związane z produkcją elementów plastikowych..czyli najwyraźniej sami mają wtryskarki na których robią swoje produkty a dodatkiem są owe usługi. Tylko jak to wszystko ogarnąć? Jak policzyć od jakiej skali sie opłaca robić samemu, albo kupić jakiś sprzęt....

Korzystał ktoś może z usług wzorników przemysłowych? Oni projektują samą formę, czy odnośnie procesu produkcji też mogą pomóc?
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.098s | 13 Queries | GZIP : Off ]