definicja błędu lekarskiego

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
no avatar
User

Manini

Posty

9

Rejestracja

15 sty 2021, o 11:01

definicja błędu lekarskiego

Postautor: Manini » 3 mar 2021, o 09:07

Ma taką jedną, raczej niepełną. I zastanawiam się, jak jest interpretowana przez znających się na rzeczy prawników. Kluczowy fragment brzmi mniej więcej tak:
postępowanie sprzeczne z zasadami nauki i wiedzy medycznej w zakresie, jaki jest dostępny lekarzowi

Tylko co znaczy "wiedza w zakresie dostępnym lekarzowi"? Chodzi o publikacje w języku polskim, jakieś zalecenia WHO, konferencje specjalistów. A co jak lekarz ma wiedzę, ale niekoniecznie ma narzędzia, żeby z niej skorzystać??
no avatar
User

Manini

Posty

9

Rejestracja

15 sty 2021, o 11:01

Re: definicja błędu lekarskiego

Postautor: Manini » 9 mar 2021, o 07:13

PS
Definicja, a raczej cytat o błędzie lekarskim w poprzednim poście pochodzi ze strony http://prawapacjenta.org/odszkodowanie- ... -lekarski/ - niby kancelaria, prawnicy, a żadnej numeracji paragrafów czy kodeksów... Dlatego mam do niej pewne zastrzeżenia :|
no avatar
User

miguel

Posty

8

Rejestracja

9 lip 2021, o 18:50

Re: definicja błędu lekarskiego

Postautor: miguel » 9 lip 2021, o 19:19

Od błędu lekarskiego można się odwoływać i dostać odszkodowanie. Lekarze potrafią umyć rączki jak coś im nie wyjdzie, jednak są odpowiednio wykształceni i dobrze zarabiają dlatego powinni brać pełną odpowiedzialność za swoje czyny. Mojej koleżanki córeczka umarła w trakcie operacji z powodu błędu lekarskiego. Znalazłem dla niej ofertę https://www.kdro.pl/odszkodowanie/odszkodowanie-za-smierc/ i poszedłem z nią do kancelarii KDRO. Sprawa odszkodowania zakończyła się na korzyść mojej koleżanki. Jednak to nigdy nie wróci jej córki, ale lekarz odpowie za swoje.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.080s | 12 Queries | GZIP : Off ]