Sklep internetowy czy allegro?

Czyli biznes w sieci internetowej.
no avatar
User

Unima

Posty

203

Rejestracja

1 sie 2014, o 09:59

Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: Unima » 11 mar 2015, o 11:29

Startujac dopiero z biznesem, lepiej postawic wlasny sklep internetowy czy zaczac sprzedaz na allegro? wydaje mi sie, ze na allegro latwiej bedzie pozyskac klientow na poczatek, jak to wynika z waszego doswiadczenia?
no avatar
User

Fards

Posty

179

Rejestracja

13 paź 2014, o 16:24

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: Fards » 11 mar 2015, o 13:23

ja zaczalem od allegro bo tam latwiej jest pozyskac na poczatek klientow. pozniej mozesz postawic swoj sklep internetowy i prowadzic sprzedaz w dwoch miejscach :) jak masz zamiar prowadzic duza ilosc aukcji to polecam ci skorzystac z http://www.aukcjoner.pl/
no avatar
User

akerman

Posty

1

Rejestracja

17 mar 2015, o 09:46

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: akerman » 17 mar 2015, o 09:59

Na pewno warto zacząć od sprzedaży na Allegro. Nie jest to co prawda tanie rozwiązanie ze względu na opłaty, ale warto podejść do tego przy okazji jak do reklamy. Poza tym masz możliwość uzyskania na starcie komentarzy, które potem możesz wykorzystać w swoim sklepie - zrobić do nich odnośnik - to uwiarygodni Cię w oczach klientów sklepu. Nie odkładaj jednak założenia sklepu na później. Możesz zacząć co prawda na Allegro, ale po mniej więcej 2 mies. - otworzyć swój sklep i od razu zgłosić go do Google. Zanim się wypozycjonuje minie trochę czasu, więc warto z tym nie zwlekać. Sklep z kolei możesz zintegrować z porównywarkami cen ( to dodatkowe źródło ruchu) Co dalej? Jak otworzysz sklep załóż fan page na FB. To nic nie kosztuje a może przyciągnąć jakiś procent nowych klientów. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczanie filmów na YouTube ( możesz udzielać w nich porad odnośnie swoich produktów i umieścić link do sklepu) Jest to świetne źródło ruchu, bo darmowe, a poza tym lubiane przez Googla. Filmy z YouTube są wysoko pozycjonowane.
no avatar
User

OurellQa

Posty

78

Rejestracja

2 mar 2015, o 12:07

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: OurellQa » 18 mar 2015, o 15:18

zdecydowanie sklepy internetowe, nigdy nie ufałam allegro ;/
Awatar użytkownika
User

krzysztofol

Posty

138

Rejestracja

2 paź 2012, o 06:54

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: krzysztofol » 4 cze 2015, o 06:39

Zdecydowanie sklep internetowy. Zauważyłem,że coraz więcej osób przekonuje sie do korzystania ze sklepów internetowych szczególnie,ze na allegro jest jednak trochę oszustw.

Sam proponuję postawić sklep na presta shop:
http://strefakursow.pl/kursy/cms/kurs_p ... lepem.html - na tej stronie znajduje się dobry kurs internetowy, który dokładnie wyjaśnia jak obsługiwać sklep właśnie na tej platformie.
– Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!
Ani konduktorki, ani pasażerów nie zdziwiło to, co było najdziwniejsze – nie to więc, że kot pakuje się do tramwaju, to byłoby jeszcze pół biedy, ale to, że zamierza zapłacić za bilet!
no avatar
User

Marcelus

Posty

115

Rejestracja

4 cze 2015, o 12:08

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: Marcelus » 4 cze 2015, o 19:25

Warto złapać się za obie inicjatywy i traktować przy tym allegro jako formę reklamy, która w dodatku uwiarygadnia nam interes bo tam o wiele łatwiej zdobyć komentarze i je przedstawiać do wiadomości kupującego. To nie jest zbyt trudne pole a jak się odnajdzie odpowiednie narzędzia to tym bardziej. Albo jakieś narzędzie do zarządzania allegro i nie będę zmyślał, bo nie znam nic takiego ale sam mam appkę integrującą zarządzanie allegro i sklepu - sellasist. Ona i kurierów mi integruje w związku z wysyłką towarów więc nawet widmo zatrudnienia do tego osobnego pracownika odeszło w niepamięć.
no avatar
User

KarolMC

Posty

10

Rejestracja

15 cze 2015, o 11:22

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: KarolMC » 18 cze 2015, o 21:18

Myślę, żę w dużej mierze zależy to od ilości towaru na starcie. Jeśli jest to kilka rzeczy na krzyż, to chyba średnio opłaca się od razu inwestować w sklep internetowy i lepiej zacząć działać na allegro. Jeśli jednak towaru jest więcej, to zdecydowanie polecałbym stworzenie sklepu internetowego i ewentualnie jak przedmówca allegro potraktował jako dodatek. Sklep będzie bardziej atrakcyjny dla użytkowników niż allegro. Przy okazji odwiedzania strony może wpadnie im w oko coś jeszcze i zrobią większe zakupy niż planowali. Dobrze zoptymalizowany sklep daje naprawdę duże szanse na sukces i zwiększenia sprzedaży. Wystarczy trochę poczytać i się przyłożyć. Polecam na przykład artykuł o tytułach stron http://www.ksiegapozycjonera.pl/18-sposobow-na-niezawodne-tytuly-stron-poradnik/ Unikalne tytułu są bardzo ważne przy dużej ilości podstron z oferowanymi produktami.
no avatar
User

jedrzejpycznik

Posty

5

Rejestracja

19 cze 2015, o 08:53

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: jedrzejpycznik » 19 cze 2015, o 08:57

Ja bym jednak na początek podziałał na allegro - stworzenie własnego sklepu internetowego może być bardzo kosztowne. No chyba, że skorzystasz z gotowych już rozwiązań.
no avatar
User

SalamonK

Posty

113

Rejestracja

28 mar 2015, o 18:04

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: SalamonK » 19 cze 2015, o 11:04

no właśnie...może ale nie musi. a zawsze dodatkowy pieniądz na sprzedaży może wpaść i do tego uwiarygadnia konto allegro jeśli ze sobą współgrają. ja swój sklep stawiałem na oprogramowaniu sellingo i kosztowało mnie to całe okrągłe 0 zł dopóki się nie rozrosła sprzedaż i wykupiłem abonament, który i tak nie jest nawet trochę obciążający konto... jaak się chce zarabiać to nie ma co się ograniczać tylko trzeba działać pełną parą.
no avatar
User

Robotocki

Posty

10

Rejestracja

15 cze 2015, o 12:07

Re: Sklep internetowy czy allegro?

Postautor: Robotocki » 19 cze 2015, o 15:57

Dokładnie, jeśli liczymy na jakiś zarobek, to trudno myśleć w ten sposób: nic nie włożę, ale wyciągnę miliony. Całkiem zgrabny sklep można stworzyć na własną rękę. Potem jak biznes się rozrośnie, to można zainwestować w jakiś rozwiązania dedykowane. Działając samodzielnie trzeba tylko pamiętać o optymalizacji, żeby sklep był przyjazny potencjalnym klientom i żeby osiągnął jakąś konkretną pozycję w wyszukiwarce. Jeśli chodzi o optymalizację, to polecam zaglądnąć na blog Księga Pozycjonera.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.212s | 13 Queries | GZIP : Off ]