Księgowy czy biuro rachunkowe

Podatki - nikt tego nie lubi, ale płacić trzeba.
no avatar
User

Łukasz_księgowy

Posty

3

Rejestracja

8 sty 2011, o 16:35

Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: Łukasz_księgowy » 8 sty 2011, o 16:40

Możesz oczywiście sam. Tylko, że spośród trzech opcji – biuro r., księgowy na etat, samodzielna księgowość to ta trzecia jest najdroższa. Po pierwsze dlatego, że nie jesteś w stanie śledzić wszystkich zmian na bieżąco co może uderzyć Cię po kieszeni od razu (zmiana była korzystna, a ty o niej nie wiedziałeś) lub trochę później (zmiana była niekorzystna, ale nie wiedziałeś o niej i zrobiłeś „po staremu” – płacisz karę). Po drugie, Ty po prostu nie masz czasu na księgowość swojej firmy, bo przedmiotem twojej działalności jest zupełnie co innego. Jeśli sam robisz księgowość, bo masz fajny program to okazuje się, że musisz:
· uporządkować dokumenty,
· wprowadzić dokumenty do programu księgowego,
· sprawdzić poprawność zaewidencjonowanych danych,
· obliczyć podatek,
· zrobić deklarację do US i ZUS,
· zapłacić kwoty obliczone przez Ciebie,
· zrobić dodatkową dokumentację np. kilometrówka lub dowód wewnętrzny,
· wytłumaczyć w US dlaczego tak, a nie inaczej.
To tylko niezbędne minimum. Trwa to pewnie około tygodnia, który możesz wykorzystać dla swojej działalności.
Możesz zatrudnić księgową. To opcja jest najlepsza z punktu widzenia dostępności danych oraz możliwości wpływania księgowości na Twoją działalność. Etatowa księgowa jest jednak droższa od biura rachunkowego. Już samo jej wynagrodzenie przekracza koszty biura, a dochodzi jeszcze druga połowa ZUS, utrzymanie jej, szkolenia, prasa specjalistyczna, itd.
Biuro rachunkowe jest najtańsze. Współpraca z biurem może ograniczyć się do przekazania dokumentów oraz omówienia wyników firmy po zakończeniu okresu rozliczeniowego więc jest również najmniej czasochłonna. Biuro rachunkowe ma wielu klientów więc istnieje szansa, że skojarzy ich ze sobą co zaowocuje współpracą.
Istnieje jeszcze kilka przesłanek przemawiających za biurem rachunkowym jak choćby to, że biuro rachunkowe jest ubezpieczone od błędu a Twoja firma nie. Zatem jednoznacznie wydaje się, że biuro jest najkorzystniejszym sposobem rozliczania Twojej firmy.
no avatar
User

Mirek2

Posty

21

Rejestracja

6 gru 2010, o 10:48

Re: Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: Mirek2 » 25 sty 2011, o 13:07

W prowadzeniu działalności najważniejsze jest wygenerowac najniższe koszty. A to moze byc tylko przy pomocy samodzielnej księgowości.
no avatar
User

sewery

Posty

84

Rejestracja

19 mar 2011, o 19:33

Re: Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: sewery » 22 kwie 2011, o 12:48

Osobiście zdecydowałam się na usługi biura rachunkowego tax-net. Jestem bardzo zadowolona, gdyż sama nie poradziłabym z upilnowaniem wszystkich dokumentów na czas. Dla zainteresowanych podaje adres strony internetowej www.tax-net.pl/
no avatar
User

dzounsi

Posty

1

Rejestracja

15 maja 2011, o 16:42

Re: Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: dzounsi » 15 maja 2011, o 16:49

a czy ktoś zna stawki tego tax-net.pl ??
no avatar
User

sewery

Posty

84

Rejestracja

19 mar 2011, o 19:33

Re: Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: sewery » 26 maja 2011, o 18:45

Tu masz do pobrania cały cennik: http://www.tax-net.pl/cennik :)
no avatar
User

Moj.TaniZUS

Posty

10

Rejestracja

15 lip 2011, o 14:13

Re: Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: Moj.TaniZUS » 15 lip 2011, o 14:28

zachęcam do skorzystania z usług naszej firmy - zajmujemy się obniżaniem składek na ZUS. Oczywiście wszystko legalnie i zgodnie z prawem. Z nami jest po prostu lepiej ;)
no avatar
User

mwpol

Posty

32

Rejestracja

15 wrz 2010, o 14:01

Re: Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: mwpol » 26 lip 2011, o 15:34

Dobre pytanie.
Wynajęcie prywatnej księgowej wiąże się zazwyczaj z dużymi kosztami, korzystałem kiedyś chwilowo z usług takiej i niestety jej prowizje przy moim profilu działalności były zbyt wysokie.
Dlatego uważam że dużo lepiej skorzystać z usług biura księgowego. Jeżeli trochę poszukamy to znajdziemy takie, które za rozsądną cenę oferuje kompleksowe usługi księgowe, w przystępnej formie np. BiuroTAX
no avatar
User

dagmaro

Posty

46

Rejestracja

4 lip 2011, o 13:54

Re: Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: dagmaro » 2 sie 2011, o 07:08

W obu przypadkach są plusy i minusy. Po pierwsze księgową mamy zawsze "pod ręką", ale trzeba jej więcej zapłacić, wysyłać na dodatkowe szkolenia. za usługi biura rachunkowego też trzeba zapłacić i nie zawsze są w pełni dyspozycyjni dla nas. chyba najlepszym rozwiązaniem (zwłaszcza dla małych firm) jest nauka samodzielnego ksiegowania, np z bezpłatnego programu do fakturowana InFakt.pl
no avatar
User

Ciekawa

Posty

8

Rejestracja

26 wrz 2011, o 09:39

Re: Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: Ciekawa » 26 wrz 2011, o 10:14

Myślę, że najlepiej zatrudnić własna księgową - wychodzi taniej niż usługi biura rachunkowego. Mój kolega zatrudnia na pół etatu księgową i ona jest sumienna, uczciwa i skrupulatna. Jakoś nie ufam biurom rachunkowym, ale wybór należy do Ciebie. Wskazówek możesz poszukać w poradniku Infora http://www.infor.pl/oferta2012/bibliote ... gowego.php Spróbuj też popytać wśród znajomych lub np. na goldenline.
no avatar
User

al_22

Posty

16

Rejestracja

13 paź 2011, o 09:59

Re: Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: al_22 » 19 paź 2011, o 09:58

W ogóle się nie zgadzam z łukasz_księgowy!!
Kompletne bzdury!!
Księgowość samodzielna jest najtańsza!
W ogóle nie musisz śledzić przepisów! Za parę groszy miesięcznie masz pakiet księgowości online, który się sam uaktualnia i działa wg najnowszych przepisów prawa do tego dochodzi pomoc ekspertów - choć nigdy nie korzystałem ponieważ program jest w obsłudze banalnie prosty i wszystko robi za Ciebie, niczego nie musisz sam księgować, a co najważniejsze masz rękę na pulsie.
Wypróbuj bezpłatnie na wfirma.pl a później się wypowiadaj ;)
Co do księgowych to nie mam zaufania - już raz zostałem oszukany..
A biura to faktycznie dobre rozwiązanie lecz raczej dla dużych firm, ale mniejszych, które na to stać, aczkolwiek wydaje mi się, że małym firmą bardziej zależy na cięciu kosztów..
Pozdrawiam
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.125s | 13 Queries | GZIP : Off ]
cron