Co poradzić na kradzieże w biurze ?

W tym miejscu możesz napisać o swojej firmie, oraz podać adres firmowej strony www.
no avatar
User

dariusz15

Posty

3

Rejestracja

15 maja 2015, o 12:00

Co poradzić na kradzieże w biurze ?

Postautor: dariusz15 » 15 maja 2015, o 12:02

Od pewnego czasu w mojej firmie giną różne rzeczy. Na początku nie zwracałem na to zbytniej uwagi, ponieważ były to jakieś drobnostki, typu notesy czy papier do drukarki. Jednakże ostatnio zginęło kilka tabletów. Zdziwiło mnie, ponieważ nigdy wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca. Mam pewne podejrzenia, że mogą to być panie, które sprzątają biuro po zamknięciu. Ostatnio akurat zatrudniliśmy nową firmę sprzątającą. Jednak bez żadnych konkretnych dowodów nie wypada ich o nic oskarżać, dlatego szukam sposobów na sprawdzenie tego. Myślałem nad zainstalowaniem kamer, jednak zastanawiam się czy póki nic droższego jeszcze nie zginęło nie jest to przesada ?
no avatar
User

razor

Posty

41

Rejestracja

2 cze 2013, o 16:10

Re: Co poradzić na kradzieże w biurze ?

Postautor: razor » 15 maja 2015, o 12:20

Moim zdaniem powinieneś jak najszybciej zainstalować te kamery. Co z tego, że na razie giną drobiazgi. Liczy się fakt, że ogólnie coś ginie, a osoba, która to robi powinna ponieść jakieś konsekwencje. Zainstalowanie widocznego monitoringu zapewne wystraszy złodzieja, jednak ja na twoim miejscu postawiłbym na minikamery ukryte. Nikt by o nich nie wiedział, złodzieje by dalej kradli, a ty byś miał niezbite dowody kto naprawdę stoi za tym wszystkim.
no avatar
User

dariusz15

Posty

3

Rejestracja

15 maja 2015, o 12:00

Re: Co poradzić na kradzieże w biurze ?

Postautor: dariusz15 » 15 maja 2015, o 12:47

Minikamery ukryte ? Masz na myśli coś takiego ? http://www.spyshop.pl/mini-kamery-ukryte-111 Widzę, że jest wiele różnych miejsc, w których można je ukryć. Najlepszą opcją wydaje mi się pendrive, jednak mam pewne wątpliwości czy taka kamera wszystko złapie.
no avatar
User

razor

Posty

41

Rejestracja

2 cze 2013, o 16:10

Re: Co poradzić na kradzieże w biurze ?

Postautor: razor » 15 maja 2015, o 13:05

Moim zdaniem taka kamera, jak np. ta kamera mini U8 jest wystarczająca. Ma dość dobry obiektyw i szeroki kąt widzenia. Dodatkowo też nagrywasz dźwięki, więc w razie czego po głosie też możesz rozpoznać kto jest na nagraniu.
no avatar
User

Piter

Posty

42

Rejestracja

22 kwie 2014, o 18:13

Re: Co poradzić na kradzieże w biurze ?

Postautor: Piter » 15 maja 2015, o 13:16

Na pewno taka kamera wyjdzie ci taniej niż zainstalowanie profesjonalnego monitoringu. Nie dość, że zapłacisz za kamery to jeszcze za kogoś kto ci to zamontuje. Jak nic wydasz jakieś 7-8 stówek.
no avatar
User

dariusz15

Posty

3

Rejestracja

15 maja 2015, o 12:00

Re: Co poradzić na kradzieże w biurze ?

Postautor: dariusz15 » 15 maja 2015, o 13:37

Dzięki bardzo za opinię. Myślę, że w takim razie mogę zamówić tę kamerę i mam nadzieję, że już nie będę mieć żadnych złodziei w pracy. I faktycznie taka kamera jest zdecydowanie tańszym interesem niż ten profesjonalny monitoring.
no avatar
User

Moniqa

Posty

11

Rejestracja

18 maja 2015, o 17:22

Re: Co poradzić na kradzieże w biurze ?

Postautor: Moniqa » 22 maja 2015, o 09:29

Chyba najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest monitoring. Drastycznie ilość kradzieży spadnie a jesli się cokolwiek zdarzy to będzie wiadomo kto kradnie. Tu znalazłam fajna ofertę http://www.kamery.pl/ bo szukam do swojej firmy z tego samego powodu. Myślę, że warto takim czyms się zainteresować.
no avatar
User

aisha

Posty

130

Rejestracja

25 lip 2014, o 17:24

Re: Co poradzić na kradzieże w biurze ?

Postautor: aisha » 26 maja 2015, o 17:27

Najlepszym sposobem na biurowych złodziei jest monitoring np z http://www.ip.pl/ Z tego co zauważyłam to jak złodziejaszki widzą kamery to od razu się peszą. U nas przez firmę sporo cwaniaków się przewinęło ale póki co każdego udało nam się załapać na gorącym uczynku.
no avatar
User

moris

Posty

65

Rejestracja

21 lip 2014, o 15:55

Re: Co poradzić na kradzieże w biurze ?

Postautor: moris » 30 maja 2015, o 04:56

rzeczywiście najlepszym wyjściem będzie monitoring - innego sposobu chyba na złodziei nie ma. Ja widziałam niedrogie kamery na http://www.ctr.pl/ Może przeżyj sobie ofertę i zastanów się nad wyborem. Na pewno jak juz przyłapiesz kogoś na kradzieży powinieneś go zwolnić i to dyscyplinarnie. U nas był taki jeden co kradł i myślał, że ujdzie mu to na sucho.
no avatar
User

beata22

Posty

158

Rejestracja

19 mar 2015, o 19:45

Re: Co poradzić na kradzieże w biurze ?

Postautor: beata22 » 16 lip 2015, o 07:08

Monitoring jest jakimś wyjściem ale warto także poczytać coś na temat prawa http://www.kancelaria-szip.pl/strefa-wiedzy Może się ta wiedza przydać w wielu sytuacjach.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.143s | 13 Queries | GZIP : Off ]