Zapachy w firmie

W tym miejscu możesz napisać o swojej firmie, oraz podać adres firmowej strony www.
Awatar użytkownika
User

darful

Posty

105

Rejestracja

5 sty 2011, o 10:35

Zapachy w firmie

Postautor: darful » 14 lip 2011, o 10:26

Nie o dziś wiadomo,że atmosfera tak zwana otoczka wokół firmy wpływa na zachowania potencjalnych klientów (np. klientów piekarni przyciąga świeży zapach pieczywa).
Znalazłem ostatnio informacje oraz stronę z ofertą zapachów-kosmetyków do firmy,co o tym sądzicie -jest to jakiś "wabik" na klientów ?
Chodzi mi o sklep z odzieżą,a mam pytanie czy korzystaliście z oferty ze strony zapachsukcesu.biz ?
no avatar
User

dagmaro

Posty

46

Rejestracja

4 lip 2011, o 13:54

Re: Zapachy w firmie

Postautor: dagmaro » 19 lip 2011, o 07:22

To o czym piszesz to nic innego jak marketing zapachowy. Najczęściej wykorzystują go perfumerie ze względu na asortyment jaki sprzedają, ale coraz częściej korzystają z niego np. restauracje, hotele, biura. Myślę, że to fajny pomysł na dyskretne zmanipulowanie klienta;) Psychologowie podkreślają, że aż 75% zakupów dokonywanych jest pod wpływem emocji. Najczęściej sprzedawcy starają się wpłynąć na decyzje klienta poprzez wzrok i słuch (odpowiednie wyeksponowanie towaru, muzyka). należy jednak uważać, żeby efekt nie był odwrotny, zapach zbyt intensywny. Przyjemny zapach w sklepie na pewno pomoże Ci zwiększyć obroty. Badania dowodzą również, że miły zapach w pomieszczeniu powoduje, że klienci postrzegają personel jako bardziej kompetentny. Z kolei korzystając z zapachu w biurze, można wpływać na atmosferę w zespole.

Nawiązując jednak do Twojego pytania, osobiście nie korzystałam z ich usług. Warto jednak zdecydować się na pomoc kompetentnej firmy, która profesjonalnie pomoże wybrać odpowiedni zapach do Twoich oczekiwań. Życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
User

darful

Posty

105

Rejestracja

5 sty 2011, o 10:35

Re: Zapachy w firmie

Postautor: darful » 21 lip 2011, o 13:05

Skontaktowałem się w sprawie zapachów z firmy z powyższej strony i jak piszą własnie na stronie :

"Elegancki towar i efektowny wystrój sklepu czy salonu warto uzupełnić o niezwykły, niepowtarzalny zapach, który stymuluje szybsze i łatwiejsze podejmowanie decyzji o zakupach w danym miejscu a także daje bardzo miłe odczucia odnośnie danego miejsca."

Telefon odebrała i odpisała na maila bardzo miła Pani,która odpowiedziała wyczerpująco na pytania -fakt cena za 0,5l takiego zapachu to dość spory wydatek, jednak sądzę że w dłuższej perspektywie przełoży się na pozytywne efekty...
Może ktoś się ze mną zgadza,lub nie ?
no avatar
User

natalian

Posty

38

Rejestracja

13 lip 2011, o 09:59

Re: Zapachy w firmie

Postautor: natalian » 29 lip 2011, o 06:47

Ciekawi mnie, jak można stworzyć odpowiedni zapach do biura. I jaki on właściwie jest. :D

Nie znam osobiście nikogo, kto korzystał z opcji marketingu zapachowego, ale coś w tym pewnie jest. darful, jeśli uważasz, że to dobry pomysł, to może warto spróbować. Tylko wiadomo ile czasu potrzeba, aby przekonać się o efektach?
Awatar użytkownika
User

darful

Posty

105

Rejestracja

5 sty 2011, o 10:35

Re: Zapachy w firmie

Postautor: darful » 4 sie 2011, o 12:36

Na efekty przyjdzie poczekać,ale czy nie byłoby miło usłyszeć od klienta jak u Państwa ładnie pachnie ;-)
Awatar użytkownika
User

darful

Posty

105

Rejestracja

5 sty 2011, o 10:35

Re: Zapachy w firmie

Postautor: darful » 24 sie 2011, o 16:06

Czy ktoś prócz mnie korzystał z usług firmy od zapachów do pomieszczeń,jak wrażenia ?
Awatar użytkownika
User

darful

Posty

105

Rejestracja

5 sty 2011, o 10:35

Re: Zapachy w firmie

Postautor: darful » 8 wrz 2011, o 07:59

Zastanawiam się nad zapachem amarantowym,podobno neutralizuje trudne zapachy np.dym tytoniowy -przynajmniej taką informację znalazłem na stronie,macie jakieś doświadczenia ?
no avatar
User

KarolWikt

Posty

24

Rejestracja

28 sie 2011, o 12:52

Re: Zapachy w firmie

Postautor: KarolWikt » 6 paź 2011, o 17:06

o zapachach do biura jeszcze nie słyszałem, ale pomysł mi się podoba, tylko nie wiem jaki zapach mi by odpowiadał.
Awatar użytkownika
User

darful

Posty

105

Rejestracja

5 sty 2011, o 10:35

Re: Zapachy w firmie

Postautor: darful » 19 paź 2011, o 08:09

Ja mogę polecić zapachy zakupione we wspominanej firmie,ale ja mogę być nieobiektywny bo w tej chwili ich reklamuje wśród znajomych ;)
no avatar
User

marketing21

Posty

13

Rejestracja

14 paź 2011, o 11:54

Re: Zapachy w firmie

Postautor: marketing21 » 24 paź 2011, o 10:56

Polecam artykuł na temat zapachów w firmie:

http://www.ithink.pl/artykuly/biznes/fi ... -jasminem/
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.097s | 13 Queries | GZIP : Off ]