Biznes zdrowotnościowy - co wybrać?

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

PawełZaba

Posty

2

Rejestracja

6 lip 2011, o 12:10

Biznes zdrowotnościowy - co wybrać?

Postautor: PawełZaba » 6 lip 2011, o 12:21

Chciałem założyć w Słupsku jakiś biznes związany ze zdrowym odżywianiem, wiem, że w całym mieście nic takiego nie ma, i bardzo chciałbym to wykorzystać. Problem jedynie w tym, że nie mam żadnego doświadczenia z gastronomią, na cały interes mam 300 tysięcy zł, czy ktoś tutaj ma już jakieś doświadczenie w tej branży?
no avatar
User

Moj.TaniZUS

Posty

10

Rejestracja

15 lip 2011, o 14:13

Re: Biznes zdrowotnościowy - co wybrać?

Postautor: Moj.TaniZUS » 15 lip 2011, o 14:16

a jesteś pewien, że ten biznes znajdzie nabywców? 300tys to nie mało i można wymyślić coś pewniejszego. no a zdrowa żywność to dość... niestety wąskie grono odbiorców. Ludzie są jacy są i wolą hamburgera niż brokuły.
Awatar użytkownika
User

Andreo

Posty

37

Rejestracja

7 lut 2011, o 22:05

Re: Biznes zdrowotnościowy - co wybrać?

Postautor: Andreo » 29 lip 2011, o 13:51

Moj.TaniZUS pisze:a jesteś pewien, że ten biznes znajdzie nabywców? 300tys to nie mało i można wymyślić coś pewniejszego. no a zdrowa żywność to dość... niestety wąskie grono odbiorców. Ludzie są jacy są i wolą hamburgera niż brokuły.


Też mi się tak wydaje. Dzisiaj ludzie są zabiegani, wyścig szczurów i te sprawy. Mało kto przywiązuje większą wagę do zdrowego odżywiania. Skoro takiej oferty w mieście tym nie ma to pewnie jakieś grono odbiorców by było, ale czy wystarczająco wysokie by zapewnić stały zysk? Mam wątpliwości.
no avatar
User

dagmaro

Posty

46

Rejestracja

4 lip 2011, o 13:54

Re: Biznes zdrowotnościowy - co wybrać?

Postautor: dagmaro » 2 sie 2011, o 06:45

Ja też nie jestem w 100% pewna tego pomysłu, ale pewne jest, że coraz więcej moich znajomych spożywa tego typu artykuły. Świadomość Polaków dotycząca zdrowej żywności jest nadal bardzo mała, ale na pewno rośnie i wydaje mi się, że z czasem rynek rozwinie się. Początki na pewno będą trudne, bo większość osób ma jeszcze nieufne podejście do takiego jedzenia, albo po prostu ich nie stać.
Awatar użytkownika
User

Biznesforum

Ranga

Administrator

Posty

128

Rejestracja

10 lut 2009, o 19:03

Re: Biznes zdrowotnościowy - co wybrać?

Postautor: Biznesforum » 7 sie 2011, o 18:13

Ja czasami jadam w Green Way (greenway.pl) w moim mieście, naprawdę bardzo dobre jedzenie bezmięsne, w dobrej cenie, gdyby jeszcze te bar był bliżej to bym tam częściej bywał. Lokal ma wzięcie, w godzinach obiadowych 15-17 jest tam zawsze tłok, taki zdrowy, dobry, niedrogi fast food to jest to :)
no avatar
User

natalian

Posty

38

Rejestracja

13 lip 2011, o 09:59

Re: Biznes zdrowotnościowy - co wybrać?

Postautor: natalian » 12 sie 2011, o 06:34

PawełZaba pisze:Chciałem założyć w Słupsku jakiś biznes związany ze zdrowym odżywianiem, wiem, że w całym mieście nic takiego nie ma, i bardzo chciałbym to wykorzystać.

Może to tylko złe sformułowanie w poście, ale "jakiś" brzmi, jakbyś nie miał nic jeszcze sprecyzowanego co by to mogło być.
no avatar
User

flower212

Posty

2

Rejestracja

27 sie 2011, o 18:55

Re: Biznes zdrowotnościowy - co wybrać?

Postautor: flower212 » 27 sie 2011, o 18:58

Myslę że coś w sieci o zdrowym odżywianiu mogło by zdać egzamin. Byleby to nie był kolejny portal społecznościowy. Google+ wkrótce ruszy, poza tym nowe polskie startupy które wchodzą na rynek promowane przez SpeedUp też mają w większości przypadków funkcje społeczności. Warto się zastanowić, poczytać np tutaj: http://tech.pgs-soft.com/2011/08/26/nowe-inwestycje-polskich-aniolow-biznesu/#more-1550 i przemyśleć sprawę.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.186s | 13 Queries | GZIP : Off ]