Motywowanie pracowników

W tym miejscu możesz napisać o swojej firmie, oraz podać adres firmowej strony www.
no avatar
User

blackspade

Posty

62

Rejestracja

4 maja 2010, o 13:23

Motywowanie pracowników

Postautor: blackspade » 27 sie 2014, o 12:15

W jaki sposób motywujecie swoich pracowników w firmie? Z jakich systemów motywacyjnych korzystacie?
Szczerze mówiąc ja wcześniej o tym nie myślałem... :shock:
no avatar
User

Agnest

Posty

48

Rejestracja

17 sty 2014, o 11:16

Re: Motywowanie pracowników

Postautor: Agnest » 28 sie 2014, o 16:07

Tradycyjnie - metoda kija i marchewki na podstawie wyników i ocen pracowniczych.
no avatar
User

blackspade

Posty

62

Rejestracja

4 maja 2010, o 13:23

Re: Motywowanie pracowników

Postautor: blackspade » 29 sie 2014, o 10:44

Zacząłem czytać trochę na ten temat. W wielu miejscach/artkułach/blog piszą, że metoda kilja i marchewki już przereklamowana ;) ciekawe jak to jest w praktyce.
Czytałem też na blogu http://blog.crystalcity.pl/poradniki-in ... firmy.html
i np co myślicie o temacie "pracownik roku"? motywujące?
no avatar
User

Agnest

Posty

48

Rejestracja

17 sty 2014, o 11:16

Re: Motywowanie pracowników

Postautor: Agnest » 29 sie 2014, o 18:22

Ja jestem raczej zadowolony.
no avatar
User

Izabela Larek

Posty

1

Rejestracja

1 wrz 2014, o 08:37

Lokalizacja

Wrocław

Re: Motywowanie pracowników

Postautor: Izabela Larek » 5 wrz 2014, o 07:38

Do tematu motywowania pracowników należy podejść poważnie. Ważne jest, aby rozpocząć planowanie systemu motywacji od stworzenia struktury organizacyjnej - nawet w małych firmach. Pracownicy wyższych oraz niższych szczebli nie mogą być motywowani według tych samych kryteriów. Tradycyjnym, a co za tym idzie skutecznym w większości przypadków jest właśnie sposób "kija i marchewki", ale musi być dobrze przemyślany. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie okresowej oceny pracowników, (kwartalna, półroczna, a może nawet miesięczna). Jednak wraz z oceną ważny jest kontakt z pracownikami, którzy muszą wiedzieć co się w firmie dzieje, jakie są jej cele oraz strategia. Dobrze poinformowany pracownik będzie wiedział co ma robić oraz dążył do większego zaangażowania, co będzie skutkowało wyższą oceną okresową. Ocena okresowa powinna wiązać się z jakimś rodzajem nagrody, np. premia procentowa liczona od wynagrodzenia. Więcej na temat zarządzania zespołem przeczytasz w artykule: http://poradnik.wfirma.pl/-dzialalnosc-gospodarcza-cz-10-zarzadzanie-zespolem
no avatar
User

agnieszka545

Posty

4

Rejestracja

14 wrz 2014, o 09:46

Re: Motywowanie pracowników

Postautor: agnieszka545 » 14 wrz 2014, o 09:48

Najważniejsze w pracy menedżera, jeśli mówimy o motywowaniu, jest to... aby nie demotywować pracowników. Żadne techniki motywacji nie będą skuteczne, jeśli nie zagwarantuje się podstawowych czynników wpływających na jakość, efektywność i zadowolenie z pracy pracowników. W artykule przedstawię kilka łatwych, bez kosztowych sposobów na zwiększenie motywacji pracowników.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.240s | 13 Queries | GZIP : Off ]