Gdzie reklamować restaurację?

Czyli o sposobach dotarcia do klientów.
no avatar
User

piotr999

Posty

1

Rejestracja

8 maja 2014, o 11:38

Re: Gdzie reklamować restaurację?

Postautor: piotr999 » 8 maja 2014, o 11:47

Katalogi firm to dobra sprawa, zwłaszcza kiedy sa połaczone z jakims serwisem informacyjnym, w Twoim przypadku z gastronomia. Kiedys tez mialem ten sam dylemat gdzie wypromowac swoja firme, oglaszalem sie w wielu katalogach, calkiem sporo zapytań przychodziło z Biznesbox.com i chyba z nich jestem najbardziej zadowolony. Wiadomo że to nie to samo co płatna kampania reklamowa w tradycyjnych mediach, ale zawsze warto pokazywać się w wielu miejscach!
no avatar
User

zlosliwiec8

Posty

141

Rejestracja

8 sie 2013, o 05:28

Re: Gdzie reklamować restaurację?

Postautor: zlosliwiec8 » 22 sie 2014, o 20:24

Moim zdaniem każdą działalność powinno się promować zarówno w internecie jak i lokalnie. Gdybym miał restaurację to pewnie pomyślałbym o gadżetach reklamowych takich jak katalogi wielostronicowe, długopisy, kubki, kalendarze itd. Ludzie lubią dostawać takie rzeczy, dzięki nim chętniej wracają do firmy. Ja prowadzę salon masażu i mam w planach zlecenie projektu i wydruku kalendarzy tej agencji reklamowej http://www.arcontact.pl/ Myślę też o pozycjonowaniu strony oraz bannerach reklamowych na różnych portalach i blogach.
Awatar użytkownika
User

itslife

Posty

10

Rejestracja

21 sie 2014, o 20:59

Lokalizacja

Warszawa

Re: Gdzie reklamować restaurację?

Postautor: itslife » 24 sie 2014, o 13:54

Własna stronka byłaby dobrym pomysłem. Plus facebook. I reklama w mediach społecznościowych. Można też poprosić zadowolonych gości, żeby wpisali swoje opinie na portalach poświęconych opiniom gastronomicznym.
Pracuję, bo lubię ;-)
no avatar
User

lilkali

Posty

8

Rejestracja

29 lip 2014, o 19:58

Re: Gdzie reklamować restaurację?

Postautor: lilkali » 31 sie 2014, o 19:02

Może w kinie? Ludzie zazwyczaj są głodni po długim seansie;) W naszym przypadku sprawdziły się foto maty z http://techem-wycieraczki.com.pl/pl/foto-maty,85.htm Dzięki temu liczba klientów znacznie się zwiększyła w niedługim czasie. Możecie też pomyśleć o ulotkach i plakatach które rozwiesicie na mieście. No i nie zapomnijcie o stronie internetowej bo bez niej teraz ani rusz. Z tego co widziałam nawet niektóre sklepy spożywcze mają swoje stronki:)
no avatar
User

animka87

Posty

182

Rejestracja

10 sty 2014, o 17:26

Re: Gdzie reklamować restaurację?

Postautor: animka87 » 19 paź 2014, o 14:34

możesz zamówić sobie pozycjonowanie abonamentowe lub płatne za efekt. do tego zgłosić sie do programu np pizzaportal albo pyszne.pl no i social marketing bo to teraz napędza ruch w takich miejscach :)
no avatar
User

zosinek29

Posty

8

Rejestracja

25 lip 2014, o 17:32

Re: Gdzie reklamować restaurację?

Postautor: zosinek29 » 24 lis 2014, o 19:12

Restauracje można reklamować na różnych pokazach gotowania lub targach. Skuteczne mogą być też pakaty, ulotki i np reklama internetowa. Ja mam restaurację od dwóch lat i zastanawiam się nad zakupem fartuchów dla kucharzy z logiem firmy z http://kitle.pl/odziez-gastronomiczna-kitle/zapaski-fartuchy-odziez-gastronimiczna/fartuch-przedni-2966.html Wydaje mi się, że będą idealne na wszelkiego rodzaju pokazach a takich u na jest coraz więcej. Obecnie na brak klientów nie mogę narzekać ale nie ukrywam, że chciałabym aby więcej osób znało moją restauracje.
no avatar
User

gissok

Posty

5

Rejestracja

28 lis 2014, o 09:03

Re: Gdzie reklamować restaurację?

Postautor: gissok » 29 lis 2014, o 09:31

Nie zapominaj, że Twoją "wizytówką" jest Twoja restauracja, Twoi pracownicy, i Twoi klienci. Wykorzystaj to! Dbaj o jej wizerunek "na żywo", w Sieci. Reklamować się możesz na różne sposoby. Ważne jest to, aby wizerunek Twojej restauracji nie ucierpiał.
Awatar użytkownika
User

Marketing Sensei

Posty

11

Rejestracja

1 gru 2014, o 17:04

Lokalizacja

Poznań

Re: Gdzie reklamować restaurację?

Postautor: Marketing Sensei » 3 gru 2014, o 07:48

Moim zdaniem, w przypadku restauracji doskonale sprawdza się reklama w mediach społecznościowych - przede wszystkim Facebook. Znam sporo firm, które prowadzą ciekawą komunikację w tym względzie. W połączeniu z konkursami, ofertami typu: danie dnia, naprawdę świetnie się sprawdza.

Dobrym pomysłem jest też np. stworzenie wizytówki w Google Moja Firma - zwiększa widoczność w wyszukiwarce Google (+ Mapach Google), a coraz więcej osób korzysta z tej formy szukania miejsca, często również mobilnie.
Marketing Sensei
Marketing w wyszukiwarkach. Skutecznie.
no avatar
User

sljak

Posty

4

Rejestracja

8 gru 2014, o 10:33

Re: Gdzie reklamować restaurację?

Postautor: sljak » 8 gru 2014, o 10:41

Google to miejsce gdzie jest prawie każdy internauta, a gdzie jest klient tam należy się reklamować.
Skuteczna kampania AdWords dla każdego biznesu
no avatar
User

aneta2585

Posty

10

Rejestracja

20 gru 2014, o 18:19

Re: Gdzie reklamować restaurację?

Postautor: aneta2585 » 20 gru 2014, o 18:28

Musisz zadbać o wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. A co do reszty, to wszystko zależy od tego, jaką prowadzisz restaurację, bo inaczej trzeba działać w przypadku pizzerii a inaczej w przypadku naprawdę ekskluzywnej restauracji.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.116s | 13 Queries | GZIP : Off ]
cron