ciekawy pomysł na lokal- gastronomia?

Dział dla poszukujących inwestorów dla swojego biznesu, jak i dla samych inwestorów chcących pomnożyć kapitał.
no avatar
User

mroczny_brat

Posty

11

Rejestracja

14 lip 2014, o 11:22

ciekawy pomysł na lokal- gastronomia?

Postautor: mroczny_brat » 15 lip 2014, o 07:07

Panowie (i Panie, o ile jakiekolwiek tutaj są),
odłożyłem trochę kapitału i zastanawiam się nad otwarciem jakiegoś lokalu, najlepiej gastronomicznego. przeglądałem oferty w internecie, ale pomyślalem sobie, że zapytam, może macie coś co chcielibyście też polecić? albo słyszeliście o czymś?
no avatar
User

levelo

Posty

7

Rejestracja

15 lip 2014, o 07:47

Re: ciekawy pomysł na lokal- gastronomia?

Postautor: levelo » 15 lip 2014, o 07:52

Cześć,

Rynek przepełniony jest szybkim jedzeniem otwieranie nowej burgerowni nie ma sensu chyba że by była to wyjątkowa burgerownia .Jeśli chcesz otworzyć własny biznes skup się na zachodnich rynkach tam napewno kryje sie nie jeden ciekawy biznes z gastro
raczkujący magazyn o zarządzaniu - http://www.highlevelmagazine.pl/
polub mnie na fb - https://www.facebook.com/HighLevelMagazine
no avatar
User

limitless

Posty

10

Rejestracja

16 lip 2014, o 09:05

Re: ciekawy pomysł na lokal- gastronomia?

Postautor: limitless » 16 lip 2014, o 09:15

Najłatwiej tak powiedzieć, że nie ma sensu.
Kolego, osobiście polecam franczyzę- w obecnych czasach to jest dobra opcja, bo wtedy prowadzisz lokal znanej marki, nie masz kłopotu z brakiem klientów i zysk też w miarę pewny. Co powiesz na Subway? Mój znajomy niedawno otworzył właśnie ich lokal i bardzo sobie chwalił. W porównaniu do innych ofert mają całkiem rozsądny kapitał początkowy.
A nie ma ich jeszcze tak wiele w Polsce, więc jest sens spróbować wstrzelić się w rynek ;)
no avatar
User

levelo

Posty

7

Rejestracja

15 lip 2014, o 07:47

Re: ciekawy pomysł na lokal- gastronomia?

Postautor: levelo » 17 lip 2014, o 07:54

limitless pisze:Najłatwiej tak powiedzieć, że nie ma sensu.
Kolego, osobiście polecam franczyzę- w obecnych czasach to jest dobra opcja, bo wtedy prowadzisz lokal znanej marki, nie masz kłopotu z brakiem klientów i zysk też w miarę pewny. Co powiesz na Subway? Mój znajomy niedawno otworzył właśnie ich lokal i bardzo sobie chwalił. W porównaniu do innych ofert mają całkiem rozsądny kapitał początkowy.
A nie ma ich jeszcze tak wiele w Polsce, więc jest sens spróbować wstrzelić się w rynek ;)


Tak masz racje Subway to ciekawy pomysł na gastro biznes jednak trzeba sprawdzić czy firma która dystrybutuje kanapki nie wykupiła zasięgu na wyłączność w naszym kraju .Jeśli tak nie opłaca się ponieważ ona narzuca ceny oraz gorszy jest pakiet pomocy . tak mi sie przynajmnie wydaje że są gorsze
raczkujący magazyn o zarządzaniu - http://www.highlevelmagazine.pl/
polub mnie na fb - https://www.facebook.com/HighLevelMagazine
no avatar
User

mroczny_brat

Posty

11

Rejestracja

14 lip 2014, o 11:22

Re: ciekawy pomysł na lokal- gastronomia?

Postautor: mroczny_brat » 18 lip 2014, o 07:08

levelo, nie bardzo rozumiem o czym mówisz. O ile wiem, w Subwayu kanapki są przecież robione na miejscu przez pracownika, na oczach kupujących klientów, więc nie ma żadnej firmy "dystrybuującej kanapki".
W ogóle orientowałem się trochę w ofertach, limitless ma rację, Subway ma przynajmniej rozsądny kapitał początkowy (dla porównania- o połowę mniejszy niż w McDonaldzie, paranoja!).
no avatar
User

limitless

Posty

10

Rejestracja

16 lip 2014, o 09:05

Re: ciekawy pomysł na lokal- gastronomia?

Postautor: limitless » 18 lip 2014, o 10:07

mroczny_brat pisze:levelo, nie bardzo rozumiem o czym mówisz. O ile wiem, w Subwayu kanapki są przecież robione na miejscu przez pracownika, na oczach kupujących klientów, więc nie ma żadnej firmy "dystrybuującej kanapki".
W ogóle orientowałem się trochę w ofertach, limitless ma rację, Subway ma przynajmniej rozsądny kapitał początkowy (dla porównania- o połowę mniejszy niż w McDonaldzie, paranoja!).


Jeśli chodzi o McDonald, to sprawa jest w ogóle komiczna :D Poczytaj sobie ich wymagania co do lokalizacji, uśmiejesz się! W Subwayu przynajmniej nie ma czegoś takiego.
no avatar
User

mroczny_brat

Posty

11

Rejestracja

14 lip 2014, o 11:22

Re: ciekawy pomysł na lokal- gastronomia?

Postautor: mroczny_brat » 22 lip 2014, o 09:48

Wiesz co nie zagłębiałem się po tym jak zobaczyłem, że na start trzeba mieć milion złotych... Taka suma mnie po prostu przerasta, w Subwayu też nie jest dokładnie powiedziane jak to będzie, ale z tego co czytam to będzie jakaś połowa tego: http://franchising.pl/franczyza/103/subway/ Więc całkiem rozsądnie? Przynajmniej w moim mniemaniu
no avatar
User

limitless

Posty

10

Rejestracja

16 lip 2014, o 09:05

Re: ciekawy pomysł na lokal- gastronomia?

Postautor: limitless » 6 sie 2014, o 12:17

powiem tak, gra wydaje się warta świeczki, a inwestycja warta... kapitału. W Subwayu z tego co jeszcze wspominał moj znajomy jest dość niska opłata licencyjna i można dostać zwrot połowy jej kosztów jeśli otworzy się restaurację w ciągu roku
no avatar
User

mroczny_brat

Posty

11

Rejestracja

14 lip 2014, o 11:22

Re: ciekawy pomysł na lokal- gastronomia?

Postautor: mroczny_brat » 8 sie 2014, o 09:37

limitless pisze:powiem tak, gra wydaje się warta świeczki, a inwestycja warta... kapitału. W Subwayu z tego co jeszcze wspominał moj znajomy jest dość niska opłata licencyjna i można dostać zwrot połowy jej kosztów jeśli otworzy się restaurację w ciągu roku

a w jakim miejscu otworzył lokal Twój znajomy? Ja zastanawiam się nad jakimś centrum handlowym.
no avatar
User

limitless

Posty

10

Rejestracja

16 lip 2014, o 09:05

Re: ciekawy pomysł na lokal- gastronomia?

Postautor: limitless » 11 sie 2014, o 07:58

Na stacji paliw. Stwierdził, że to dobry punkt, bo ludzie tankują i często są głodni przy okazji, a będą woleli zjeść świeżą kanapkę z Subwaya niż np jakiegoś hotdoga. No i jak na razie ten pomysł wypala.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.269s | 12 Queries | GZIP : Off ]