Gra bezpieczna dla kilkulatka

Dział dla dyskusji nie pasujących do innych działów.
Awatar użytkownika
User

MartaJa

Posty

152

Rejestracja

15 lut 2013, o 10:36

Gra bezpieczna dla kilkulatka

Postautor: MartaJa » 27 lut 2014, o 09:41

Jakie gry możecie polecić dla dziecka, które przeżywa właśnie fascynację grami komputerowymi?
Szukam czegoś bezpiecznego, może w o tematyce sportowej albo edukacyjnej, ale póki co najlepiej mi się widzi ta: http://dogry.pl/soccerstar
Możecie polecić coś podobnego?
no avatar
User

lattemacchiato

Posty

101

Rejestracja

6 mar 2013, o 07:39

Re: Gra bezpieczna dla kilkulatka

Postautor: lattemacchiato » 27 lut 2014, o 22:34

Ja tam bym go zainteresowała raczej książkami, aby zbytnio nie uzależnił się od gier i nie został małym maniakiem komputerowym.
no avatar
User

speed_of_sound

Posty

43

Rejestracja

15 mar 2014, o 12:09

Re: Gra bezpieczna dla kilkulatka

Postautor: speed_of_sound » 5 maja 2014, o 14:21

Ja też jestem zdania, że lepiej kilkulatka nie uczyć od maleńkości gry na komputerze. Jeżeli już chcecie mu dać jakąś grę, to zastanówcie się lepiej nad aplikacją BEFIT, którą można zainstalować na telefonie/tablecie. Ma ona za zadanie rozwijać u dziecka zdrowe nawyki żywieniowe. W przypadku mojego dziecka sprawdza się bardzo dobrze,chociaż też nie pozwalamy mu zajmować tą aplikacją zbyt często.
no avatar
User

fezyr

Posty

3

Rejestracja

8 maja 2014, o 21:14

Re: Gra bezpieczna dla kilkulatka

Postautor: fezyr » 8 maja 2014, o 21:18

Czasami takie gry komputerowe są bardzo pożyteczne, szczególnie te edukacyjne. Dla kilkulatków można znaleźć wielce tego typu propozycji, które np. uczą liczenia czy czytania, albo uczą jakiegoś obcego języka. Ja ze swojej strony polecam gry komputerowe logopedyczne. To doskonała propozycja nie tylko dla maluchów, które mają problemy z poprawną artykulacją.
no avatar
User

pawel30

Posty

184

Rejestracja

22 lip 2013, o 17:32

Re: Gra bezpieczna dla kilkulatka

Postautor: pawel30 » 25 maja 2014, o 16:35

Możesz małemu dać do grania settlers online http://www.desercik.pl/index.php/2013/0 ... ne-review/ gra jest darmowa na przeglądarkę, wiec nic nie płacisz, a uczy logicznego myślenia i ma niskie wymagania względem wieku.
no avatar
User

Cetra

Posty

88

Rejestracja

28 maja 2014, o 12:31

Re: Gra bezpieczna dla kilkulatka

Postautor: Cetra » 29 maja 2014, o 09:07

Jeżeli dobierzemy odpowiednią grę pod względem jej zawartości oraz treści, nie widzę nic złego w pozwalaniu naszym dzieciom w jej granie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tytułów mających na celu edukację naszych pociech. Wystarczy tylko dbać o to, by nie spędzały one zbyt dużo czasu przed komputerem.
no avatar
User

Agnest

Posty

48

Rejestracja

17 sty 2014, o 11:16

Re: Gra bezpieczna dla kilkulatka

Postautor: Agnest » 29 maja 2014, o 16:54

Cetra pisze: Wystarczy tylko dbać o to, by nie spędzały one zbyt dużo czasu przed komputerem.


Dokładnie, wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem ;)
no avatar
User

Domos

Posty

7

Rejestracja

19 mar 2014, o 13:04

Re: Gra bezpieczna dla kilkulatka

Postautor: Domos » 6 cze 2014, o 13:05

speed_of_sound pisze:Ja też jestem zdania, że lepiej kilkulatka nie uczyć od maleńkości gry na komputerze. Jeżeli już chcecie mu dać jakąś grę, to zastanówcie się lepiej nad aplikacją BEFIT, którą można zainstalować na telefonie/tablecie. Ma ona za zadanie rozwijać u dziecka zdrowe nawyki żywieniowe. W przypadku mojego dziecka sprawdza się bardzo dobrze,chociaż też nie pozwalamy mu zajmować tą aplikacją zbyt często.


Też o niej słyszałem. Moja córka w końcu dzięki poradom pani truskawki z tej aplikacji zaczęła się przekonywać do jedzenia warzyw do obiadu.
no avatar
User

kasiazosia

Posty

189

Rejestracja

21 mar 2013, o 07:06

Re: Gra bezpieczna dla kilkulatka

Postautor: kasiazosia » 8 cze 2014, o 09:15

Oczywiście, że wszystko jest dla ludzi, byleby z umiarem. Tylko po co sadzać kilkulatka przed komputerem? Żeby mieć chwilę dla siebie?
no avatar
User

rabkka

Posty

8

Rejestracja

8 cze 2014, o 17:52

Re: Gra bezpieczna dla kilkulatka

Postautor: rabkka » 8 cze 2014, o 17:56

Najlepsze są gry, które jednocześnie uczą alfabetu bądź liczenia.


____________
http://www.silnaerekcja.biz.pl
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.138s | 13 Queries | GZIP : Off ]
cron