Porady prawne online

Podatki - nikt tego nie lubi, ale płacić trzeba.
no avatar
User

Sława

Posty

36

Rejestracja

15 maja 2013, o 08:19

Porady prawne online

Postautor: Sława » 9 kwie 2014, o 17:25

Co myślicie na temat porad prawnych, które można otrzymać w internecie?
Co prawda na profesjonalnych stronach prowadzonych przez prawników, ale jednak nie bezpośrednio, a internetowo.
Awatar użytkownika
User

MartaJa

Posty

152

Rejestracja

15 lut 2013, o 10:36

Re: Porady prawne online

Postautor: MartaJa » 10 kwie 2014, o 09:25

Myślę, że jeśli jest Ci to potrzebne tak dorywczo i na początek, żeby zdobyć jakieś rozeznanie w konkretnej sprawie, to jak najbardziej porady online są odpowiednie.
Tu jest świetny przykład jeśli chodzi o tematykę rozwodową: http://www.mojrozwod.pl/zamow-eporade.html - poza możliwością zadania pytania prawnikowi, można też pobrać wzory pism sądowych, takich jak wniosek o podział majątku wspólnego czy pozew o alimenty na dziecko.
Nie wiem natomiast jak to jest dokładnie ze stronami z poradami o tematyce biznesowej - nie musiałam jeszcze z takich korzystać.
Awatar użytkownika
User

monika87

Posty

39

Rejestracja

19 lut 2014, o 08:58

Re: Porady prawne online

Postautor: monika87 » 25 cze 2014, o 06:17

Myśle, że porady internetowe mogą być tak samo skuteczne, jednak wiadomo, że lepiej jest korzystać ze stacjonarnych kancelarii prawnych.
Awatar użytkownika
User

Renata

Posty

32

Rejestracja

17 mar 2014, o 12:33

Re: Porady prawne online

Postautor: Renata » 25 cze 2014, o 06:19

Moim zdaniem to wszystko zależy od firmy z usług której zdecydujemy się skorzystać. Ja mam podobny dylemat, ponieważ zastanawiam się nad skorzystaniem z generatora dokumentów. W mojej firmie bardzo często muszę przygotowywać różnego rodzaju pisma, formularze czy umowy, jest to dosyć problematyczne i pracochłonne, a taki generator dokumentów mógłby mi znacznie pomóc. W internecie znalazłam firmę, która się tym zajmuje - https://e-konsultantprawny.pl/pl/o-nas/automatyzm/. Czy ktoś z Was korzystał z takich generatorów? Co możecie o tym powiedzieć?
Awatar użytkownika
User

harryD.

Posty

35

Rejestracja

9 maja 2012, o 01:23

Re: Porady prawne online

Postautor: harryD. » 1 lip 2014, o 14:49

Na e-koksztys.pl jest tani pakiet prawny dla małych firm jak moja. Korzystam i po przełamaniu obaw co do potrzeby usług, zostałem i mam komfort posiadania prawnika na telefon. I używam ich czerwonej pieczęci na fakturach. Aha pierwszy miesiąc można sprawdzić usługę za 1 zł, potem koszt to 99 zł miesięcznie :)
no avatar
User

Cetra

Posty

88

Rejestracja

28 maja 2014, o 12:31

Re: Porady prawne online

Postautor: Cetra » 18 lip 2014, o 06:38

Według mnie porady prawne zamieszczane w internecie są przydatne wtedy, gdy zależy nam na uzyskaniu informacji na temat różnych spraw takich jak rozwód, wygląd egzekucji kontaktów z dziećmi lub podział majątku małżeńskiego. Dzięki nim możemy przynajmniej po części zapoznać się z przebiegiem sprawy oraz prawami jakie nam przysługują podczas trwania procesu. Niemniej jednak podczas samej rozprawy osobista obecność prawnika będzie niezbędna, by mieć choćby najmniejsze szanse na jej pozytywne rozpatrzenie.
no avatar
User

Ekoconsultant

Posty

8

Rejestracja

12 mar 2014, o 12:02

Re: Porady prawne online

Postautor: Ekoconsultant » 28 lip 2014, o 13:23

Myślę, że w kwestii prawnych najlepiej konsultować się ze specjalistami bezpośrednio. Podczas rozmowy na żywo łatwiej przedstawić sytuacje. W ten sposób ekspert ma możliwość, aby udzielic rzetelnej odpowiedzi związaną z konkretną sprawą. Dla firm, które potrzebują porady prawnej związanej z prowadzeniem własnej działalności polecam firmę, którą reprezentuje. Od lipca czynna jest u nas również kancelaria prawna.
Awatar użytkownika
User

harryD.

Posty

35

Rejestracja

9 maja 2012, o 01:23

Re: Porady prawne online

Postautor: harryD. » 23 wrz 2014, o 18:13

Ekoconsultant pisze:Myślę, że w kwestii prawnych najlepiej konsultować się ze specjalistami bezpośrednio. Podczas rozmowy na żywo łatwiej przedstawić sytuacje. W ten sposób ekspert ma możliwość, aby udzielic rzetelnej odpowiedzi związaną z konkretną sprawą.


Wiesz co, wydaje mi się, że nie zawsze rozmowa w cztery oczy jest potrzebna. Bardzo często sprawy można załatwić na telefon czy przez internet... To co oferuje mi Koksztys w pełni mi wystarcza, bieżąca obsługa firmy pod względem prawnym jest, a sama ich pieczęć na fakturach działa cuda ;)
no avatar
User

graszko

Posty

79

Rejestracja

30 mar 2014, o 08:53

Re: Porady prawne online

Postautor: graszko » 29 gru 2014, o 17:02

dobre kancelarie także udzielają porad online, nie wiem, czemu to kogoś dziwi. Ogólnie moim zdaniem Polacy za rzadko odwiedzają kancelarie prawnicze przez co mają problemy później.

Obrazek
Awatar użytkownika
User

harryD.

Posty

35

Rejestracja

9 maja 2012, o 01:23

Re: Porady prawne online

Postautor: harryD. » 8 sty 2015, o 14:15

Polacy nie korzystają z usług kancelarii, bo boją się, że ich na to nie stać. Nie ukrywajmy - prawnicy się cenią, więc tym bardziej należy doceniać takie kancelarie jak Koksztys, które otwierają się na mniej zamożnych klientów i oferują tanie abonamenty, nie tylko dla firm, ale także dla rodzin.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.137s | 13 Queries | GZIP : Off ]