Ciężarna idzie na zwolnienie (pytanie)

Podatki - nikt tego nie lubi, ale płacić trzeba.
Awatar użytkownika
User

Urban30

Posty

202

Rejestracja

23 paź 2012, o 13:44

Ciężarna idzie na zwolnienie (pytanie)

Postautor: Urban30 » 18 cze 2013, o 07:12

Pracownica ciężarna przynosi szefowi zwolnienie w 2 tyg. ciąży...
Czy szef może jakoś je zawetować?
W sensie pójśc do ginekologa jej, czy jakiegoś innego i domagać się wyjaśnienia na jakiej podstawia lekarz wie, że ciąża 2 tygodniowa jest zazgrożona? Z tego co wiem tylko takiej należy się zwolnienie na 9 miesięcy...

Jak to zrobić, do kogo się zwrócić w sprawie takie wg pracodawcy "kantu"?
no avatar
User

bis

Posty

28

Rejestracja

18 cze 2013, o 20:52

Re: Ciężarna idzie na zwolnienie (pytanie)

Postautor: bis » 10 lip 2013, o 11:55

Nie rozumiem dlaczego ciągle czepiają się tych ciężarnych, mamy taki mały wskaźnik urodzeń w Polsce, że chyba powinniśmy choć tym ciężarnym odpuścić. Każdego zaraz podejrzewa się o kanty jakby nie wystarczyło to, co robi z nami ZUS.
U mnie na magazynie pracują kobiety z których aktualnie 2 są w ciąży i też szybko przyniosły zwolnienie, co rozumiem bo praca dźwigająca a innej nie mamy. Takiemu pracodawcy, co to chce szpiegować i wypytywać lekarzy prowadzących o pracownice to polecam gabinet psychologiczny bo chyba ma coś z głową.
Awatar użytkownika
User

Urban30

Posty

202

Rejestracja

23 paź 2012, o 13:44

Re: Ciężarna idzie na zwolnienie (pytanie)

Postautor: Urban30 » 11 lip 2013, o 06:41

Ja nie mówię o ciężkich pracach, bo to zrozumiałem że kobieta idzie na zwolnienie.
Mówie o leserkach, którym zalezy na długim urlopie choć wcale im się ze względu na dobry stan zdrowia nie należy.
Awatar użytkownika
User

Kocica

Posty

291

Rejestracja

25 sie 2012, o 08:15

Re: Ciężarna idzie na zwolnienie (pytanie)

Postautor: Kocica » 11 lip 2013, o 08:40

no cóż, niektórzy nie znają realiów...
no avatar
User

Obamka

Posty

94

Rejestracja

21 lis 2012, o 15:12

Re: Ciężarna idzie na zwolnienie (pytanie)

Postautor: Obamka » 27 sie 2013, o 13:39

Jeśli u kobiety została wykryta cukrzyca w ciąży, być może lekarz może wystawić takie zwolnienie. Jednak najlepiej zajrzyj sobie na rehabilis.eu/choroby-sercowo-naczyniowe-u-kobiet-w-ciazy,128.html i zapytaj czy takie zwolnienie można wystawić. Myślę, że tam powinni Ci odpowiedzieć na takie pytanie.
"Jest Alternatywa na - Raje Podatkowe"
no avatar
User

pawel30

Posty

182

Rejestracja

22 lip 2013, o 17:32

Re: Ciężarna idzie na zwolnienie (pytanie)

Postautor: pawel30 » 27 sie 2013, o 15:23

Jeśli jest zwolnienie to podbite przez lekarza to nie ma co dyskutować, a to czy można pość się dopytać do lekarza, to chyba ktoś na głowę upadł, jest coś takiego jak tajemnica lekarska i każdy ma prawo do prywatności. Jak podejrzewasz kant to zgłoś do ZUS to szybko ją prześwietli.
http://www.reflect.pl/katalog_odziez.html]nadruk na koszulkach nadruk reklamowy na odzieży dla twojej firmy oraz produkcja odzieży firmowej.
no avatar
User

krl32

Posty

41

Rejestracja

17 lut 2014, o 12:23

Re: Ciężarna idzie na zwolnienie (pytanie)

Postautor: krl32 » 13 mar 2014, o 12:51

no avatar
User

nataliakl

Posty

85

Rejestracja

8 lis 2013, o 09:15

Re: Ciężarna idzie na zwolnienie (pytanie)

Postautor: nataliakl » 17 mar 2014, o 10:18

Też myślę, że jeśli lekarz wystawia zwolnienie to już nie można się odwołać. Swoją drogą ochrona ciężarnej obejmuje ją dopiero od 3. miesiąca i dziwi mnie wystawianie zwolnienia w 2. tygodniu. To stanowczo za wcześnie, żeby stwierdzić zagrożenie. No chyba że kobieta jest chora, np. na wspomnianą cukrzycę.
no avatar
User

kolski

Posty

8

Rejestracja

15 paź 2014, o 09:11

Re: Ciężarna idzie na zwolnienie (pytanie)

Postautor: kolski » 17 paź 2014, o 08:13

Możesz chyba zgłosić to w Zusie, a oni wyślą ją na komisję. Od siebie powiem, że nie możesz być pewien, że ona kantuje. Może poprzednia ciąża była zagrożona, może kobieta na coś choruje, przez co ciąża od początku jest ryzykiem. Zastanów się zanim zrobisz jej pod górkę.
no avatar
User

aisha

Posty

130

Rejestracja

25 lip 2014, o 17:24

Re: Ciężarna idzie na zwolnienie (pytanie)

Postautor: aisha » 9 lut 2015, o 13:56

Mnie dziwi to że lekarz zauważył 2 tygodniową ciążę... ale ok. Co do zwolnienia to jeśli lekarz napisał, ze jest ciąża zagrożona to raczej nie masz wyboru musisz dać jej to zwolnienie. Nie stresuj tej kobiety jeszcze bardziej. Ja miałam kiedyś szefa który wiecznie się na mnie wyżywał do póki się nie zwolniłam. Po przeczytaniu tego artykułu http://praca.gratka.pl/poradnik/art/dos ... id,tm.html zrozumiałam że byłam ofiarą mobbingu. ja rozumiem, że szef to szef ale ni ma prawa nikogo podejrzewać czy dręczyć.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.179s | 15 Queries | GZIP : Off ]