Nie ma cię w Internecie to znaczy, ze nie istniejesz

Czyli o sposobach dotarcia do klientów.
no avatar
User

niecierpliwka

Posty

1

Rejestracja

14 sty 2011, o 21:46

Re: Nie ma cię w Internecie to znaczy, ze nie istniejesz

Postautor: niecierpliwka » 14 sty 2011, o 21:52

Dokładnie dlatego dobrze jest korzystać zwłaszcza z darmowych opcji promocyjnych, a wszystko po to, żeby być wszechobecnym w internecie ;) nigdy bowiem nie wiem, kiedy i skąd przyjdzie do nas klient.
Ciekawą opcją może być np. pakiet właściciela na lokter.pl http://webhosting.pl/Pakiet.Wlasciciela ... .Lokter.pl

ciekawy pomysł :) mnie się podoba...
no avatar
User

sewery

Posty

84

Rejestracja

19 mar 2011, o 19:33

Re: Nie ma cię w Internecie to znaczy, ze nie istniejesz

Postautor: sewery » 19 mar 2011, o 19:45

Jane zgodzę się, że dziś bez internetu nie da się prowadzić biznesu, ale konsekwencją tego jest to, że przestrzeń internetowa robi się bardzo ciasna i często dotychczasowe działania nie wystarczą - dlatego m.in. firmy angażują się w różne formy bardziej kreatywne - aplikacje, programy lojalnościowe... etc. np. bph tfi zainwestowało w taki coś - http://www.pocztowkazprzyszlosci.pl
Awatar użytkownika
User

Andreo

Posty

37

Rejestracja

7 lut 2011, o 22:05

Re: Nie ma cię w Internecie to znaczy, ze nie istniejesz

Postautor: Andreo » 11 kwie 2011, o 11:56

Cóż, gołym okiem widać, że internet coraz dynamiczniej się rozwija, dostęp do niego ma coraz więcej obywateli. Zignorowanie takiego medium, sposobu dotarcia do potencjalnych klientów to w dzisiejszych czasach strzał w stope. Takie są fakty i każdy chyba się z tym zgodzi?
no avatar
User

sp4m8ot

Posty

3

Rejestracja

13 kwie 2011, o 14:04

Re: Nie ma cię w Internecie to znaczy, ze nie istniejesz

Postautor: sp4m8ot » 13 kwie 2011, o 14:08

To jest fajne że na pozyskiwanie klientów mamy kilkadziesiąt metod w internecie, osatnio też popularne jest zdobywanie znajomych i fanów na facebook, do tego polecam programik FB Adder
no avatar
User

mwpol

Posty

32

Rejestracja

15 wrz 2010, o 14:01

Re: Nie ma cię w Internecie to znaczy, ze nie istniejesz

Postautor: mwpol » 28 maja 2011, o 14:49

A co sadzicie o specjalnych kuponach obniżających koszt kampanii Adsense, oferowanych w internecie np. przez http://www.kupony24.net/.
Czy ktoś już z tego korzystał ?
Awatar użytkownika
User

mduraj

Posty

10

Rejestracja

23 lut 2011, o 10:47

Lokalizacja

Opole

Re: Nie ma cię w Internecie to znaczy, ze nie istniejesz

Postautor: mduraj » 10 lip 2011, o 18:56

Witam, no ja (chyba jako jedyny) nie zgadzam się z tą tezą. I mogę przytoczyć kilka/kilkadziesiąt przykładów z życia wziętych że jest to nieprawda. Są biznesy które opierają się "magii internetu". Czy szewc powinien mieć stronę internetową? Mam znajomego, który prowadzi całkiem spore przedsiębiorstwo tzn. zatrudnia 10 osób i Internet jest mu potrzebny jak pięść do nosa. Nie popadajmy w paranoję.
Pozdrawiam Mikołaj
agencja reklamowa opole
no avatar
User

dagmaro

Posty

46

Rejestracja

4 lip 2011, o 13:54

Re: Nie ma cię w Internecie to znaczy, ze nie istniejesz

Postautor: dagmaro » 9 sie 2011, o 06:27

mduraj pisze:Witam, no ja (chyba jako jedyny) nie zgadzam się z tą tezą. I mogę przytoczyć kilka/kilkadziesiąt przykładów z życia wziętych że jest to nieprawda. Są biznesy które opierają się "magii internetu". Czy szewc powinien mieć stronę internetową? Mam znajomego, który prowadzi całkiem spore przedsiębiorstwo tzn. zatrudnia 10 osób i Internet jest mu potrzebny jak pięść do nosa. Nie popadajmy w paranoję.


Nie mogę się z Tobą zgodzić. Chcąc skorzystać z danej usługi ludzie najpierw wejdą do internetu i poszukają informacji gdzie jest najtaniej i jaki jest poziom usług. Szewcówmoże jest coraz mniej, ale nadal są! Zamiast chodzić po mieście i pytać gdzie jest taki zakład dużo prościej jest poszukać go na necie. To jest po prostu wygodne i ułatwia znacznie życie, zwłaszcza, że większość ludzi ma do niego dostęp.
no avatar
User

natalian

Posty

38

Rejestracja

13 lip 2011, o 09:59

Re: Nie ma cię w Internecie to znaczy, ze nie istniejesz

Postautor: natalian » 12 sie 2011, o 06:15

dagmaro pisze:Chcąc skorzystać z danej usługi ludzie najpierw wejdą do internetu i poszukają informacji gdzie jest najtaniej i jaki jest poziom usług. Szewcówmoże jest coraz mniej, ale nadal są! Zamiast chodzić po mieście i pytać gdzie jest taki zakład dużo prościej jest poszukać go na necie. To jest po prostu wygodne i ułatwia znacznie życie, zwłaszcza, że większość ludzi ma do niego dostęp.

Pewnie, że ułatwia. Ale nie zawsze jest to możliwe, trzeba wziąć na to poprawkę. Raz, że ile ludzi, tyle opinii, dwa - nie wszystko jest w internecie. ;) I ile razy trafi się na pytanie bez odpowiedzi. 2 lata wcześniej ktoś też już szukał dobrego szewca w Twoim mieście, ale odpowiedzi nie uzyskał do tej pory.

Zgodzę się jednak z tym, że mając dostęp do internetu, dużo firm się w nim sprawdza. Albo chociażby numer telefonu do nich. :P
no avatar
User

bear007

Posty

1

Rejestracja

16 sie 2011, o 16:12

Re: Nie ma cię w Internecie to znaczy, ze nie istniejesz

Postautor: bear007 » 16 sie 2011, o 16:15

Ja mam złe doświadczenia z szukaniem usług przez net. Swego czasu szukałem kogoś kto mi wykona drzwi do bloku (których stoją dziesiątki takich samych w mieście) i nie dostałem żadnej sensownej odpowiedzi. Tylko jakieś bzdury i wklejki z cennika. TO jest porażka.

Jak chcesz się wypromować to oprócz pozycjonowania jest jeszcze marketing społecznościowy. To jest takie coś, że szuka się grupy ludzi którzy są potencjalnymi klientami i utrzymuje z nimi kontakt zanim jeszcze coś od Ciebie kupią żeby już kupili od Ciebie jak będą coś potrzebować. Zapytaj się jakiejś agencji marketingowej np. Websoul oni Ci powiedzą czy Twój biznes nadaje się na założenie funpage na Facebooku i jak go prowadzić, znaleźć potencjalnych klientów.
Awatar użytkownika
User

mduraj

Posty

10

Rejestracja

23 lut 2011, o 10:47

Lokalizacja

Opole

Re: Nie ma cię w Internecie to znaczy, ze nie istniejesz

Postautor: mduraj » 6 wrz 2011, o 09:06

Promocja marki polega na tym, że klient ma wiedzieć o Twojej firmie zanim włączy komputer, nazywa się to kreowanie wizerunku marki. Dla przykładu - w czasach jak internet był w planach nawet w Polsce wiedziano co to jest Mercedes. Zgadzacie się? To oczywiście tylko przykład, bo zaraz ktoś powie, że to duża firma z wielkim budżetem, ale nikt Wam nie każe promować lokalnej marki np. w Indiach. Jeśli opieracie swoją strategię tylko na internecie to każdy Wasz klient jest przypadkowym klientem, bo akurat wszedł na Waszą stronę ...
Pozdrawiam Mikołaj
agencja reklamowa opole
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.099s | 15 Queries | GZIP : Off ]