Jak urozmaicić salon fryzjerski?

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
Awatar użytkownika
User

Urban30

Posty

202

Rejestracja

23 paź 2012, o 13:44

Jak urozmaicić salon fryzjerski?

Postautor: Urban30 » 5 gru 2013, o 08:55

Jak urozmaicić salon fryzjerski? (nowy w mieście)
tak, żeby przyciągał więcej klientek i sprawiał, że ludzie do niego wracają?
Awatar użytkownika
User

Kocica

Posty

291

Rejestracja

25 sie 2012, o 08:15

Re: Jak urozmaicić salon fryzjerski?

Postautor: Kocica » 6 gru 2013, o 10:00

Najważniejsze są dobre fryzjerki - jak są super i dobrze wykonują swoją pracę, to klientki same będą do nich wracać, bez urozmaicania salonu:)
A jak chcesz coś ciekawego wprowadzić, to jak wzór mogę podpowiedzieć poznański salon fryzjerki http://www.lolomanolo.pl, gdzie poza standardem czyli zawodową obsługą jest:
:arrow: sala zabaw dla dzieci (mamy przychodzą z brzdącami)
:arrow: siedzisko w formie autka do strzyzenia dzieciaków
:arrow: oferta na imprezy tematyczne modowo-urodowe dla dzieci (np urodziny w rytmie Salonu Piękności itp)

Takie pomysł przyciągają - i mamy z dziećmi (klient podwójny) i mamy organizujące pociechom fajne urodziny. Wydaje mi się, ze tylko brać przykład.
no avatar
User

strunka

Posty

4

Rejestracja

9 gru 2013, o 07:13

Re: Jak urozmaicić salon fryzjerski?

Postautor: strunka » 9 gru 2013, o 07:16

Zdecydowanie należy zatrudnić wykwalifikowanych pracowników, którzy będą świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie i trzeba stworzyć kącik dla maluchów, które będą się tam bawić w czasie, gdy mamę będzie obcinać fryzjer :)
Awatar użytkownika
User

Kamilla

Posty

6

Rejestracja

9 gru 2013, o 08:34

Re: Jak urozmaicić salon fryzjerski?

Postautor: Kamilla » 9 gru 2013, o 08:37

Zgadzam się, najważniejsze, to zatrudnić kompetentnych i dobrze wykwalifikowanych pracowników. Jeżeli będą przykładać się do swojej pracy, to na pewno klienci będą zadowoleni i z pewnością wrócą do naszego salonu. Poza tym duże znaczenie ma też wystrój. Ważne, żeby było ładnie i czysto :)
Awatar użytkownika
User

lwiątko

Posty

157

Rejestracja

28 sty 2013, o 12:51

Re: Jak urozmaicić salon fryzjerski?

Postautor: lwiątko » 9 gru 2013, o 14:43

Z takich fajnych sztuczek na przyciągnięcie klientów mogę podpowiedzieć udostępnianie im tabletu lub netbooka i w-fi. Takie mamy czasy, że wiele z nas nie umie się oderwać od netu choćby na chwilę. Sama lubię w takich sytuacjach sprawdzać maila, czy grać w moją ulubioną grę online (http://dogry.pl/battlefield-play4free). Zawsze to lepsze niż przeglądanie po raz trzeci tej samej gazety :P
no avatar
User

gwiazdkaznieba

Posty

72

Rejestracja

18 maja 2013, o 20:41

Re: Jak urozmaicić salon fryzjerski?

Postautor: gwiazdkaznieba » 30 gru 2013, o 14:26

Można pomyśleć nad gratyfikacją klientów. W tym celu można rozdawać jakieś mini zestawy kosmetyczne lub szczotki do włosów:)
no avatar
User

Orudia

Posty

6

Rejestracja

30 gru 2013, o 09:57

Re: Jak urozmaicić salon fryzjerski?

Postautor: Orudia » 31 gru 2013, o 08:17

Można dodać nowoczesne narzędzia do strzyżenia. Może jakieś wygodniejsze fotele oraz coś do rozrywki np. telewizor. Można też zadbać o reklamę lokalną np. ulotki, plakaty oraz tą internetową np. przez pozycjonowanie strony salony np. z http://skuteczni.pl/o-usludze.php. Czasami warto zrobić ankietę wśród klientów i zapytać co by zmienili, czego im brakuje.
Awatar użytkownika
User

MartaJa

Posty

152

Rejestracja

15 lut 2013, o 10:36

Re: Jak urozmaicić salon fryzjerski?

Postautor: MartaJa » 3 sty 2014, o 10:41

Ja myślę, że ludzie bardzo wiele uwagi zwracają na to, jak prowadzony jest salon, czy jest czysto, jakich sprzętów, kosmetyków i materiałów używa się w czasie pracy.
Warto poczytać o takich elementach, np. tu: http://www.dladomudlafirmy.com/ - człowiek niemal zawsze opiera swoje osądy na pierwszym wrażeniu.
no avatar
User

animka87

Posty

181

Rejestracja

10 sty 2014, o 17:26

Re: Jak urozmaicić salon fryzjerski?

Postautor: animka87 » 24 lut 2014, o 10:55

może dodaj do swojej oferty jakies tansze usługi ktore mogliby wykonywac praktykanci lub np w cenie jakis super masaz głowy? wiem ze duzo fryzjerów tak robi koszt niewielki a zadowolony klient na pewno wróci :) mozesz zawsze takie okresowe zlecenia wrzucic na outwork i bedziesz miec tanich pracowników na chwile :)
Awatar użytkownika
User

Urban30

Posty

202

Rejestracja

23 paź 2012, o 13:44

Re: Jak urozmaicić salon fryzjerski?

Postautor: Urban30 » 19 mar 2014, o 11:22

dzięki za wszystkie pomysły!
Biznes, sport, ruch, kreatyna - męskie sprawy.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.128s | 15 Queries | GZIP : Off ]