Pytania o dotację

Jak uzyskać dotację z Urzędu Pracy czy z Unii Europejskiej.
no avatar
User

meteor11

Posty

1

Rejestracja

6 maja 2011, o 11:30

Pytania o dotację

Postautor: meteor11 » 6 maja 2011, o 11:33

Witam. W planach mam założenie działalności gospodarczej - praktycznie cały koncept jest już gotowy. Jednak chciałbym ubiegać się o dotację, ale powstaje pytanie - o którą?

Otóż moja działalność polegałaby na prowadzeniu serwisu internetowego, ale do tego dochodzi też sprzedaż detaliczna pewnego produktu (tylko 1 produkt), która jest konieczna (każdy mój potencjalny klient musiałby dany przedmiot zakupić). I tu nasuwa się pytanie - czy taka działalność podlega pod dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – działanie 8.1? Czy pozostaje mi staranie się albo o dotację z UP albo z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – działanie 6.2?

Poza tym mam również parę pytań o same dotacje:
1. Czy staż z UP wlicza się jako pomoc finansowa z UP (przez co uniemożliwia staranie się o dotację)?
2. Na co konkretnie mógłbym dostać dofinansowanie - czy mógłbym na:
- opłacenie firmy, która stworzyłaby mi ten serwis?
- hosting danego serwisu?
- różne formy reklamy?
- jako, że produkty trzymałbym z początku we własnym mieszkaniu, na cokolwiek związanego z nim (jakieś opłaty etc.)?
- zakup określonej ilości produktów, tak by mieć ich określoną ilość na początek?
- a może na coś jeszcze innego?
3. Które dofinansowanie byłoby lepsze? Znam limity dotacji (20k UP, 40k UE, oba by wystarczyły), ale dużo znaczy także czas oczekiwania na nie, a z tym jest różnie.

A jak już wybiorę konkretny program, to następnym krokiem powinno być skierowanie się do mojego UP w celu dowiadywania się co dalej? Czy od razu można pobrać (ze stron www) jakieś wnioski, powypełniać je i iść z już gotową dokumentacją?
no avatar
User

karol33

Posty

1

Rejestracja

29 lis 2018, o 07:03

Re: Pytania o dotację

Postautor: karol33 » 29 lis 2018, o 07:06

Moim zdaniem ten temat jest bardzo interesujący. Będę musiał nim się w przyszłości zainteresować.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.181s | 14 Queries | GZIP : Off ]