Relacje między firmami

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

Milmari

Posty

1

Rejestracja

7 mar 2011, o 20:18

Relacje między firmami

Postautor: Milmari » 7 mar 2011, o 20:20

Witam.

Mam pomysł na założenie firmy której zadaniem będzie wspieranie rozwoju zarówno tych małych jak i dużych firm.

Pomoc polegałaby między innymi na tworzeniu współpracy pomiędzy firmami (w końcu wiele firm korzysta z usług innych firm).

Jeśli posiadacie jakąś firmę i korzystacie z usług innej podzielcie się tą wiedzą. Jestem na etapie tworzenia takiej hierarchii.

Np.: Jednoosobowa firma handlująca odzieżą nie posiada odpowiedniego samochodu do sprowadzenia towaru więc potrzebuje skorzystać z wypożyczalni samochodów, wynajęcia kierowcy z odpowiednim samochodem, firmy kurierskiej itd...

Innym przykładem może być duża firma IT posiadająca własny budynek potrzebuje usług firmy sprzątającej, usług zaopatrzenia w produkty spożywcze dla pracowników np: (kawa, mleko, woda, herbata, soki), itd..

Jeśli macie jakieś pomysły na takie relacje to czekam na informacje.

Pozdrawiam.
no avatar
User

Mirek2

Posty

21

Rejestracja

6 gru 2010, o 10:48

Re: Relacje między firmami

Postautor: Mirek2 » 11 mar 2011, o 10:52

Moim zdaniem aby jakaś firma uzyskała przewagę konkurencyjną (m. in. niższe ceny) musi jak najwięcej robić sama. Stąd też nie wiem, czy któraś z nich (zwłaszcza niewielkich) będzie zainteresowana czymś takim.
Wyszukiwanie kontrahentów było dobrym pomysłem przed pojawieniem się internetu. Dziś nie jest to żaden problem wejść na pkt.pl panoramafirm.pl , alibaba.com, made-in-china.com , a przede wszystkim google.com i można znaleść dowolnego kontahenta. Dlatego wydaje mi się, że pomysł nie jest dobry. Oczywiście jeżeli miałby on polegać na wyszukiwaniu internetowym.
Jeżeli zaoferujesz do tego negocjacje cenowe, znajomość języka innego niż angielski (np. czeski, słowacki), czy coś więcej niż: "znajdę Państwu wypozyczalnie samochodu w Krakowie" po czym siądziesz przed komputerem i zrobisz to co każdy może sam zrobić w kilka minut, to ma to szansę powodzenia
no avatar
User

Account-PL

Posty

28

Rejestracja

27 kwie 2011, o 13:17

Re: Relacje między firmami

Postautor: Account-PL » 4 maja 2011, o 12:09

Wg mnie pomysł jest dobry i bardzo często praktykowany na zachodzie europy. Natomiast u nas takie wsparcie dla różnych firm,cały czas jest poza granicami możliwości,lub praktykowane w dużych miastach,ale i ta bardzo rzadko.
no avatar
User

dagmaro

Posty

46

Rejestracja

4 lip 2011, o 13:54

Re: Relacje między firmami

Postautor: dagmaro » 23 sie 2011, o 06:29

Na zachodzie Europy praktykowanych jest wiele metod, które u nas nie mają racji bytu, a na pewno nie w najbliższym czasie. Zgadzam się zprzedmówcami. Szansana powodzenie jest bardzo niewielka. Ludzie prowadzący własny biznes oszczędzają na czym mogą, wiec i kontrahentów wyszukują sami.
Naszła mnie jeszcze jedna wątpliwość. Czy zastanowiłeś się, co byłoby gdyby jeden z konrahentów nie wywiązał się ze swojego zadania? O takie sytuacje nie trudno,awtedy Twoja reputacja (Twojej firmy) lega w gruzach.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.098s | 15 Queries | GZIP : Off ]