Kupno mieszkania, wynajem

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

początkujący

Posty

6

Rejestracja

16 kwie 2011, o 23:21

Kupno mieszkania, wynajem

Postautor: początkujący » 16 kwie 2011, o 23:27

Cześć,

To mój pierwszy post tutaj.
Chciałem się poradzić osób które być może miały do czynienia z takim tematem na biznes.
Mam okazję kupić mieszkanie deweloperskie w dobrym położeniu, fajnej dzielnicy.
Mieszkania w nowym budynku, inwestycja świeża tak to ujmę.
Lokalizacja bardzo dobra, nie samo centrum, okolica spokojna w miarę, dookoła wszystko niezbędne jest włącznie ze szkołami dla maluchów (patrząc pod kątem rodziny).
Chciałbym kupić takowe mieszkanie (mam pieniądze których nie chcę pakować na lokacie bo na tych się raz przejechałem nazwijmy to tak), chciałbym zainwestować w nieruchomości.
Dlatego planowałem zakupić mieszkanie, i je wynajmować. Z chętnymi nie miałbym problemu akurat, na dzień dzisiejszy mam jednego pewniaka jeśli chodzi o wynajem tego mieszkania. Czas wynajmu ? Deklarowany to najbliższe 3 lata, bo planują potem coś własnego. Jednak po 3 latach, można szukać dalej kogoś.

Czy taka inwestycja będzie dla mnie opłacalna ? Kupno mieszkania deweloperskiego nie jest najtańszą rzeczą. Wiadoma sprawa że mieszkania w kamienicach są bardziej chodliwe, chociaż to zależy od dzielnicy i klienta. Dlatego propozycja moja skierowana byłaby dla trochę bardziej wymagających, ale nie chcących kupować póki co czegoś własnego.

Co o tym sądzicie ?
Domyślam się że nie jest to cudowny pomysł, jednak mam cichą nadzieję że może to być udana inwestycja.
A Wy ?
no avatar
User

początkujący

Posty

6

Rejestracja

16 kwie 2011, o 23:21

Re: Kupno mieszkania, wynajem

Postautor: początkujący » 18 kwie 2011, o 15:54

Podbijam temat, może jednak ktoś coś podpowie
no avatar
User

econom

Posty

3

Rejestracja

16 kwie 2011, o 23:28

Re: Kupno mieszkania, wynajem

Postautor: econom » 19 kwie 2011, o 22:22

To zależy od wielu czynników, generalnie wynajem mieszkań to osobny temat na biznes i najlepiej jakbyś znalazł strony zrzeszające tego typu ludzi/spółdzielnie. Myślę że nikt z tego forum nie odpowie Ci jednoznacznie TAK lub NIE, po prostu jest zbyt wiele czynników które wpływają na powodzenie tego przedsięwzięcia (jesli tak to nazwać można).

Poszperaj w sieci, myślę że znajdziesz coś odpowiedniego!
no avatar
User

początkujący

Posty

6

Rejestracja

16 kwie 2011, o 23:21

Re: Kupno mieszkania, wynajem

Postautor: początkujący » 20 kwie 2011, o 21:54

Właśnie jakoś nie znalazłem stron gdzie mógłbym znaleźć więcej informacji na temat wynajmu mieszkań, ogólnie całego tego rynku. Jedynie to rozrzucone po całej sieci cząstkowe informacje, jednak nawet zebranie ich "do kupy" niewiele mi pomaga. Dlatego uderzyłem na tym forum z tym pytaniem. Ale widzę że z odzewem słabo.
Awatar użytkownika
User

Biznesforum

Ranga

Administrator

Posty

128

Rejestracja

10 lut 2009, o 19:03

Re: Kupno mieszkania, wynajem

Postautor: Biznesforum » 24 kwie 2011, o 17:16

Jeśli masz pieniądze, i jeśli nie masz innych pomysłów, i chcesz je bezpiecznie zainwestować, to jest to dobry pomysł, sam mam taki cel aby w przyszłości bez względu na inne interesy mieć kilka mieszkań/lokali pod wynajem i czerpać z nich stały, pasywny dochód.

W jaki sposób się przejechałeś na lokacie?

Bo właśnie z drugiej strony kupując za np. 300tys mieszkanie pod wynajem, zarobimy z wynajmu miej więcej tyle co można dostać z dobrej lokaty (przy tej kwocie można z bankiem ponegocjować oprocentowanie).

Mimo to, tak jak pisałem, inwestycja w nieruchomości to dobry pomysł :)
no avatar
User

początkujący

Posty

6

Rejestracja

16 kwie 2011, o 23:21

Re: Kupno mieszkania, wynajem

Postautor: początkujący » 26 kwie 2011, o 22:43

Jeśli masz pieniądze, i jeśli nie masz innych pomysłów, i chcesz je bezpiecznie zainwestować, to jest to dobry pomysł, sam mam taki cel aby w przyszłości bez względu na inne interesy mieć kilka mieszkań/lokali pod wynajem i czerpać z nich stały, pasywny dochód.


Jest mniej więcej tak jak piszesz.

W jaki sposób się przejechałeś na lokacie?
Bo właśnie z drugiej strony kupując za np. 300tys mieszkanie pod wynajem, zarobimy z wynajmu miej więcej tyle co można dostać z dobrej lokaty (przy tej kwocie można z bankiem ponegocjować oprocentowanie).


Miałem nazwijmy to swój bank w którym trzymałem oszczędności większej części mojego życia, miałem swojego osobistego doradcę, który także przez dłuższy czas namawiał mnie na przeróżne lokaty.
Po długiej, podkreślam, długiej analizie przedstawionych lokat, wszystkich za i przeciw mimo wszystko byłem negatywnie do tego nastawiony.
Kiedyś byłem w banku przelać pieniądze na inne konto, otrzymałem propozycję lokaty z super oprocentowaniem i w ogóle.
Gwarantowano zysk i wogóle. Po niespełna kilka miesiącach od tego, sprawdzając jak sprawa z lokatą, okazało się że nie ma żadnych odsetek - po prostu byłem stratny dużo pieniędzy, które mogłem w tym czasie tymi pieniędzmi zarobić.

Mimo to, tak jak pisałem, inwestycja w nieruchomości to dobry pomysł :)

Jedna z lepszych jaką obecnie mam, jednak teraz dylemat czy nowe mieszkanie deweloperskie czy jakieś używane w kamienicy i remont ?
no avatar
User

econom

Posty

3

Rejestracja

16 kwie 2011, o 23:28

Re: Kupno mieszkania, wynajem

Postautor: econom » 27 kwie 2011, o 21:57

To wszystko znowu zależy.
Jeśli mieszkanie w kamienicy będzie w niezbyt dobrym stanie (przeważnie takie są do kupienia w dobrych cenach by się mogło wydawać) - to wszystko może Cię wyjść niewiele taniej aniżeli mieszkanie deweloperskie nowe - z tym że najlepiej byłoby porównywać dwie konkretne oferty, a nie filozofować jak nie ma nad czym póki co.
no avatar
User

hiacynt

Posty

3

Rejestracja

28 kwie 2011, o 22:13

Re: Kupno mieszkania, wynajem

Postautor: hiacynt » 28 kwie 2011, o 22:17

Kupić mieszkanie używane w kamienicy, i to jeszcze na dobrym osiedlu czy w dobrej lokalizacji graniczy dzisiaj z cudem.
Niestety ale już dawno kto miał to zwędził okazję do biznesu na tym i dzisiaj albo odkupisz od takiego kogoś kamienicę przepłacając kilka razy i będziesz odrabiał to kilkanaście lat z wynajmu, albo po prostu masz farta i trafisz na okazję.
Może ktoś z rodziny zapisze Ci w spadku. Jak widzisz są to sprawy które są bardzo losowe - albo albo.
Kupując mieszkanie deweloperskie jak pytałeś, sam wybierasz lokalizację, metraż i dewelopera.
Masz prawo wyboru. Do tego cena także może zagrać rolę. W tamtym tygodniu w wiadomościach na Polsacie był reportaż <krótki bo krótki, ale był>, że deweloperzy schodzą z cenami mieszkań bo mieli większą przebitkę, ale reagują na zachowania rynku i obniżają ceny, bo i tak grunty kupili taniej przed kryzysem. Stąd ceny mieszkań kształtowały się o około 3-5% taniej aniżeli sprzed roku. To sporo.
no avatar
User

Mirek2

Posty

21

Rejestracja

6 gru 2010, o 10:48

Re: Kupno mieszkania, wynajem

Postautor: Mirek2 » 30 kwie 2011, o 14:01

To też zależy w jakim mieście - jak dużo jest studentów to i dużo chętnych na wynajem będzie. Ale trzeba też uważać, żeby nie kupić mieszkania po wygórowanej cenie.
no avatar
User

początkujący

Posty

6

Rejestracja

16 kwie 2011, o 23:21

Re: Kupno mieszkania, wynajem

Postautor: początkujący » 2 maja 2011, o 22:40

Studenci to jest jakaś opcja do wynajmu, jednak z mojej strony raczej niechętnie. Mieszkania nie szanują zbytnio, imprezują wiele, a na remont składka w ich przypadku będzie ciężka. Do tego pewnie sąsiedzi będą się skarżyć, a jak kupować mieszkanie deweloperskie to raczej na jakiejś fajnej dzielnicy, a to implikuje wyższy czynsz. Więc studenci raczej grupą docelową nie są, i nie będą ;)
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.098s | 13 Queries | GZIP : Off ]