Polacy nie potrafią szukać ofert?

Dam pracę/szukam pracy oferty.
Awatar użytkownika
User

MartaJa

Posty

152

Rejestracja

15 lut 2013, o 10:36

Polacy nie potrafią szukać ofert?

Postautor: MartaJa » 18 wrz 2013, o 08:40

Zastanawiam się czy to całe bezrobocie po części nie wynika z tego, że Polacy nie znają sposobów na to jak szukać pracy skutecznie, jakie narzędzia mogą do tego wykorzystać i co zrobić, żeby przekonać pracodawcę, że to właśnie jego powinien zatrudnić.
Macie też takie wrażenie?
no avatar
User

oskarek007

Posty

8

Rejestracja

13 lip 2013, o 18:33

Re: Polacy nie potrafią szukać ofert?

Postautor: oskarek007 » 20 wrz 2013, o 20:17

Według mnie Polacy potrafią szukać pracy, a właściwie ogłoszeń o pracę w różnych serwisach. Niestety nadal wielu z nas ma jednak problem z prawidłowym przygotowaniem CV i wysłaniem go do potencjalnego pracodawcy. Na praca.gratka.pl jest ciekawy artykuł, o tym 10 najcześciej popełnianych błędów w CV
no avatar
User

sebmroz

Posty

21

Rejestracja

3 paź 2013, o 12:23

Re: Polacy nie potrafią szukać ofert?

Postautor: sebmroz » 3 paź 2013, o 12:50

Skutecznie czyli aktywnie, nie biernie. Tutaj jest to fajnie opisane http://praca.gratka.pl/poradnik/art/wst ... 11637.html Myślę, że wiele ludzi zapomina, że szukanie pracy to też praca. Trzeba być aktywnym, samemu wysyłać CV, dzwonić do pracodawców, tworzyć sieć kontaktów.
Awatar użytkownika
User

Kocica

Posty

291

Rejestracja

25 sie 2012, o 08:15

Re: Polacy nie potrafią szukać ofert?

Postautor: Kocica » 4 paź 2013, o 06:53

Może nie potrafią, a może czasami nie chcą...
No przecież jak na forum - ot choćby w tym wątki widze ile jest miejsc gdzie mozna pracy szukać, i do tego sama jeszcze bym kilka dołozyła (baza ofert pracy z miasta Szczyrk , popularne portale pracy itd) to sie dziwię, jak można marudzić potem, że nie wiadomo gdzie pracy szukać... jesooo - niektórym to autentycznie na tacy trzeba wszystko podać
no avatar
User

sebmroz

Posty

21

Rejestracja

3 paź 2013, o 12:23

Re: Polacy nie potrafią szukać ofert?

Postautor: sebmroz » 4 paź 2013, o 10:19

No ale ofert i tak jest mniej niż poszukujących pracy. Nie wspominając już, że są branże wybrane a inne po prostu pomijane i nie tak potrzebne na rynku pracy
Awatar użytkownika
User

lwiątko

Posty

157

Rejestracja

28 sty 2013, o 12:51

Re: Polacy nie potrafią szukać ofert?

Postautor: lwiątko » 6 paź 2013, o 13:27

Coś w tym jest, że nie umiemy szukać. Wiele osób wpisuje w google "oferty pracy" i po prostu wchodzi w pierwszy lepszy link.
Z doświadczenia wiem, że lepiej jest szukać ofert w konkretnych regionach. Gdyby kogoś interesowała praca w Krakowie - oferty aktualne tu znajdziecie na przykład. W ten sposób o wiele łatwiej znaleźć coś ciekawgo.
no avatar
User

sebmroz

Posty

21

Rejestracja

3 paź 2013, o 12:23

Re: Polacy nie potrafią szukać ofert?

Postautor: sebmroz » 7 paź 2013, o 06:12

To prawda, że lepiej korzystać ze sprawdzonych serwisów takich jak http://praca.gratka.pl/ niż błądzić po internecie.
no avatar
User

gambi

Posty

7

Rejestracja

11 paź 2013, o 20:33

Re: Polacy nie potrafią szukać ofert?

Postautor: gambi » 11 paź 2013, o 20:43

Tu masz w pigułce jak szukać pracy po prostu trzeba wykorzystywać ku temu odpowiednie narzędzia i nic więcej.
no avatar
User

apogeum

Posty

142

Rejestracja

24 wrz 2012, o 08:17

Re: Polacy nie potrafią szukać ofert?

Postautor: apogeum » 14 lis 2013, o 18:08

Dlatego warto jest skorzystać z portali oferujących ogłoszenia o prace ;)
Pracodawcy coraz częściej korzystają z tej metody szukania nowych pracowników ponieważ wiedzą, że tak jest o wiele łatwiej.
Na tym portalu są ciekawe oferty: praca Leszno - warto sobie poczytać ponieważ jest tam wiele ofert pracy z Leszna i okolicy ;)
no avatar
User

kasiarz22

Posty

63

Rejestracja

15 sty 2014, o 12:33

Re: Polacy nie potrafią szukać ofert?

Postautor: kasiarz22 » 20 lut 2014, o 01:13

My musimy się jeszcze sporo nauczyć na temat szukania pracy.Większość siedzi w domu i czeka aż oferty same do nich przyjda a wystarczy trochę wysiłku i już można coś znaleźć. Ja szukałem czegoś typu ogłoszenia praca dodatkowa kraków i w ten sposób zgłaszałem się do różnych ofert aż w końcu ktoś się odezwał.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.159s | 15 Queries | GZIP : Off ]