Lokata czy konto oszczędnościowe?

Lokaty i konta oszczędnościowe, które mają najlepsze oprocentowanie, z których można wybrać środki przed czasem bez utraty odsetek.
no avatar
User

sympatic

Posty

3

Rejestracja

18 sie 2013, o 10:49

Re: Lokata czy konto oszczędnościowe?

Postautor: sympatic » 18 sie 2013, o 10:55

Oczywiście, że lokata ale aktualnie nawet lokaty są nisko oprocentowane - kryzys wszechobecny :-)
no avatar
User

Nifik11

Posty

14

Rejestracja

22 sie 2013, o 11:18

Re: Lokata czy konto oszczędnościowe?

Postautor: Nifik11 » 22 sie 2013, o 11:21

No teraz lokaty są w graniach 6-7 %. Przykładowo SKOK Wołomin oferuje 6,4% do 6,9% w skali roku, a ING ok. 7 % na dwa miesiące. Nie jest to tak dużo, ale zawsze coś się oszczędzi.
no avatar
User

bis

Posty

28

Rejestracja

18 cze 2013, o 20:52

Re: Lokata czy konto oszczędnościowe?

Postautor: bis » 25 sie 2013, o 12:28

Zależy jaką sumę chcesz ulokować. Teraz coś tak marnie dają góra 3,5%. Śmieszne oprocentowanie i jak tu zachęcić społeczeństwo do oddawania im swoich pieniędzy.
no avatar
User

janetszanel19

Posty

5

Rejestracja

28 sie 2013, o 18:26

Re: Lokata czy konto oszczędnościowe?

Postautor: janetszanel19 » 28 sie 2013, o 18:32

Pomimo spadku oprocentowania lokaty nie są takie złe. Niska inflacja gwarantuje dobre zyski.
Jakie lokaty terminowe są najlepsze? Ja sprawdzam ranking ofert.
Awatar użytkownika
User

Marko80

Posty

3

Rejestracja

4 wrz 2013, o 10:36

Lokalizacja

Łódź

Re: Lokata czy konto oszczędnościowe?

Postautor: Marko80 » 5 wrz 2013, o 07:15

Lepsze są lokaty, nie tylko ja się z tym zgodzę ;) ;)
''Ce­nię ludzi, o których z góry wiem, że nie dadzą się łat­wo od­gadnąć, jeśli w ogóle. ''
no avatar
User

zlosliwiec8

Posty

141

Rejestracja

8 sie 2013, o 05:28

Re: Lokata czy konto oszczędnościowe?

Postautor: zlosliwiec8 » 13 wrz 2013, o 05:56

Moim zdaniem lepsze są lokaty. Ja założyłem sobie roczną lokatę w Skoku Wołomin i jestem zadowolony. Dają zarobić co jest najistotniejsze. Poza tym wszyscy pracownicy jakich do tej pory spotkałem są uprzejmi i chętnie służą pomocą
no avatar
User

Swerek22

Posty

2

Rejestracja

15 wrz 2013, o 10:08

Re: Lokata czy konto oszczędnościowe?

Postautor: Swerek22 » 15 wrz 2013, o 10:14

Też zależy to od upodobań. Dobrą ofertę na konto direct miał VW bank nie wiem, czy jeszcze jest. Wiadomo, ważne by mieć swobodny dostęp do kapitału i fajnie jak procent rośnie z czasem trzymania pieniędzy.
no avatar
User

kreolka

Posty

19

Rejestracja

24 lip 2013, o 20:33

Re: Lokata czy konto oszczędnościowe?

Postautor: kreolka » 16 wrz 2013, o 19:36

To zależy kto czego oczekuje. Jeśli wiecie, że nie będziecie potrzebowali kasy w trakcie trwania lokaty to ok, ale dobre konto oszczędnościowe sprawi, że bez utraty zarobku można wyciągać pieniądze.
no avatar
User

Mercus

Posty

79

Rejestracja

31 sie 2013, o 14:05

Re: Lokata czy konto oszczędnościowe?

Postautor: Mercus » 30 wrz 2013, o 21:37

Moim zdaniem na chwilę obecną racjonalniejszym wyjściem będzie konto oszczędnościowe.. Przede wszystkim dlatego, że na lokacie, o ile nie masz do odłożenia jakichś naprawdę sporych pieniędzy, sporo nie zarobisz. Biorąc pod uwagę inflację oraz podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki), realny zysk z pierwszej z brzegu lokaty będzie gdzieś w granicach 2%.. Obecnie można znaleźć konta oszczędnościowe o zbliżonym oprocentowaniu do lokat. Nawet ostatnio natknąłem się gdzieś na konto mSaver w mBank, które ma naprawdę ekstra ofertę i gdyby nie to, że jakiś czas temu otworzyłem już Konto Godne Polecenia w BZWBK, z którego też jestem zadowolony, to pewnie otworzyłbym je w mBank. Tutaj http://opinie24.pl/mbank/produkty/ekonto-z-msa-er możesz sobie poczytać opinie o tym koncie, ale generalnie, na chwilę obecną to najlepsze rozwiązanie pomiędzy lokatą a kontem, bo nie tracisz dostępu do pieniędzy a to co jest na koncie jest oprocentowane w wysokości zbliżonej do lokaty. Nie znam niestety szczegółów, więc nie wiem, czy są jakieś ukryte 'haczyki'.
Awatar użytkownika
User

Sylli

Posty

6

Rejestracja

2 paź 2013, o 08:54

Re: Lokata czy konto oszczędnościowe?

Postautor: Sylli » 2 paź 2013, o 09:08

Konta oszczędnościowe z obecnym oprocentowaniem to jest śmiech na sali.
"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką".
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
PoprzedniaNastępna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.137s | 13 Queries | GZIP : Off ]