Auto Detailing - jak

Tutaj dyskutujemy na temat pomysłów na biznes, na własną firmę która przyniesie nam zyski.
no avatar
User

bedrok

Posty

5

Rejestracja

19 sty 2011, o 17:38

Auto Detailing - jak

Postautor: bedrok » 19 sty 2011, o 17:49

Moim pomysłem na biznes jest Auto Detailing, tylko pytanie brzmi jak to najlepiej rozegrać?
Franczyza czy własna marka? Jak myślicie, co będzie korzystniejsze?
no avatar
User

Piaskowa

Posty

202

Rejestracja

20 sty 2011, o 16:52

Re: Auto Detailing - jak

Postautor: Piaskowa » 20 sty 2011, o 16:53

To bardzo trudne pytanie i zależy od tego jaki masz pomysł na realizację tego biznesu. Jeśli naprawdę znasz się na promocji i poradzisz sobie z wypromowaniem marki, to możesz próbować sam, ale z franczyzą zawsze będzie łatwiej o klientów. Oczywiście ważnym jest, by marka pod którą miałbyś działać była znana.
no avatar
User

Mirek2

Posty

21

Rejestracja

6 gru 2010, o 10:48

Re: Auto Detailing - jak

Postautor: Mirek2 » 25 sty 2011, o 13:02

Jak lubisz być niezalezny to własna marka. Franczyzy to często oferty biznesmenów, którzy sami nie wiedzą ja prowadzić działalność.
no avatar
User

bedrok

Posty

5

Rejestracja

19 sty 2011, o 17:38

Re: Auto Detailing - jak

Postautor: bedrok » 25 sty 2011, o 13:22

Czy ja wiem. Wydaje mi się, że franczyzę oferują najczęściej znane i wypromowane marki. Gdyby ich nazwy nie były znane to przecież nikt by nie korzystał z franczyzy.
no avatar
User

Mirek2

Posty

21

Rejestracja

6 gru 2010, o 10:48

Re: Auto Detailing - jak

Postautor: Mirek2 » 30 sty 2011, o 16:03

Czasem ktoś założy jakąś restaurację i już szuka franczyzobiorców w innych miastach. A żeby mieć franczyzę w znanej sieci często trzeba spełnić szereg wymogów (np. zakup licencji).
no avatar
User

bedrok

Posty

5

Rejestracja

19 sty 2011, o 17:38

Re: Auto Detailing - jak

Postautor: bedrok » 31 sty 2011, o 13:09

Liczę się z taką koniecznością, ale równocześnie zastanawiam się, jak duży wpływ w tej branży na decyzje klientów ma marka. Znalazłem jak dla mnie firmę znaną na rynku, która daje możliwość korzystania z franczyzy. Ta marka to Carnauba. Czy jednak jest ona na tyle znana by sama z siebie gwarantowała mi klientów?
no avatar
User

Piaskowa

Posty

202

Rejestracja

20 sty 2011, o 16:52

Re: Auto Detailing - jak

Postautor: Piaskowa » 2 lut 2011, o 15:11

Nic prostszego - przeprowadź mini badanie. Pytaj kierowców czy znana jest im taka firma, ale oczywiście tych kierowców z targetu. Możesz zrobić jakąś mini ankietę. Musisz tylko znaleźć dobre miejsce, w którym spotykają się tacy kierowcy.
no avatar
User

Startup

Posty

1

Rejestracja

9 lut 2011, o 14:24

Lokalizacja

Lublin

Re: Auto Detailing - jak

Postautor: Startup » 9 lut 2011, o 14:56

Dokładnie tak jak napisał Piaskowa. Badania marketingowe to podstawa w takich przypadkach. Jeśli będzie popyt to będzie można na tym zarobić.
Sprawdź porady jak napisać biznes plan?
Tutaj możesz znaleźć ciekawe pomysły na własny biznes.
no avatar
User

komper

Posty

71

Rejestracja

20 gru 2016, o 14:54

Re: Auto Detailing - jak

Postautor: komper » 8 lis 2017, o 11:27

Tutaj macie sensownego wykonawcę z Poznania - http://www.carscare.pl/
A czy to dobry biznes? Wiele zależy od danego przypadku. Realnie - można w taki sposób naprawdę zarabiać bardzo dobre pieniądze, ale jednak koszty wejścia na ten rynek są potężne. Inna sprawa - osiągnięcie rentowności musi wymagać czasu.
no avatar
User

Kremowy

Posty

106

Rejestracja

16 sty 2014, o 13:58

Re: Auto Detailing - jak

Postautor: Kremowy » 4 mar 2018, o 14:49

Wiem, że jest pewnie grupa klientów, którzy chętnie z takich usług korzystają ale ciekawi mnie jak duża, bo w sumie koszta są wysokie, a ja mam parę kosmetyków jak szampon czy wosk z https://chemiczna-hurtownia.pl/ i w taką pielęgnację lakieru bawię się sam, wielu moich znajomych też tak robi właśnie
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.406s | 13 Queries | GZIP : Off ]