Gra planszowa jako reklama firmy?

Czyli o sposobach dotarcia do klientów.
Awatar użytkownika
User

Urban30

Posty

202

Rejestracja

23 paź 2012, o 13:44

Gra planszowa jako reklama firmy?

Postautor: Urban30 » 20 sty 2013, o 16:08

Tak sobie oglądam różne gry dla dzieci, w które grają nasze smyki
i zastanawiam się, czy gra planszowa może być dobrym pomysłem na reklamę firmy?
Tzn, żeby zapłacić komuś za pomysł na grę, wydać ją i no rozdawać za darmo - a na takiej grze byłaby nazwa firmy, logo gdzieś na planszy itd?

Jak myślicie?
Coś na wzór gier z http://szkolnis.pl/gry_edukacyjne (żeby to jakąś wartość edukacyjną niosło)
no avatar
User

kaloszkowa

Posty

93

Rejestracja

13 lip 2012, o 12:46

Re: Gra planszowa jako reklama firmy?

Postautor: kaloszkowa » 24 sty 2013, o 08:12

jak dla mnie to świetny pomysł. można by było sobie czasem pograć na przerwie kawowej czy obiadowej. to też może być dobry prezent dla partnerów biznesowych - taki oryginalny i nie oklepany. a ponadto jeśli mają oni dzieci to przynajmniej są szanse, że będzie on także użyteczny a nie że będzie na nim osiadał kurz :)
no avatar
User

PBDA

Posty

8

Rejestracja

18 mar 2012, o 11:50

Re: Gra planszowa jako reklama firmy?

Postautor: PBDA » 30 sty 2013, o 11:47

Pomysł bardzo ciekawy. Ciężko mi coś więcej powiedzieć nie znając branży. Myślę, że warto się zastanowić czy trafimy do odpowiednich odbiorców.
no avatar
User

maxmix

Posty

3

Rejestracja

30 sty 2013, o 12:59

Re: Gra planszowa jako reklama firmy?

Postautor: maxmix » 30 sty 2013, o 13:20

Nie sądzę aby taka forma promocji miała dużą skuteczność, można tego użyć jako metodę wspomagającą promocję.

______________________________________________________________
Na naszej stronie znajdą Państwo biznes plan przykłady do wykorzystania przy tworzeniu własnych projektów.
no avatar
User

Media-Drukarnia.com

Posty

40

Rejestracja

15 cze 2011, o 15:18

Re: Gra planszowa jako reklama firmy?

Postautor: Media-Drukarnia.com » 13 lut 2013, o 13:28

Na pewno przyciągnie to trochę klientów,jednak na dłuższą metę nie będzie skuteczne. To taka powiedzmy miesięczna promocja firmy,ale ma to sens. Jestem jak najbardziej za.
no avatar
User

mila

Posty

12

Rejestracja

6 lut 2013, o 23:27

Re: Gra planszowa jako reklama firmy?

Postautor: mila » 15 lut 2013, o 22:03

Świetny pomysł, ale ja naprawdę uwielbiam gry planszowe, więc nie mogę inaczej napisać. Jednak, inni mogą być nimi mniej zainteresowani, więc może jak ktoś tu już wspomniał - lepiej potraktować to jako dodatkową reklamę?
no avatar
User

mareczek

Posty

79

Rejestracja

22 paź 2012, o 11:47

Re: Gra planszowa jako reklama firmy?

Postautor: mareczek » 21 lut 2013, o 11:45

Zamiast gry planszowej lepiej jakieś gry na PC.
no avatar
User

ToruX

Posty

9

Rejestracja

3 mar 2013, o 07:59

Lokalizacja

Toruń

Re: Gra planszowa jako reklama firmy?

Postautor: ToruX » 3 mar 2013, o 12:34

Myślę, że taka forma reklamy może być dobra np. dla miasta (panorama) lub dużej korporacji, która zamawiając taką reklamę w setkach tysięcy sztuk ponosi mały koszt - na sztuce.

Natomiast dla małego lub średniego przedsiębiorstwa może to być zbyt duży wydatek, ze względu na mniejszą ilość wyprodukowania takich gier. Chyba, że firma zajmuje się produkcją zabawek i przy zakupie produktu sprzedawca gratis wręcza właśnie taką grę - wtedy to ma sens.

Najważniejsze jest świadome wydawanie pieniędzy na reklamę, nie wydawajmy ich po to, aby wszyscy słyszeli o naszej firmie ale po to, aby te pieniądze się chociaż zwróciły, a najlepiej żeby przyniosły dochód. Jest to możliwe wtedy kiedy reklamujemy się w miejscach, w których bywają nasi potencjalni klienci.

Tak naprawdę wszystko zależy od branży w jakiej działamy, dla jednej firmy taka promocja może być dobra, a dla drugiej pieniądze wyrzucone w błoto.
Pieczątki Kikuś Toruń robione w ekspresowym tempie. Poczytaj również fanpage Google+ lub Facebook na temat pieczątek Ex libris.
no avatar
User

malak

Posty

4

Rejestracja

16 cze 2013, o 14:47

Re: Gra planszowa jako reklama firmy?

Postautor: malak » 24 cze 2013, o 19:35

Gra planszowa to wg mnie już jednak zdecydowanie za duży wydatek, poza tym w pewnym sensie zawęża nam to krąg potencjalnych odbiorców rekalmy. Jeśli chodzi o takie gadżety to dość skuteczne z mojego własnego doświadczenia są kalendarze reklamowe różnego rodzaju, taki praktyczny gadżecik dobrze widziany przez klientów i co ważne tani, możliwy do realizacji w dużej liczbie sztuk :)
no avatar
User

gwiazdkaznieba

Posty

72

Rejestracja

18 maja 2013, o 20:41

Re: Gra planszowa jako reklama firmy?

Postautor: gwiazdkaznieba » 24 lip 2013, o 12:55

moim zdaniem taka gra może być promocja, ale tylko do specyficznych rodzajów biznesu, w większości jednak się nie sprawdzi i będą to wyrzucone w błoto pieniądze
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.182s | 13 Queries | GZIP : Off ]