Porady na otwieranie firmy

Dział dla zdecydowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Dowiesz się tutaj o wszelkich formalnościach związanych z zarejestrowaniem firmy.
no avatar
User

kreatorem

Posty

4

Rejestracja

21 lut 2014, o 19:31

Porady na otwieranie firmy

Postautor: kreatorem » 21 lut 2014, o 19:43

Myślę, że dobrym pomysłem będzie stworzenie tematu, w którym osoby z choćby niedużym doświadczeniem w prowadzeniu własnej firmy podpowiadałyby początkującym jak zakładać i prowadzić biznes. Wiadomo, że na początku można popełnić chyba najwięcej błędów, dlatego każda pomoc jest na wagę złota. Co byście podpowiedzieli osobie, która chce założyć firmę? Na co powinna zwrócić uwagę? Czego powinna unikać?
Ja zawsze zwracam uwagę, że zakładanie firmy warto zacząć od jej zaplanowania. Sama rejestracja jest najmniej ważna podczas otwierania biznesu - to tylko formalność. Planowanie jest znacznie ważniejsze. Ale żeby dobrze zaplanować przyszłe działania, należy mieć wiedzę, dlatego warto jak najwięcej czytać (artykułów, książek, rozmów na forach internetowych, blogów biznesowych) i słuchać co mają do powiedzenia przedsiębiorcy (na szkoleniach, audycjach internetowych, itp.). Co o tym myślicie?
http://kreatorem.pl - sam stwórz swoją firmową stronę www
no avatar
User

piotrlesz

Posty

3

Rejestracja

12 lut 2014, o 12:36

Unikać głupich zakupów

Postautor: piotrlesz » 21 lut 2014, o 20:18

Początkujący przedsiębiorca powinien unikać niepotrzebnych zakupów. W dobie dofinansowań wręcz modne jest wydawanie kasy bez zastanowienia. Potem okazuje się często, że część zakupionych rzeczy stoi w kącie lub leży w szafie. A pieniądze podatników wydane. Zauważcie, że gdy wydajemy swoje ciężko zarobione pieniądze, staramy się nie wydac ich głupio i zastanawiamy się tym dłużej im większą kwotę chcemy wydać. A dy przychodzi do wydawania pieniędzy zarobionych przez kogoś innego, już takiej bariery nie mamy (przynajmniej część z nas) i zaczyna się marnotrawienie pieniędzy. Tego się powinno unikać przy zakładaniu firmy
no avatar
User

kreatorem

Posty

4

Rejestracja

21 lut 2014, o 19:31

Re: Porady na otwieranie firmy

Postautor: kreatorem » 21 lut 2014, o 20:53

Piotrlesz, dzięki za posta. Zgadzam się z Twoją wypowiedzią - łatwo się wydaje pieniądze, na które nie trzeba było pracować w pocie czoła.

Może przy okazji rzucisz okiem na mój tekst na ten temat i powiesz co myślisz? Zakładanie firmy – jakich dużych i popularnych błędów należy unikać?: http://kreatorem.pl/zakladanie-firmy-jakich-bledow-unikac.
http://kreatorem.pl - sam stwórz swoją firmową stronę www
no avatar
User

apogeum

Posty

142

Rejestracja

24 wrz 2012, o 08:17

Re: Porady na otwieranie firmy

Postautor: apogeum » 24 lut 2014, o 13:16

Najcięższą rzeczą w założeniu firmy jest dokumentacja i ogrom dokumentów jakie musimy wypełnić aby założyć swoją działalność.
Ja na przykład polecam skorzystać z usług internetowego biura rachunkowego : http://www.infakt.pl/ - na tej stronie można na przykład skontaktować się z doradcą, który chętnie doradzi w zakresie własnej firmy. Są w stanie założyć dla Was firmę bez wychodzenia z domu ;)
Sam skorzystałem z takiego rozwiązania i jestem zadowolony. Zaoszczędziłem dzięki temu dużo pieniędzy.
no avatar
User

Tuzix11

Posty

17

Rejestracja

30 gru 2013, o 07:59

Re: Porady na otwieranie firmy

Postautor: Tuzix11 » 25 lut 2014, o 11:13

Jeśli mamy umiejętności związane z fotografią to generalnie nie jest tak źle w tej branży. Nie musimy mieć nawet studia własnego na początku. Możemy wynajmować studio fotograficzne w krakowie lub w większym mieście. Koszty nie są duże bo od 25 zł za godzinę, a w promocji nawet 50 zł za 3 godziny. Oczywiście ważna będzie tu reklama. Opłaca się teraz zarabiać na zdjęciach do dokumentów, czy ślubnych.
no avatar
User

krl32

Posty

41

Rejestracja

17 lut 2014, o 12:23

Re: Porady na otwieranie firmy

Postautor: krl32 » 27 lut 2014, o 08:27

Jeżeli chodzi o samą procedurę zakładania firmy, to znalazłam coś takiego http://poradnik.wfirma.pl/-zakladanie-firmy są poruszone najróżniejsze przypadki, więc każdy znajdzie dla siebie odpowiedź :)
no avatar
User

krl32

Posty

41

Rejestracja

17 lut 2014, o 12:23

Re: Porady na otwieranie firmy

Postautor: krl32 » 27 lut 2014, o 08:27

A jeżeli chodzi o szkolenia, o których wspomniał "kreatorem" to jak najbardziej, ale trzeba je wybierać z głową, bo często zdarzają się sytuacje, gdzie prowadzą je osoby, które mają marne pojęcie o czymkolwiek, byle tylko wyciągnąć pieniądze.
no avatar
User

Walenty

Posty

6

Rejestracja

18 lut 2014, o 11:46

Re: Porady na otwieranie firmy

Postautor: Walenty » 27 lut 2014, o 11:08

Wiele osób jest przerażona ogromem formalności do ogarnięcia i walką z urzędami. Jest w tym trochę prawdy, ale nie można demonizować. Skupiłbym się na na prawdę dobrym planowaniu i rozłożeniu w czasie swojego pomysłu - jeśli wiem jaki krok nastąpi i co muszę w związku z tym zrobić.
Szkolenia? Warto się szkolić?
no avatar
User

kmarek

Posty

5

Rejestracja

7 mar 2014, o 16:31

Re: Porady na otwieranie firmy

Postautor: kmarek » 11 mar 2014, o 09:08

Dokładnie na początek racjonalnie wydawać pieniądze które posiadamy. Nie szaleć. Rejestracja firmy to nie wszystko trzeba jeszcze umiejętnie gospodarować kruchą na początek gotówką, aby firma się rozrastała z czasem.
no avatar
User

janinaw

Posty

5

Rejestracja

12 mar 2014, o 08:37

Re: Porady na otwieranie firmy

Postautor: janinaw » 12 mar 2014, o 08:48

Założenie firmy powinno być zawsze poprzedzone analizą ryzyka kosztów i ewentualnego zysku jaki możemy osiągnąć z prowadzonej firmy. Musimy to wszystko przeanalizować i podjąć decyzje jak to ma być zrobione i prowadzone. Wtedy założenie firmy nie będzie problemem.
no avatar
User

Reklama

darmowe konto firmowe
Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

© 2009-2018 biznesforum.nsv.pl oparte o oprogramowanie phpBB.
[ Time : 0.119s | 14 Queries | GZIP : Off ]
cron